Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

Nie rozumiem gdzie masz problem? Przecież przez koli celuje sie "obu ocz", że tak powiem.

Można też kupić wysoki montaż lub podwyższenie szyny i po problemie.

 

u niego 11,1 na m120.

Na M110 + BU. Trochę mi zębatki wygryzły tłok nylonowy DF, ale wszystko chodzi elegancko. ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tuksiak, wiem, że celuje się z obu oczy, ale jak ustawisz kropkę tam gdzie leci kulka, to musisz bardzo zniżyć głowę, żeby zajrzeć do tubki, tak, aby było widać kropke, inaczej po prostu masz pustą szybkę. Nie wiem, czy do dobrze tłumaczę, w sumie każdy ma swoje preferencje, a to ogólnie nie jest takie istaotne - tak tylko pisałem.

 

A tak a propos tłoka i zębatek, ktoś może powiedzieć jak wytrzymałe są części stockowe? Da radę bezpiecznie wrzucić 9,6V, czy lepiej się trzymać 8,4?

Link to post
Share on other sites

Co do koli to nie czaje co ma ta replika do montażu i modelu kolimatora ,bo każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia. Sam mam M4 Dot i jest idealnie - nie za wysoko, nie za nisko ;) Replika nie ma tu nic do rzeczy.

 

Kolba rzeczywiście jest z geja cięta i trzeba sie albo przyzwyczaić ,co jest trudną sztuką albo wymienić. Obojętnie czy wkładamy NiMh czy LiPo kolba daje popalić.

 

A jeśli chodzi o zastosowanie w stocku batki 9,6 to znacznie obniża wytrzymałość fabrycznych części...które mimo powiedzmy dobrego wykonania nie wytrzymają długo.

 

 

Pozdrawiam,

Levy

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wracając do kwestii baterii i kolb typu modstock. Pokrowiec z MIWO to totalna żenada, jest za ciasny i beznadziejnie wygląda, wejdzie najwyżej batka typu mini. Wymiary podane na MIWO to wymiary zewnętrzne, w środku jest o połowę mniej miejsca :wink:

 

Natomiast dziś listonosz przyniósł pokrowiec na batkę Guardera i to jest super rozwiązanie, wygląda elegancko i mieści large'a Firefoxa :killer: Kabel można spokojnie z kolby wyprowadzić przez tubę gdzie normalnie wpycha się palucha od twinsa, więc zero kombinacji i kabelek nie majta się na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

To i ja dodam coś od siebie . W posiadaniu m4CASV Vltor od roku .

http://www.casg.pl/product-pol-137-King-Arms-CASV-M4A1.html o takie

 

Przyjechał ze zgiętą lufa , nie wiem czy to wina sklepu transportu czy celnika.

wymana na M4 DF i systema 363

 

Zewnętrz:

Jak najbardziej zacny , kolba ma lekkie luzy ale mi to mnie przeszkadza. Kropek szarpany nie wypadnie. Body spasowane idealnie ,piny wychodzą przy pomocy młotka i wybijaka(rozkładałem tak z 15 razy i nic się nie zużywa). Gniazdo maga wąskie midCA pasuja idealnie , P&J są za szerokie. Szyny są ok troszkę ważą ale to oczywiste . Muszka nie dochodzi na miejsce owe szyny ja wypychają do przodu , trzyma się na małym ampulu. Bateria pod risem Typu V 9,6V , albo lipo 7,4V http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p...-7-4v-rc-system tą posiadam obecnie .Bolt catch dziła ok , jednak po rozkładaniu (lekko nieumiejętnym) turbo rainforced blaszka powyginana tnie ząbki komory (wymiana na JG) owa blaszka trafia na złom(dust cover bez niej się nie otwiera zalecane naklejenie warstwy CTI na GB w celu dopchnięcia suwadła ).Chwyt i stopka 5/5. Chwyt taktyczny ma lekkie luzy na szynach KA(są węższe od typowych)

 

Rozkładanie:

Porażka kabel jest o 1cm za krótki aby dostać się do gb/komora hop-up-lufa musisz :

A)Zdemontować układ Lufa-delta ring, dolne body.

B)Dolną część body.(gb na uwięzi z body Góra/lufa)

C)Tnij kabel , wymień na dłuższy

 

Wewnątrz:

Jako stock pociągnie długo bez żadnych ingerencji. Kultura pracy GB fenomenalna 300fps na kulkach 0.20 celność-zasięg OK 6/10, kulki 0.25 sa za ciężkie. Ponieważ dużo gramy w lesie 300fps nie wystarczało . Up by Prometheus m120 TU

 

Najpierw w odstawkę idzie cylinder głowica tłoka, głowica cylindra, tłok ,sprężyna i silnik(JG); KA nie pociągnie m120 . Postrzelałem miesiąc GB pęka przy głowicy. Zęby Tłoka zostały podgryzane przez zębatki KA. Wskakuje GB g&p, zębatki TU promyka. Na takim zestawieniu strzelam z 5 miesięcy wyciera się układ spustu tzn. spust spada po naciśnięciu z tego co popycha żeby zamknąć obwód. Modze , doklejam działa , ... łamie się wsuwka na silnik lutuję nowa... działa.

kto policzy ile zostało KA w KA.

 

Na chwile obecną najadłem się nerwów wydatków, ale i tak jest fajnie ...... :/ :poddanie:

 

Przy okazji nauczyłem się mechaniki GB :)

 

Polecam wszystkim estetom.

Edited by mysiorov
Link to post
Share on other sites

Widzę, że tuning i rozkładanie jest nieco kłopotliwe.

 

Ja zauważyłem natomiast, że body po 2 strzelankach wyłapało lekkie luzy, jakies 0,5mm, ale nieco lata. Zdaje się, że winny jest ten pin, co wszystko trzyma, nieco lata. Ale i tak nie ma bata, żeby wypadł. Kumpel mi mówił, ze to jakaś stała wada body KA, ale tuaj nic o tym nie czytałem, chociaż inny kumpel ma to body w chińskiej emce i też tak jest.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zlikwidować, tak żeby przy okazji nic innego nie zepsuć? Czy może lepiej nie ruszać?

 

Co do zasięgu stocku, to testowaliśmy zasięg maksymalny i JG@400fps strzela ok 7m dalej. KA około 2m dalej od stocku M4A1 CA. Całkiem nieźle. Nie wiem jak w lesie, bo ostatnio tylko CQB było, no i tam to ten gun to poezja.

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites

jedni i drudzy mają skośne oczy ,... osobiście; jeżeli chcesz strzelać bezstresowo wybierz chinola, chcesz się bawić w ładne oznaczania wybierz coś droższego.(nie pamiętam żeby ktoś mnie ustrzelił napisem ).Pomyśl 2 razy przed zakupem czego kolwiek droższego jak i tańszego również. Sugeruje tu trzeźwe myślenie, wiem że na zdjęciu risy wyglądają wyje ... fajnie(i takie są) :D

 

Bart87 - kupujesz w sklepie dostajesz gwarancję nie masz sie czym przejmować przez najbliższe 12 miesięcy ? ...

 

Pozdrawiam.

Edited by mysiorov
Link to post
Share on other sites
jeżeli chcesz strzelać bezstresowo wybierz chinola.

 

Tu się akurat nie zgodzę, mam już 2 chinole, kumple mają chinole i ciągle coś się psuło, od usmażonych styków, poprzez odpadające elementy, aż po pękające stocku GB, anti-reversale i inne pierdoły - przez pół roku na chińczyka+części poszło więcej niż na tę emkę KA :roll:

 

Wracając do tematu, rozwiązałem problem latającego body, faktycznie przedni pin miał luzy, wystarczyło wypchnąć uszczelnić taśmą i wepchnąć z powrotem, już nic nie lata.

Link to post
Share on other sites

kupiłem to m4KA po to zeby miec z głowy problemy natury technicznej a wyszło zupełnie na odwrót(jestem takim odosobnionym przypadkiem). a jak się ma 1400zł do 700zł ? dlatego tak powiedziałem. Nie mówię, że co chińskie jest lepsze.

 

 

taka mała dygresja; w drużynie mamy 6 chińczyków , 6 aeg z tak zwanej wyższej półki i to z tymi jakoś mieliśmy więcej problemów.

Link to post
Share on other sites

No cóż, pozostaje jeszcze kwestia serwisu. Jeśli idzie o ASGShop, to u nich gwarancja i serwis raczej nie jest dla picu. Chinola kupujesz np u Krakmana, a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że u nich przeglądy zerowe to ściema. Pekł mi GB w UMP, okazało się, że ktoś zapomniał smaru włożyć do środka. Jak kiedyś zadzwoniłem w sprawie M14, to mi powiedziano, że zębatki się cofają, bo preckę źle zamontowałem, a faktycznie pekł anti-reversal, bo zębatki siedziały źle. Możliwe, że jestem odosobnionym przypadkiem, ale jakaś niechęć jednak pozostaje.

 

Przy obecnych cenach replik ACM to się raczej średnio opłaca, bo za tę kasę można w komisie dostać używane CA, czy GP. Tylko giety od JG są moim zdaniem warte swej ceny, bo faktycznie są bezawaryjne, ale jak mówię to moje doświadczenia tylko.

 

Osobiście to interesuje mnie, jak te emki od KA spisują się w stocku, zakładając, że nic się przy nich grzebie (tuning mnie nie kręci, jak za mało zasięgu, to zawsze można się podkraśc bliżej, trochę ruchu dobrze robi), na co ewentualnie trzeba się przygotować, bo z tego co zauważyłem, kłopoty mieli na razie tylko ludzie, którzy cośtam wstawiali mocniejszego. Czy to jest tak, że King Arms robi ładne repliki, ale mało wytrzymałe, czy po prostu mało podatne na tuning?

Link to post
Share on other sites

Nie jest aż tak źle. Moje KA które recenzowałem przeżyło już 4 bardzo intensywne strzelanki, gdzie było moczone, rzucane, przygniatane etc. W stocku natomiast jest bardzo przyzwoicie, ROF spory, zasięg też. No i stała moc. Tylko zdecydowanie trzeba sypać na kulkach 0.2, 0.25 dostają lejka na koniec przy strzelaniu serią. Jedyny problem to na razie ta urwana rączka przeładowania, ale tego żadna firma by nie przeżyła. Za 10 dni idzie na wymianę do ASGShopu i gitara. Nie miałem też żadnego latającego body, wszystko siedzi pięknie. Ale wiadomo, wszystko kwestia egzemplarza.

Edited by Frontal
Link to post
Share on other sites

...

Bart87 - kupujesz w sklepie dostajesz gwarancję nie masz sie czym przejmować przez najbliższe 12 miesięcy ? ...

 

Pozdrawiam.

 

Z jednej strony tak, ale wolę jednak repliką strzelać niż wysyłać ją do serwisu do chwila. Z drugiej strony, część elementów które wymieniłeś jest zmieniana na mocniejsze przy tuningu. A jak pęknie GB to można zawsze dopłacić, włożyć jakiś wytrzymalszy i liczyć, że reszta jakoś pociągnie :P.

Link to post
Share on other sites

Jako dumny posiadacz emki CQB tejże firmy , nie widzę jak dotąd żadnych wad , strzela pięknie , no faktycznie tą kolbą można sobie du*pe obić , problem pakowania baterii do środka rozwiązałem dzięki skromnej pomocy , rozwiązanie okazało się proste ....skoro bateria się nie mieści w kolbie to po co ją upychać na siłę?! ładownica na kolbę , skutecznie rozwiązała problem baterii , dzięki temu mam full zakres ruchu kolby , 2000mahową baterię i zasobnik na dodatkowe pierdoły , puszki wyglądają nie oszukując się ...źle ...

:!:

Nie chce robić offtopu ale mam zamiar wymienić szyny RIS free floating 7 inch KA na to samo tyle że 10 inch , jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem to pisać

Link to post
Share on other sites

puszki wyglądają nie oszukując się ...źle ...

 

Nie wszystkie puszki i nie na wszystkich gunach, ale ogólnie tak. Dla mnie problem z puchami jest raczej taki, że pomimo swego rozmiaru, często mieszczą jakieś wynalazkowe baterie, które też swoje kosztują.

 

Chinole znaleźli ciekawe rozwiązanie - granatnik, będący pojemnikiem na baterie. Do tego może strzelać kulkami jak shotgun :lol: Niestety tylko BOYI to robi i plastik fantastik.

 

Swoją drogą ciekawi mnie jak wyglądałby TROY CQB A5 z takmi bajerami jak np właśnie granatnik, albo bębnowy magazynek :killer:

Link to post
Share on other sites

Ale wiadomo, wszystko kwestia egzemplarza.

Hmm, sądziłem (czyt. łudziłem się), że tego typu hasełka dotyczą wyłącznie replik "made in China". Troszkę to... smutne (?), że płacąc za replikę ponad 1000pln, nadal nie mamy pewności czy nie otrzymamy trefnego ezgemplarza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...