Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałem dzisiaj:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2596

 

TROY MRF-CX AEG King Arms

 

Jak na razie stock, z czasem będzie zrobiony level 2 do 430 FPS. W tej chwili świetna cena praktycznie można w cenie standardowej mieć od razu level 2 tuning.

 

Pierwsze wrażenia, wykonanie genialne w porównaniu do mojego wcześniejszego GFC HK416. Zero luzów, wszystko tam gdzie powinno być, aby osiągnąć poziom ten w GFC wydałbym 2xtyle, dlatego po zastanowieniu miesięczne hk416 poszło pod młotek.

 

Techniczne sprawdzę w weekend.

 

Co do kolby trzeba przyznać że mogli dać do wyboru tego mod stocka i normalne SF gdzie wchodzi duża batka, albo zrobić patent ja G&P gdzie wchodzą batki 2200mAh.

Ale nie diabeł straszny, kwestia demontażu, da się łatwiej, niestety jest jedno ale...

 

Tak się stało że miałem drugą taką samą kolbę, więc zostawiłem sobie te wypukłe plastiki w które wchodzi bateria, dzięki czemu teraz mam 2 komplety takich i 2 komplety baterii ( swoją drogą dziwię się że King Arms nie umożliwił kupienia samych tych plastików)

 

Co mi to dało ??

 

1) Nie zakręcam plastików na 2 śrubki, bo odkręcenie tej pod systemem rozsuwania kolby to mordęga- szczególnie na polu walki. Jedna wystarcza i się dobrze trzyma.

 

2) Wystarczy że odkręcę jedną śrubkę i drugie plastiki już z włożonymi bateriami dokręcam na jedną śrubkę ( oczywiście odpinam i wpinam nową batkę) i tyle.

 

3) Baterie ładuje w plastikach aby już nie kombinować.

 

Tak więc jak widać da się, szkoda jak pisałem na górze, że producent nie wpadł na pomysł sprzedaży samych dodatkowych plastików wtedy wymiana spada do jakiś 30 sekund- minuty.

Link to post
Share on other sites

Kolba ma plastiki które się odkręca, to boki kolby w które wchodzi bateria. lewy i prawy. Aby zmienić baterie trzeba odkręcić dwie śrubki- ja tylko jedną, a później zdjąć plastiki , odpiąć baterie, wyciągnąć baterie, włożyć nowe i podpiąć.

 

U mnie to tyle szybciej że nie muszę wyciągać baterii itd, bo mam drugie plastiki gdzie mam już wrzucone baterie -drugą parę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie co do szkieletu i jego wytrzymałość, obecnie prowadzę tuning swojej mki mrx na zestawie Systemy gdzie miałem sprężynę 150 dlatego zrezygnowałem i postanowiłem wrzucić jakąś 140 np magbull i tu pytanie bo reszta części najwyższa jakość ale czy jak na złość nie rozleci się szkielet ?? Tak że zamiast kupować sprężynę 130 może wymienić szkielet na lepszy ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Odgrzewam.

 

W tym tygodniu chcę zamówić emke CQB KA, i mam kilka pytań:

1. Jaka bateria? 8,4 czy 9,6v? Zależy mi na reakcji spustu, jednak nie chcę rozwalić bebechów.

2. Które chińskie risy pasują do tej repliki

 

No i czy dużo stracę zasięgu na tej 10' lufie względem 14,5'?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz 9,6 V i się nie oglądaj, co do celności zależy co chcesz robić jeśli tylko cqb to starczy ja w swoim mfx miałem 220mm i niestety w lasach i na większej przestrzeni niestety nie wygląda to dobrze.

Jeśli chcesz nie tylko cqb radzę brać coś dłuższego.

 

Po co Ci chińskie risy?? te z ka są jedne z najlepszych, wykonanie bdb

Link to post
Share on other sites

Bateria 8,4 w zupełności wystarcza na stock i tuning level 1 (M110). Wiem, że ktoś tu na level 1 jechał na 9.6, ale nie wiem czy coś zdechło. Jak poczytasz wcześniej to ludzie piszą, że może zmielić zębatki. O tłok bym się nie bał, bo wygląda bardzo solidnie. Reakcja na spust jest spoko, po tuningu nic mi nie zwolniło, więc nie ma musu na 9.6 tak naprawdę. Co ciekawe, na zachodzie KA daje lipo 11V do tych replik :roll:

 

Inna sprawa, że jak masz tam kolbę modstock, to żadna z tych batek, które piszą że pasuje, nie pasuje. Od biedy da się wcisnąć twinsa, ale można bardzo łatwo uszkodzić pakiet, no i układanie kabli w środku jest uciążliwe, trunod to zrobić tak, żeby przy składaniu kolby kabla nie przyciąć. Tak więc, albo od razu zmieniasz kolbę na coś co pomieści spokojnie batkę, albo pokrowiec na kolbę. Ewentualnie lipo, ale w tubie kolby jest 10cm miejsca, a wszystkie batki poza KA mają 12-13, więc kolby nie da się złożyć do końca. Czyli w zasadzie tylko lipo od King Arms.

 

O puszcze z przodu też można zapomnieć, bo ten system freefloating rails nie daje wyprowadzić kabli do przodu (nie ma dziury).

 

Co do chińskich risów to nie wiem, zakładam, że chodzi ci o front. Tu może być ciężko.

 

Co do zasięgu to bym się tak nie martwił o to, w stocku na krótkiej lufie jest ok, po tuningu nawet mega wypas ok. To raczej kwestia celności niż zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Kolega pisał o emce CQB, założyłem, że chodzi o TROY CQB SPC A5, bo to obecnie jedyna dostępna na asgshopie z CQB w nazwie. Tę wersję posiadam i tam nie szpary, żeby przeprowadzić kabel, bo otwór zaślepia taka jakby zębatka, która ma chyba na celi stabilizować front..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

witam wszystkich

dzisiaj odebrałem moja Mkę LaRue Tactical 12.0"

http://www.uncompany.com/pageproductdetails.asp?prodid=26022

Wszystko było ładnie dopóki nie rozłożyłem jej na dwie połówki przy rozkładaniu cos sie przycieło a po otwarciu zauważyłem że odpadł plastikowy element niestety był to fragment bardzo istotnego elementu które sie odłamał (zapewne przy rozkładaniu)

jest to element nr55 kod M4-20-16 (charging handle drive). Niestety bez tego nie ma mowy o otwarciu okna wyrzutnika łusek i odsunięciu imitacju zamka a to oznacza że nie mam dostępu do regulacji hop-up.

Pytanie brzmi czy jest w ogóle szansa dostania gdzieś tego elementu, czy jak zamówię charging handle KA to czy przyjdzie razem z tym elementem (raczej nie na dzieciach go niema), jakiekolwiek inne rozwiązania, pomysły.

 

chyba się rozpłacze

Link to post
Share on other sites

Heh, mnie się ułamał dokładnie ten sam element. Mimo to dało się odsunąć klapkę palcem i wyregulować HU, spróbuj. Ja to naprawiłem przy okazji, kiedy replika była w tunningu. Serwis po prostu ma tą częśc ale nie ma jej osobno na sklepie. Natomiast na pewno dostaniesz ją z rączką przeładowania, na przykład taką:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2884

 

Nie wiem jak z rączką przeładowania od KA, zakładam że powinno być ale na twoim miejscu bym napisał do sklepu i się upewnił.

Link to post
Share on other sites

dzięki

napisałem do uncompany maila zobaczymy co odpiszą mam nadzieję że przyślą tą część.

 

To pierwsze zdjęcie jakie widzę w sieci że ten element jest pokazany normalnie to go nie pokazują, Jeszcze napiszę do sklepu jak ta część jest w komplecie z rączką przeładowania to mam problem rozwiązany.

 

bdw. A jak otwierałeś tą jechaną klapkę?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...