Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 [KA]


Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tego, że M150 KA nie wytrzyma, a już napewno wytrzyma krócej niż G&P to chyba nie mamy wątpliwości, ale jednak aż takimi sadystą i masochistą nie jestem. :P

ale fakt, offtop się robi.

Tak czy inaczej mam nadzieję, że warte będzie to tych 1300zł

Link to post
Share on other sites

Udało mi się zamówić tą replikę z tuningiem level I:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2380

 

Muszę powiedzieć, że jestem strasznie zadowolony z wyglądu zewnętrznego (szyny ris, przyrządy celownicze, body itd). Jedyna wada zewnętrzna to kolba, którą da się ustabilizować domowymi przeróbkami ;-) więc w rzeczywistości wielkiego problemu nie sprawia.

 

Kolejną ważną rzeczą w replice jest komora Hop-up... po prostu rewelacja!!! Podkręca kulki tak jak chcę i utrzymuje ustawienia.

 

Celność repliki jest naprawdę dobra, bardzo fajne skupienie i rof na baterii 9,6.

 

Początkowo trudności miałem z włożeniem batki do kolby, jednak już znalazłem sposób na umiejscowienie jej we właściwej pozycji.

 

Jak na razie do niczego nie mogę się przyczepić i ogromnie cieszę się z zakupu. Bardzo dobrze sprawiła się na manewrach Combat Alert 2009. Muszę koniecznie dodać, że padało cały dzień, a ja nie oszczędzałem jej w boju :killer:

 

Gorąco polecam zakup tej repliki!!!

 

P.S. Dzięki Levy za pomoc

Link to post
Share on other sites

Po długim wyczekiwaniu wreszcie przyszło M4 Troy CQBcośtam A5 :killer:

 

Jest to moja pierwsza markowa replika i generalnie wyglądem, kulturą pracy itd wymiata!

 

Body, risy i wszystkie elementy są po prostu śliczne. Jedynie końcówka tłumika płomienia (tego grubego, co wygląda jak latarka) ma nieco luzu, w sumie nie wiem, czemu jest to oddzielna cześć, ale nie przeszkadza. Bolt catch działa, wszystko ślicznie, cud miód i orzeszki, na pewno najlepiej wykonany gun jakiego w życiu widziałem.

 

Strzela też niesamowicie. Nie brałem żadnego tuningu, a testowałem na razie na chińskiej batce Shuang-Ba (ta co do giety JG dają) i ROF jest taki, jakby w środku siedziało jakieś Sanyo 9,6. Zasięg bardzo ładny, chociaż strzelałem tylko z okna w drzewa więc jak to się przekłada na faktyczny zasięg, kiedy można porównać z innymi replikami i w miarę obiektywnie ocenić, to nie wiem. Hopek jest bardzo czuły i już milimetr za bardzo podkręcony potrafi posyłać kulki w kosmos, ale w końcu nowa gumka. Stockowy Hi-Cap ma nieco luzu, za to Tango Downy od KA siedzą aż za sztywno, trzeba nieco mocniej nacisnąć guzik zwolnienia maga kciukiem, bo normalnie palcem wskazującym dość ciężko idzie, nie zawsze się da.

 

I teraz łyżka dziegciu w tej beczce miodu: KOLBA!

 

Ten kto ją zaprojektował powinien na wieki ssać członki w piekle!

Ogólnie ma luzy, ale to akurat nie jest problemem. Problemem jest włożenie do niej batki!

 

Żeby to zrobić należy zdjąć kolbę z prowadnicy, zdjąć dwie gumowate zaślepki, odkręcić ten dynks do regulacji położenia, odkręcić dwie śrubki (imbusem, którego nie było w zestawie!) i zdjąć dwa panele po obu stronach kolby. Sporo nie? A to dopiero początek zabawy. Baterię (twinsa) wsuwamy w te dwa panele. Tyle, że ledwo wchodzą i na dzień dobry już pękła mi koszulka przy kablu. Później spróbowałem wyjąć i musiałem do tego użyć śrubokrętu, bo wyciągając normalnie bym prędzej kable urwał. Pomogło nieco napryskanie tam sylikonu dla poślizgu, ale i tak te rurki są dużo za ciasne, wymiana batki na strzelance w ogóle nie wchodzi w grę! Powiem więcej, do czasu jak mi ta bateria nie zdechnie to już jej raczej nie wyjmę. Ale to nie wszystko. Ogólnie patent jest taki, że najpierw wkładamy jednego palucha do drugiego panelu, potem przekładamy przez kolbę drugiego i dopiero możemy zakładać drugi panel. Jak już oba paluchy siedzą w panelach, to dopiero można kombinować z podpinaniem batki i upychaniem kabli (15 minut kombinacji, żeby kolba się suwała!!!). Ogólnie manipulowanie z batką i kolbą przyprawiło mnie o syndrom Tourette'a.

 

A szkoda, bo ta kolba bardzo fajnie wygląda.

 

Nico problematyczna jest też rączka dodawana do repliki. Ciężko ją zamontować, a jeszcze trudniej zdjąć, al siedzi sztywno i jest solidna.

Link to post
Share on other sites

LiPo nie podejdzie za bardzo, po pierwsze wszędzie maja 11,1V, a to dużo za dużo chyba na stock, a po drugie te mini sticki co wchodzą do prowadnicy kolby mają 13cm długości, w kolbie jest 9cm miejsca. We froncie też chyba batka się nie zmieści.

 

Najchętniej bym sobie po prostu zapodał saszetkę na batkę na kolbę, ale nigdzie nie mają :wink:

Link to post
Share on other sites

Albo już wiem co jest nie halo.

Jak wyjąć ten dzyndzel co jest pod ris'em który to zapewne służy do jego stabilizacji. Ten co się przykręca śrubką. Da się ( i jak ) to to wyjąć ? Bo mam wrażenie, że się na rurze gazowej zacina i przez to nie mogę dalej go wrzucić, bo dolna część RIS'a wchodzi ładnie po uderzeniu.

Link to post
Share on other sites

LiPo sobie chyba jednak daruję, znalazłem pokrowce na batki na MiWo, w sam raz na large'a który się kurzy. To chyba najtańsze rozwiązanie problemów z kolbą.

 

Jeszcze taka jedna uwaga, jak ktoś chciałby do TROYa zapodać kolimator, to radzę coś wysokiego. Mam taki zwykły KA 1x35 i niestety złożona muszka i tak zasłania połowę widoku, no i jak dobrze koli wyregulować, to trzeba się bardzo nachylać, żeby widzieć kropkę. Inna sprawa, że z niskim koli wygląda IMO lepiej niż np ze skośnym montażem. Eh, na jakie to kompromisy człowiek nie idzie dla lansu. :lol:

 

Do tego uszczelka na komorze hopa, ta przy wejściu od magazynka pękła. To chyba jakaś stała wada, bo kumplowi który ma taką komorę w JG też poszło od razu. W sumie nie wiem co ta uszczelka robi, chyba tylko sztywniej maga trzyma, bo żadnych rozszczelnień nie ma.

 

Jeszcze jedna wada tej repliki: chwyt pistoletowy jakoś tak się łączy z osłoną spustu, że jest taki kant, schodek jakby - już mam od tego pęcherz na ręku. Trzeba jakieś rękawiczki zakładać.

 

Volt, możesz coś szerzej o tym RISie? Rozumiem, że chodzi o front i ten taki srebrny dzyndzel na dole przy magu? I jaki dokładnie ten RIS od CA?

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites

Jeszcze taka jedna uwaga, jak ktoś chciałby do TROYa zapodać kolimator, to radzę coś wysokiego. Mam taki zwykły KA 1x35 i niestety złożona muszka i tak zasłania połowę widoku, no i jak dobrze koli wyregulować, to trzeba się bardzo nachylać, żeby widzieć kropkę. Inna sprawa, że z niskim koli wygląda IMO lepiej niż np ze skośnym montażem. Eh, na jakie to kompromisy człowiek nie idzie dla lansu. :lol:

Nie rozumiem gdzie masz problem? Przecież przez koli celuje sie "obu ocz", że tak powiem. jak mu z przodu całkiem zasłonisz szybkę to nadal będziesz widział cel i punkt. Z nachylaniem inna sprawa, to już preferencje osobnicze ;-), aczkolwiek jak leżałem na takiej emce dziobem, to wygodniej mi się celowało z niskiego. Może kwestia, gogle/okulary, albo hełm/kapelutek?

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...