Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gra wojenna "Bitwa o Ardeny"


Recommended Posts

Gra wojenna „Bitwa o Ardeny”

 

Organizatorzy:

 

1.2Rep – Łódź

2.GROM – Łódź

 

Sponsor:

 

„AK MILITARIA” sklep z militariami w Łodzi ul. Limanowskiego 150

 

Gra wojenna jest oparta na autentycznych wydarzeniach „Bitwy o Ardeny” i odbędzie się w dniu 21.marca 2009 r. w miejscowości Pałczew k/ Łodzi (mapka dojazdu będzie dostępna na stronie http://www.akmilitaria.pl ). W czasie gry obowiązuje poniższy regulamin imprezy. Odtworzone zostaną działania wojenne w czasie bitwy o Ardeny w czasie II wojny światowej. zapraszamy do zapoznania się z historią bitwy o Ardeny (będzie dostępna na w/w stronie).

 

Główne punkty gry:

 

Celem ataku niemieckiego jest zdobycie w wyznaczonym czasie ( 09.30 – 15.30) składów paliwa co umożliwi im kontynuowanie natarcia i zwycięstwo. W przypadku nie zdobycia składów paliwa natarcie niemieckie staje z braku paliwa i jest to przegrana wojsk niemieckich.

Akcja odbywać się w niżej wymienionych punktach gry :

1.Miejscowość Malmedy

2.Miejscowość Bastogne

3.Miejscowość St. Vith

4.Obrona skrzyżowania "Baraque Michel"

5.Miejscowość Stavelot

6.Miejscowość Trois-Ponts

7.- "Red Ball Express"

Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby w miarę wiernie ją odtworzyć.

 

Planowane operacje:

 

Obrony Malmedy – likwidacja jeńców

Obrona Bastogne

Obrona ST. Vith

Obrona skrzyżowania „Baraque Michel”

Obrona Stavelot

Obrona Trois-Ponts

Operacja „Red Ball Express”

Operacja grupy Otto Skorzennego

Operacja grupy Peiper

 

Zasady gry wojennej:

 

1. Respy indywidualne

Nie ma respów (z wyjątkiem obrony Malmedy resp 20 min) w zamian, każdy oddział wyznacza ze swojego grona jednego sanitariusza oznakowanego białą opaską z czerwonym krzyżem na lewym rękawie munduru (dostarczy sponsor) wyposażonego w 5 oznakowanych opatrunków (dostarczy sponsor). W przypadku trafienia uczestnik pozostaje na miejscu trafienia i wzywa „sanitariusza”, który podaje opatrunek, trafiony pozostaje na miejscu trafienia przez 10 minut, a następnie oddaje opatrunek sanitariuszowi włączając się do gry (opatrunków nie należy zakładać, do odzyskania życia wystarcza jego posiadanie). Sanitariusz bierze normalny udział w akcji, w przypadku trafienia jest on wyłączony z gry na 10 minut, podczas których pozostaje na miejscu trafienia i w czasie których nie ma prawa udzielania pomocy kolegom. Wolno korzystać z pomocy sanitariusza z innego oddziału. Nie wolno używać nieoznakowanych opatrunków.

 

2. Resp zbiorowy

W przypadku wyeliminowania 75 % oddziału arbiter przeprowadza cały oddział do sztabu skąd po 10 minutach oddział w całości wraca do gry.

 

3. Trafienie w replikę, powoduje jej wyeliminowanie z gry na 10 minut, w tym czasie uczestnik nie może z niej strzelać. Replika trafiona winna być przewieszona na pasie w sposób uniemożliwiający jej użycie, lub odłożona obok stanowiska. W tym czasie uczestnik może używać posiadanej broni zapasowej.

 

4. Pomoc techniczna

Uczestnik z niesprawną, uszkodzoną repliką (nie dotyczy replik wyeliminowanych z gry skutkiem trafienia) wzywa „łącznika technicznego”, ten przeprowadza uczestnika do punktu technicznego. Podczas przebywania pod opieką łącznika, uczestnik jest „nietykalny”; z punktu technicznego uczestnik powraca sam.

 

5. Środki techniczneDozwolone jest używanie środków technicznych ( miny, dymy, petardy).

Jako pojazdy pancerne użyte będą samochody terenowe Jeep. Obowiązuje zakaz strzelania do nich z uwagi na możliwe uszkodzenia lakieru. Zniszczenie jest możliwe poprzez rzut granatem - torebką plastikową „strunówka” (będą dostarczone przez sponsora w liczbie po 5 szt każdemu dowódcy oddziału aliantów) z piaskiem. Trafienie pojazdu wyłącza go z gry na 20 minut. Przewożone oddziały mogą podjąć walkę po desantowaniu się i oddaleniu na ok. 10 m od pojazdu.

Dowódcom oddziałów zezwala się na używanie własnych środków łączności.

Rozjemcy wyposażeni w białe pokrowce na hełmy pełnią rolę arbitrów jak i nadzorują przestrzeganie zasad gry.

W czasie gry żołnierzy stron nie obowiązuje umundurowanie, strony będą oznakowanie:

wojska alianckie oznakowane opaskami na prawym rękawie,

wojska niemieckie bez oznakowań.

 

6. Organizacja imprezy

Całością gry dowodzi sztab w skład którego wchodzą:

- dowódca wojsk aliantów Rosiu,

- dowódca wojsk niemieckich Old Shifty,

- szef grupy logistyki Powała.

Powołani dowódcy poszczególnych Dywizji i Armii podlegają bezpośrednio sztabowi gry i są zobowiązani poprzez podległe oddziały wykonywać rozkazy d-cy frontu.

 

 

Grupa wojsk aliantów:

1. 99 Dywizja piechoty

2. 101 desantowa

3. 106 Dywizja Piechoty

4. 2 Dywizja piechoty

5. Żandarmeria polowa MP

 

Grupa wojsk niemieckich:

1. 6 Armia Pancerna

2. 5 Armia Pancerna

3. 7 Armia

4. 15 Armia

5. Grupa Otto Sokorzennego

 

Obsadzenie dowódców poszczególnych oddziałów zostanie dokonane przez sztab na tydzień przed terminem gry, w porozumieniu z potencjalnymi kandydatami.

Lista zgłoszeń zostanie zamknięta dnia 19-tego marca o godzinie 24:00. Ze względu na rozbudowany scenariusz oraz liczbę oddziałów zaangażowanych w grę wojenną, pożądaną liczbę uczestników określa się na około 100 osób, oczywiście większa liczba uczestników mile widziana.

 

Grupa logistyki:

1. Żołnierze 2Rep (białe hełmy) nie biorą udziału w grze, pełnią funkcje obserwatorów-arbitrów.

2. Żołnierze GROM (szare berety) nie biorą udziału w grze, pełnią funkcje łączników technicznych.

 

6. Terminarz imprezy

21.marca 2009 r.

08:00 – 08:45 zbiórka i rejestracja uczestników,

08:45 – 9:00 wydanie rozkazów dotyczących rozlokowania wojsk,

09:00 wymarsz grupy aliantów (obrońcy) obsadzenie linii frontu,

09:30 wymarsz grupy niemieckiej (atakujący) rozpoczęcie manewrów „Gra wojenna” wg dostarczonych rozkazów decyzje wykonawcze d-cy frontów,

16:00 Zakończenie działań i powrót do sztabu manewrów,

16:30 – 17:30 Uroczyste zakończenie manewrów wręczenie nagród.

 

Sponsor funduje nagrody w postaci sprzętu i wyposażenia:

karabin M4A1 – 1 szt,

karabin wyborowy VSR – 1 szt,

pistolet maszynowy MP5K – 1 szt,

pistolet Beretta M92 – 1 szt,

pistolety Desert Eagle – 1 szt,

okulary ochronne – 2 szt,

pasy nośne, dwupunktowe do AK – 3 szt,

kulki bezszwowe 0,23/2500 – 20 pacz.,

czapki patrolówki z okolicznościowym nadrukiem - 30 szt.

Regulamin konkursu: Wylosowani z listy zapisów, przez sponsora uczestnicy, będą mieli zadanie udzielenia odpowiedzi na jedno z konkursowych pytań z „zasad airsoftu” opublikowanych na stronie:

 

Podczas imprezy będzie można zaopatrzyć się w kulki (Xtreme, GFC, Gunfire, Premium), grengas, akumulatory, wodę mineralną, batony proteinowe, doładować akumulator, a w przypadku uszkodzenia repliki, wypożyczyć replikę zastępczą, pod zastaw własnej repliki, w zależności od jej aktualnej wartości dostępne będą:

 

SCAR L – 3 szt,

MP5 SD6 – 2 szt,

MP7 – 2 szt,

AK-47 – 2 szt,

M4 A1 – 5 szt,

Uzi – 2 szt,

P90 – 2 szt.

 

Zgłoszenia proszę kierować na adres ardeny@akmilitaria.pl

Zapraszamy do udziału i życzymy wszystkim udanej zabawy.

Pozdrawiam

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sądzę, że z Poznania ze 101 i FJR parę osób przyjedzie. Ale szczegóły wkrótce, jak określimy w jakiej sile się zjawimy.

 

Aha, nie przenoście do Łódzkiego, bo wtedy zainteresowanie będzie mniejsze - ja na ten przykład do Łodzi bym nie zajrzał, a na krajowy i owszem ;)

Edited by kardek
Link to post
Share on other sites

Jak na razie nie widać jakoś specjalnego zainteresowania imprezą. Może jednak warto to przenieść do "łódzkiego" tematu?

Z czego to wnioskujesz? Przecież zgłoszenia są przyjmowane - jak pisałem w temacie - na skrzynkę pocztową ardeny@akmilitaria.pl. Impreza jest traktowana jako otwarta i ogólnopolska, więc nietaktem byłoby przenoszenie jej do tematu regionalnego :killer:

Link to post
Share on other sites

Przepraszam jeśli moja sugestia została odebrana jako pewien rodzaj ofensywy. W każdym razie cieszę się, że pojawia się jakieś zainteresowanie. Chciałbym również aby dane mi było stawić się na miejscu :) Pozdrawiam serdecznie :)

Aby Cię uspokoić spieszę poinformować, że aktualnie jest już kilkadziesiąt zgłoszeń. Serdecznie zapraszam.

Nie znalazłem informacji o:

- ograniczeniu wiekowym

Bez ograniczeń, wymagana pisemna zgoda rodziców według wzoru BAT dostępnego na http://www.batlodz.pl/index.php?option=com...2&Itemid=26.

- ograniczeniu FPS

Bez ograniczeń, zalecany rozsądek.

- przewidywanej odpłatności

Bez odpłatności. Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

Skoro mamy tu do czynienia z manewrami o tle historycznym to czy na miejscu byłoby przybycie mojej skromnej osoby w mundurze odpowiadającym czasom tzn. niemieckim M36 obszytym na Wehrmacht, ewentualnie mundurze kamuflażowym Waffen SS (nie mylić ze zwykłym SS)???

PS. Możemy przybyć w kilku, ściągnę kumpli rekonstruktorów

Link to post
Share on other sites

Dobry wszystkim!

 

"Dopiszcie" jeszcze trzy osoby, jak się nie pochoruje to na pewno będziemy jako w miarę wiernie zrekonstruowani Niemcy 8-)

 

Pozdro dla wszystkich !

Zapraszamy.

Przypomnienie dla wszystkich zainteresowanych:

imienne zgłoszenia prosimy kierować na skrzynkę ardeny@akmilitaria.pl

Jeśli zakupię sprzęt do tego czasu przyjadę ;) Pytanie jest jakieś ograniczenie co do ilości osób ?

Teren na którym odbędzie się impreza pozwala bawić się 150-200 maniakom airsoftu. W przypadku osiągnięcia liczby granicznej, organizatorzy ogłoszą zamknięcie listy zgłoszeń. :poddanie: Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites

Zanim wyślę zgłoszenie swoje i znajomych mam jeszcze kilka pytań , a mianowicie :

 

1-Piszecie że trafiony ma siąść na glebie po trafieniu i czekać na medyka , potem 10 minut z opatrunkiem i znowu do akcji , to rozumiem , a jak nie ma szans dostać tego opatrunku ? jego team się wycofał zostawiając 2-3 rannych albo leżą na otwartej polanie pilnowani przez wroga ? Ile mam siedzieć i czekać ? Gdzie pójść ?

 

2-Mogę używać pirotechniki domowej roboty ? Granaty grochowe ? Dymne ? Czy tylko atestowane ?

 

3-Można przy zgłoszeniu wysłać info o preferowanej stronie konfliktu i czy będzie to brane po uwagę ?

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Dopiszcie do pierwszego posta jakiekolwiek info o podziale mundurowym, w sensie kto z flektarnami będzie robił za niemców.

Ja osobiście mam Eichentarna i fleka więc nie mam problemu. Po prostu nie popełnijcie błędu wielu orgów i jasno przypiszcie mundury. Rozumiem że musicie mieć jakieś, choćby orientacyjne, rozeznanie ilu w jakim szpeju przyjedzie, ale to ważne.

 

Aha i skoro to rekonstrukcyjny scenariusz to co z trybem auto??? (te Garandy, K98 czy StG 44)

Link to post
Share on other sites

Podpisuje się obiema rencami do prośby dotyczącej podziału mundurowego.

Chyba że ostatecznie przyznacie opaski, ale jest to ułatwienie i mało efektowne i co z reco?

Pomysł wygląda fajnie i paru "szkopów" z otwocka pewnie się zjawi. Zawiadamiam też reco 101. Airbiorny ostatnio, też się z kulek strzelają.

Edited by victorlach
Link to post
Share on other sites

Witam

Tak się zastanawiam jak to ma wyglądać :D

Ograniczenia wiekowego nie ma, limitu fps nie ma ale jak z tym podziałem mundurowym ???

Czy jest szansa że panowie w mundurach z epoki będą tworzyć drużyny czy też będzie to wymieszane na zasadzie jesteś więc będziesz hm o na przykład tu :D

Pozdrawiam Ahmed

Link to post
Share on other sites

Zanim wyślę zgłoszenie swoje i znajomych mam jeszcze kilka pytań , a mianowicie :

 

1-Piszecie że trafiony ma siąść na glebie po trafieniu i czekać na medyka , potem 10 minut z opatrunkiem i znowu do akcji , to rozumiem , a jak nie ma szans dostać tego opatrunku ? jego team się wycofał zostawiając 2-3 rannych albo leżą na otwartej polanie pilnowani przez wroga ? Ile mam siedzieć i czekać ? Gdzie pójść ?

Patrz "resp zbiorowy".

 

2-Mogę używać pirotechniki domowej roboty ? Granaty grochowe ? Dymne ? Czy tylko atestowane ?
Tylko atestowane.

 

3-Można przy zgłoszeniu wysłać info o preferowanej stronie konfliktu i czy będzie to brane po uwagę ?

Tak.
Aha i skoro to rekonstrukcyjny scenariusz to co z trybem auto??? (te Garandy, K98 czy StG 44)

Rekonstrukcja bitwy, nie wyposażenia i szpeju. Bez ograniczeń, i tak nie wszyscy przecież mają repliki z epoki, nie wykluczymy przecież posiadaczy MP5, M16A1, G36, MP7, Glock17 itp itd :wink:
... jak z tym podziałem mundurowym ??? Czy jest szansa że panowie w mundurach z epoki będą tworzyć drużyny czy też będzie to wymieszane na zasadzie jesteś więc będziesz hm o na przykład tu...
Tak, nie ma dyscypliny mundurowej, ale mundury z epoki (jeśli ktoś posiada) mile widziane. :uśmiech: Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

Witam Serdecznie,

 

Bardzo dziekuje za zaproszenie i wstepnie zgłaszam połączone siły Konfederacji Południe w skład której wchodzą :

 

- Rainbow

- 1st SOC

- AMF

- Delta

i wielu niezrzeszonych a walczących pod flaga konfederacji !

 

Dokładniejsze dane na PW za około tydzień !

 

 

 

Pozdrawiam

 

Naczelny Dowódca KOnfederacji Południe

 

Colonel

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...