Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! To mój pierwszy post na forum, połączę więc przywitanie z pytaniem ^^ Mam zamiar kupić Bar'a 10G od JG jako pierwszą replikę. Proszę nie mówić, że dla snajpera to ona się w stocku nie nadaje- przed założeniem tematu postarałem się co nieco poczytać tu na forum :) Broń ma być na początku dla mnie jako zwiadowcy/strzelca wyborowego, później po tuningu jako broń dla snajpera. Tu pojawia się moje pytanie- w co warto zainwestować i w jakiej kolejności, żeby pod koniec broń się do czegoś nadawała? Na początek myślałem o gumce HU, sp150 i preclufie do VS10 TM. Co później? I czy metalowe body do VSR10 pasuje też do Bar'a? Teoretycznie powinno bo to przecież kopia ale wolę się upewnić niż wywalić 3 stówy w błoto ^^

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wsio pasuje co do vsr, ale spreżyna 150 to sie dlugo nie na cieszysz na stockowych czesciach. Ja mam 130 na stocku i sadze ze dlugo juz nie pociagnie 8-) . Gumka i preclufa to podstawa, niestety g ma dosyc krotka lufe 330 mm, chyba ze precke wlozysz w tlumik. Jak ma byc porzadna snajpa poźniej by trzeba zainwestować w zero triggera czy to laylaxowego czy z PDI.

Edited by pacy
Link to post
Share on other sites

...a jak wszyscy wiemy nie oplaca sie kupowac czesci do chinskich pseudo-snajperek ktore kosztuja 8 razy wiecej niz sama replika, wiec szczerze radze poogladac inne repliki. Duzo dobrego sie mowi o M24 CA bo tania i bardzo podatna na podkrecanie. A jezeli na prawde nie chcesz kupowac lepszej jakosci sprzetu to juz chociaz tego warriora od wella sobie kup bo z tego to podobno cos tam sie da wyciagnac... na pewno nie bedzieto szczyt marzen ale pewnie o niebo lepsze niz jakies Bar 10g.

Link to post
Share on other sites

Nie, no ja jestem raczej otwarty na propozycje ^^ Ta: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3540 M24? Czym się właściwie różni wersja civilian od military, bo nie mogę wyczaić :P A w barze miałem zamiar wymieniać sukcesywnie wszystko, miał on być podstawą pod rozbudowę, w końcu i body by poszło, tak że z "chińczyka" nie zostałoby raczej nic. W takim wypadku też się nie opłaca? Może zadaję głupie pytania ale jestem raczej laikiem w asg, to co wiem to wyczytałem w internecie więc za dużo wiedzy nie mam, a doświadczenia żadnego :P

Link to post
Share on other sites

Po co kupować chińczyka jak i tak wszystko w nim wymienisz? Lepiej odrazu kupić pożadny markowy sprzęt i go tuningować tak samo po woli. A jeśli już chcesz chińczyka to bardziej polecam warriora od wella jakoś jestem do niego bardziej przekonany (może dlatego że go posiadam).

Link to post
Share on other sites

@Ownage: Tuningując Warriora od wella też płacisz 8-razy tyle za części zamienne co za replikę. A ten Bar10 różni się tylko tym, że tuningujesz go częściami od VSR, a Warriora częściami od APS. Widziałem to i jest raczej dobrą bazą pod tuning, a z zewnątrz jest jeszcze ładniejszy niż Warrior.

 

Właśnie skoro wymieni prawie wszystko to właśnie lepiej kupić chińczyka :D. Chłopak dopiero zaczyna, jestem prawie że pewien, że w końcu stwierdzi, że każdy AEG jest lepszy od springa, więc lepiej niech doświadczy tego na chińczyku za 400 zł niż japońcu za 800.

 

Chyba że 02kuba posłuchasz nas i odpuścisz sobie tego Bara i kupisz AEGa. Będziesz miał większą skuteczność, większa możliwość tuningu. Polecam M14 od Cymy. Podobne klimaty :)

Link to post
Share on other sites

PO co kupować droższy markowy skoro i tak wszystko do wymiany ?? Na tm wydasz 800 na bar-10 300. Za tą różnice możesz zrobić pierwszy etap tuningu. A jak skończysz z tuningiem to czy chińczyk czy tm strzelać będzie tak samo.

A tak naprawde zamiast kupować wogóle snajperke to można sobie customa zrobić akurat za cenę repliki jakieś fajne łoże by można by kupić.

Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego ze był już jeden wielki temat od Barze 10g tak samo jak Warriorze. Były tez tematy porównawcze. Wyszło na to ze Bar jest lepszy. Co do wypowiedzi Blaszko. "Ładniejszy", mówi się ze o gustach się nie dyskutuje ;) Lambert pewnie by mnie poparł ze nie ma nic lepszego niz l96 ;).

 

Co do tego ze lepiej kupić aeg. Jak już ma aeg brać niech to będzie AK od Cymy... Jak koniecznie musi być snajperstwo niech liczy się z tym żeby rozglądać się już za jakimiś fajnymi aeg na miejsce swojego springa. Uważam za bezsens kupić "snajperkę" i tuningować ja etapowo. Raz na pół roku coś wymienić.

Wracając do meritum sprawy. OPCJA SZUKAJ

 

Przepraszam za błędy ale pisane na szybko ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem Bar'a od JG i nie narzekam, wszystkie części od VSR'a pasują w 100%. Tuning etapowy? Tak, jeśli nie masz za dużo funduszy. A co do AEG'a, to w stock'u Bar jest do niczego byle aeg ma większy zasięg(+seria) od Bar'a. A co do Warriora. L96 tak ale nie od Wella. W bar'ze na początek do wymiany to precka, gumka, seary(DF spokojnie wytrzymują LL150), spring, tłok stockowy do 150 wystarcza + uszczelnienia i masz karabin z zasięgiem skutecznym w granicach 60m może więcej.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Ciekawe cz wymienisz komorę HU, komorę zamkową... Nie wymienisz, powiesz "eee przecież się nie rozpadnie" bo to w końcu tylko komora zamkowa a komora HU to w końcu kopia TM :D

 

 

Cylindra na początku tez nie wymienisz bo po co skoro działa...

 

 

seary(DF spokojnie wytrzymują LL150)
O, tu widać jak niektórzy postrzegają tunning snajperki. Owszem, seary wytrzymują nawet 170sp tylko kultura pracy, niezawodność jest na poziomie dennym. To ma być snajperka, nie można iść w półśrodki.
Link to post
Share on other sites

Ciekawe cz wymienisz komorę HU, komorę zamkową... Nie wymienisz, powiesz "eee przecież się nie rozpadnie" bo to w końcu tylko komora zamkowa a komora HU to w końcu kopia TM :D

Cylindra na początku tez nie wymienisz bo po co skoro działa...

To ma być snajperka, nie można iść w półśrodki.

 

Skoro ma być snajperka i nie idziemy na półśrodki po co mi denny cylinder z JG ?? :P.

HU pierwsza do wymiany na laylaxa, która daje możliwość używania prec luf od zwykłych aegów i polepsza szczelność. Komora zamkowa też out, bo skoro ma byc porządnie to w środku chce zestaw cylindra bore up PDI, czyli komora zamkowa też wylatuje. Na serio jak zaczęłem liczyć co do wymiany a co nie to zostało mi samo łoże, któe też w sumie wypadałoby wymienic na coś fajniejszego :-o . Już chyba lepiej naprawde nie kupować żadnego stocka tylko złożyć z części customa, takie moje zdanie jest w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Można ale skoro taką komorę trzeba ściągnąć i w dodatku upolować w którymś sklepie to większości nie będzie się chciało.

 

która daje możliwość używania prec luf od zwykłych aegów
w normalnej tez możesz.

 

 

 

i polepsza szczelność.
To nie PDI a bar (czy VSR) to nie jest aps. Komora laylaxa nie poprawia w znaczącym stopniu szczelności. To tylko kwestia głowicy cylindra i gumki niestety. Przerabiałem temat, serio.
Link to post
Share on other sites
QUOTE

seary(DF spokojnie wytrzymują LL150)

O, tu widać jak niektórzy postrzegają tunning snajperki. Owszem, seary wytrzymują nawet 170sp tylko kultura pracy, niezawodność jest na poziomie dennym. To ma być snajperka, nie można iść w półśrodki.

 

Mylisz się Dexter nie chodzi mi o to żeby wsadzić jak najmocniejszą sprężynę, bo nie o to tu chodzi.

U mnie na 150 wszystko działa gładko i bez zacinek, a w karabinie mam nie tylko wymienionego sprng'a i sear'y :P

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Ja tylko zacytuję sam siebie: "Dupa słońca nie widziała". Niestety taka prawda, niezawodność i kultura pracy mechanizmu na searach i na zero triggerze to zupełnie inna kategoria.

 

 

Seary dociskają tłok do góry cylindra. No i ten z czasem się wyciera, tłok podobnie. Pogadamy za kilka-kilkanaście tysięcy kulek. W ZT nie ma tego problemu bo działa na innej zasadzie. I wszystko działa gładko na 190sp laylaxa (spróbuj tego na searach. Nie wytrzyma 100 kulek). Trudno powiedzieć że karabin ze 150sp to karabin snajperski...

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym. :P Ale nie twierdze że chce wsadzić nawet 170, a zasięg 70m też nie jest niczym nadzwyczajnym. ZT tak ale nie od razu. Nie mam na tyle $ żeby go kopic od ręki.

 

Trudno powiedzieć że karabin ze 150sp to karabin snajperski...
W pełni się z tym zgadzam.

Mój karabin obecnie jest w stanie "przejściowym" z upływem czasu i $ będzie upgrade'owany.

Link to post
Share on other sites

Dorzucę swoje pięć groszy. Posiadam Bar 10G po lekkim tuningu. Wstawiona została komora hop up TM wraz z prec lufą, gumka KM Head, wymienione seary, głowica cylindra, prowadnica sprężyny. W środku siedzi SP130 Laylaxa. Na razie nie miałem okazji zmierzenia zasięgu skutecznego, maksymalnego. Oczywiście w porównaniu ze stockiem karabinek strzela o wiele dalej. Póki co jedyną wadą jaką odnotowałem to kiepskie chińskie śrubki które wręcz mielą się pod śrubokrętem/imbusem (zalecam zmianę).

 

P.S Oczywiście sprężyna ulegnie zmianie ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...