Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Witajcie,

Mój mossberg się rozleciał, więc postanowiłem coś z nim zrobić. Ma to być pseudo snajperka :twisted: . Zrobiłem już cylinder, dopasowałem tłok. W body wyciąłem odpowiednią dziurą na nowy mechanizm. Mam problem tylko z rączką do przeładowywania. Jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. Poniżej kilka fotek. Proszę o pomoc. :poddanie: Pozdrawiam.

http://img4.imageshack.us/img4/1143/dsc00149z.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/9315/dsc00150j.jpg

 

Ps. Sorki za jakość zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Wyprowadź rąckę na bok. Od tej proadnicy stockowej rączki. Gdzieś były takie konwersje do jakiś strzelb na zamek 2-taktowy, ale nie chcę cię okłamać, więc nie powiem w jakim sklepie. Wiem że nie był to żaden z polskich sprzedawców.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam po długiej przerwie. Oto co do tej pory udało mi się zrobić.

http://img220.imageshack.us/img220/3366/1001545.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/1280/1001546.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/9679/1001549y.jpg

Nie jest to wersja finalna ale już nie dużo brakuje. Rączka trochą za długa mi wyszła, no i muszę wszystko poskręcać. Następne fotki jak już wszystko skończę. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Świetne, coś takiego z Mossberga zrobić... ;)

Ehh, pewnie w przypadku większości graczy, pierwszą bronią był Mossberg 590, w moim przypadku też.

Skoro mówisz, że 300 fps ci już nie wystarcza to czas pomyśleć nad AEGem, chyba, że wolisz sprężyne, to kup jakąś snajperkę. ;)

Mossberga nie warto wzmacniać i tyle :/

Link to post
Share on other sites

Możesz dać M130/M140 tylko licz się z tym, że nie wytrzyma długo i będziesz musiał bardzo oszczędnie strzelać.

 

Kilka osób ma taki upgrade i jakoś daję radę.

 

I zobacz w temacie o tuningu shotguna na parasnajperkę. [Ma chyba 2 strony].

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Witam, mój mossberg zapewne ze względu na wadę fabryczną wpuszczał kulki do body, spowodowało to w końcu urwanie zaczepu cylindra, problem ten już został rozwiązany, rozwiązany został również problem wpadających kulek i niedługo zabieram się za tuning. Wywaliłem na razie "szybkie strzelanie" i mam zamiar wzmocnić mechanizm spustowy, wymienić lufę na obi.prec i ścisnąć sprężynkę, myślę, że lekką ręką strzelba zyska co najmniej kilkanaście % mocy i będzie trwalsza od nówki ze sklepu, opiszę to wszystko wkrótce:)

Link to post
Share on other sites

Witam

Oto jak naprawiłem, usprawniłem i podkręciłem mojego mossberga:)

Na początek urwany zaczep cylindra. Kilka razy próbowałem go skleić różnymi metodami, nawet zrobiłem "podparcie" zaczepu w tylnej części cylindra(szpachel z włóknem) ale efekt zawsze pozostawał taki sam, czyli jedno przeładowanie i lipa, w końcu wpadłem na pomysł, aby do wzmocnienia cylindra wykorzystać żyłkę wędkarską (0.25 spinningową, bo się najmniej rozciąga), choć później pomyślałem, że lepsza byłaby plecionka, ale, że żyłeczka była pod ręką, mocno owinąłem(tak aby była maksymalnie napięta) kilka razy w miejscach widocznych na zdjęciu (zaczep cylindra był wyrwany razem częścią cylindra) również na "podparciu" zaczepu (jedno wzmocnienie wykonane jest z przyponu wolframowego) i zalałem to wszystko obficie super glue. Wygląda paskudnie, ale działa wyśmienicie;)

 

cylindertlok.jpg

 

Jak widać na zdjęciu podobne, pojedyncze wzmocnienie zrobiłem również na tłoku. Jedno ze wzmocnień na cylindrze przechodzi przez rozcięte "prowadnice" cylindra. Ze względu na to, że cylinder ma przez żyłkę trochę większą średnicę konieczny jest lekki szlif "na drodze" cylindra.

Podejrzewam, że w tej chwili całość jest mocniejsza niż fabryczna.

 

 

 

Następna sprawa-wpadające kulki, nie wiem, czy czegoś brakowało mojemu mossbergowi, coś było zepsute, ale wciągał kulki na potęge. Pomyśałem, że dobrze byłoby zrobić jakąś blokadę dla kulek, sympatycznie do tego celu wyglądał boczny otwór w komorze HU i sprężynka pod nim się znajdująca, teraz wystaczyło znaleźć coś okrągłego pasującego do tego otworu, wystarczającą długiego, aby blokowało kulkę i oszlifowane w taki sposób, aby "czubek" cylindra wchodzący w komorę HU chował blokadę. Należało również zrobić podstawę do tego elementu, aby nie wpadła do komory i był ładnie podparty na sprężynie.

Wykorzystałem do tego celu element ze spławika ze wstępnym dociążeniem wykonany chyba z mosiądzu, dociąłem go na odpowiednią długość(9mm zdaje się) oszlifowałem i spolerowałem, zresztą najlepiej to wszystko zobrazują zdjęcia.

 

blokadakulki.jpg

 

Element został przyklejony do sprężynki, a sprężynka do body, aby się nie okręcał i nie blokował "czubka" cylindra

 

Drugie zdjęcie ukazuje blokadę już w komorze HU.

 

blokdakulkiinside.jpg

 

Warto sprawdzić, czy "czubek" cylindra w miarę płynnie wchodzi i wychodzi z komory HU i czy blokada jest wystarczająco długa, aby blokować kulkę.

 

Jeśli chodzi o tuning to usunąłem "szybkie strzelanie" bo było mało precyzyjne, kulki słabo leciały, ale za to umieściłem dystans 10mm w tłoku, aby było to możliwe musiałem skrócić prowadnicę o 5mm, a dystans musi być w środku pusty, aby prowadnica się w niego chowała. Dystans wykonałem z nakrętki od lakieru do paznokci, wszystko widać na zdjęciu.

 

dystans10mm.jpg

 

Shotgun jest mocniejszy (i głośniejszy) ale nie miałem jeszcze okazji wypróbować go w terenie.

Będę miał czas to wzmocnię mechanizm spustowy i wymienię lufę na obiprec

 

Pozdro!

Edited by plakon83
Link to post
Share on other sites

Sorry za double post, ale jak dokładnie zrobić ten zamek tak jak zrobił @mateo-mkm?

 

Bo kompletnie nie mam pomysłu. To, że mam rączkę przymocować do tylnej części cylindra to wiem, ale co dalej?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

 

Ciężka sprawa trochę, ogólnie nie polecam zaczynać takiego projektu bez konkretnego pomysłu ;-) . Ja zrobiłem nowy cylinder z rurki miedzianej fi 22. Z przodu przykleiłem wyciętą końcówkę starego cylindra, a na końcu tak gdzie jest rączka do przeładowania dałem końcówkę miedzianą i wywierciłem w niej dziurę na śrubkę i do tego przymocowałem "rączke" na nakrętce. Podczas budowy mialem kilka przeszkód ale jakoś skończyłem. Nawet strzelał trochę mocniej niż normalny moss ale rozwaliłem tłok i już teraz ciężko by było coś z niego zrobić będzie chyba wisiał na ścianie jako "ozdoba" :-F Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...