Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gra wojenna "Bitwa o Ardeny"


Recommended Posts

Jak ja jestem w grupie w której nie ma nikogo pełnoletniego?

Jest miniezmiernie przykro, ale nie możemy odstąpić od przyjętych zasad obowiązujących wszystkich uczestników. Poszukajcie na Waszym terenie grupy dorosłych, którzy wybierają się na "Ardeny" i wynegocjujcie z Nimi przyłączenie się do Nich choćby na tę imprezę. Wykażcie się inicjatywą, gdyż jej brakz Waszej strony wskazuje jednoznacznie na brak dojrzałości :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Wszystko było napisane :twisted: Zastosowałeś własną interpretację rozszerzającą, więc miej pretensje do samego Siebie, że CHCIAŁEŚ się "produkować" i ZAISTNIEĆ w tym temacie :wink:

 

 

Sorry Powała, ale NIGDZIE nie było to napisane. Anie w pierwszym poście ani w kolejnych. Napisałeś tylko, ze ranny nie może się przemieszczać - a przemieszczanie SIĘ a bycie przemieszczanym to dwa inne swiaty, więc pytanie Barszcza było bardzo na miejscu. Zakaz przenoszenia rannego to moim zdaniem mocny cios w stronę realizmu, ale oczywiście Twoja piaskownica, Twoje zasady.

Link to post
Share on other sites

Osoby poniżej 16 lat z pełno letnim opiekunem.

Czy opiekun musi brać udział w grze?

A jak sobie to inaczej wyobrażasz? Facet w "żarówiastej" kamizelce podąża wraz z maskującym się oddziałem :wink:

Sorry Powała, ale NIGDZIE nie było to napisane. Anie w pierwszym poście ani w kolejnych. Napisałeś tylko, ze ranny nie może się przemieszczać - a przemieszczanie SIĘ a bycie przemieszczanym to dwa inne swiaty, więc pytanie Barszcza było bardzo na miejscu. Zakaz przenoszenia rannego to moim zdaniem mocny cios w stronę realizmu, ale oczywiście Twoja piaskownica, Twoje zasady.

NADINTERPRETACJA!!! Przepraszam, ale nie zamierzam podejmować jałowej polemiki :wink:

Czy jest mozliwosc aby osoby epokowo umundurowane ( M42, M43 ) stworzyly jeden pododdział w celu zwiekszenia poczucia klimatu ? ;)

Oczywiście, nie ma problemu. :uśmiech: Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

A jak sobie to inaczej wyobrażasz? Facet w "żarówiastej" kamizelce podąża wraz z maskującym się oddziałem :wink:

 

Nie, nie :D

Nie chodziło mi o coś takiego ;)

Chodziło o to że np. pełnoletni był by gdzieś... po za polem walki ;)

A czy na prawdę zgoda nie wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie :D

Nie chodziło mi o coś takiego ;)

Chodziło o to że np. pełnoletni był by gdzieś... po za polem walki ;)

Poza polem walki nie można sprawować opieki nad uczestnikiem gry, opieka musi być bezpośrednia, a nie zdalna :killer:

A czy na prawdę zgoda nie wystarczy?

NOOO NIEEE :wink:

 

Dziękujemy za zaproszenie temat o imprezie jest na naszym forum dam znac co i jak zostało postanowione!!

Serdecznie zapraszamy :uśmiech: Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

javelin - z rozpatrywanego tutaj punktu widzenia przemieszczenie się poprzez bycie przemieszczonym, to w dalszym ciągu przemieszczenie się, z wykluczeniem jedynie użycia do tego procesu własnych mięśni.

Mnie, jako milsimowcowi, osobiście również pasowałaby opcja transportu rannego do medyka, ale z drugiej strony nie jest to gra milsimowa a tylko strzelanka scenariuszowa. Nie ma chociażby ograniczeń co do używanych magazynków, więc przebolejmy i to ograniczenie.

 

Do orgów:

- Proponuję tuż przed imprezą odczytać regulamin i zapytać czy ktoś czegoś nie rozumie.

- Jak wygląda instytucja "arbirta"? Wchodzi on na stałe w skład oddziału, czy jest wzywany w razie potrzeby (w szczególności osiągnięcia <25% zdolności bojowej)

- możecie zrobić mapę terenu gry z zaznaczeniem co istotniejszych lokacji?

- w opisie stoi spis planowanych operacji, jednak w terminarzu jest tylko czas rozpoczęcia i zakończenia działań. Czy oznacza to, że:

a) operacje będą realizowane współbieżnie?

b) oberacje będą prowadzone "jedna po drugiej" w sensie:

* czekamy aż zakończy się Op1 i rozpoczynamy Op2, lub

* o godz. xx:yy ropoczynamy Op1, o godzinie nn:mm rozpoczynamy Op2 niezależnie od tego czy Op1 się zakończyła, czy też nie?

c) operacje funkcjonująna zasadzie spisu pomysłów na misje; do wyboru wedle uznania dowództwa?

..jak będzie zorganizowane to "zarządzanie operacjami"?

Edited by xasistis
Link to post
Share on other sites
Jak wygląda instytucja "arbirta"? Wchodzi on na stałe w skład oddziału, czy jest wzywany w razie potrzeby (w szczególności osiągnięcia <25% zdolności bojowej)
Planowany jest przydział po jednym arbitrze do każdego oddziału. Na pozostałe pytania odpowie sztab po naradzie - planowana dziś.
Link to post
Share on other sites

Planowany jest przydział po jednym arbitrze do każdego oddziału.

 

I to to czego mi brakowało na innych zlotach :mrgreen:

 

PS.Tak właściwie ile jeszcze ,macie miejsc wolnych ? Nie wiem czy zgłaszać trzon ekipy czy jeszcze poczekać na niezdecydowanych .

Link to post
Share on other sites

javelin - z rozpatrywanego tutaj punktu widzenia przemieszczenie się poprzez bycie przemieszczonym, to w dalszym ciągu przemieszczenie się, z wykluczeniem jedynie użycia do tego procesu własnych mięśni.

[...]

 

 

Oczywiście... Z tym że nie do końca :) Chodzi mi zwyczajnie o precyzyjne formułowanie myśli. Bo w tym momencie jestesmy skazani na domysły i na pewno wiele osób uznałoby, ze ktoś inny może rannego przemieścić. W końcu - co nie jest jasno zakazane, to jest dozwolone, prawda? W najlepszym interesie organizatora powinno byś jasne sformułowanie zasad. Ale cóż, kiedy ktoś woli bić pianę na pół strony zamiast od razu prosto odpowiedzieć na pytanie "czy ranny może być przemieszczany przez inną osobę", to tak to potem wygląda...

Link to post
Share on other sites

Także nie pasuje mi ten punkt regulaminu. Jav świetnie to określił - brak możliwości przenoszenia rannych to mocny cios w stronę realizmu. Nie wierzę, że nikt z was nie miał okazji doświadczyć ciągnięcia rannego pod ostrzałem przeciwnika i odpowiedzią wsparcia własnego oddziału.. No ale już trudno, rozumiem zasadę iron rules.

Link to post
Share on other sites

zamieszczenie listy z podziałem na strony było by genialnym posunięciem organizatorów

Jak dotąd lista uczestników jeszcze nie jest zamknięta, nie wszyscy uczestnicy zgłosili swoje "chciejstwa" dotyczące strony konfliktu, podział będzie dokonany po zamknięciu listy.

Oczywiście... Z tym że nie do końca :) Chodzi mi zwyczajnie o precyzyjne formułowanie myśli. Bo w tym momencie jestesmy skazani na domysły i na pewno wiele osób uznałoby, ze ktoś inny może rannego przemieścić. W końcu - co nie jest jasno zakazane, to jest dozwolone, prawda? W najlepszym interesie organizatora powinno byś jasne sformułowanie zasad. Ale cóż, kiedy ktoś woli bić pianę na pół strony zamiast od razu prosto odpowiedzieć na pytanie "czy ranny może być przemieszczany przez inną osobę", to tak to potem wygląda...

... i kto tu bije pianę!!!??? :wink: Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

Czołęm Panowie!!!

Cieszę się, że są ludzie z pasją a do tego na pewno świetni organizatorzy.

Dzięki takim osobom nasza zabawa nabiera pikanterii i to nie byle jakiej, bo historycznej.

Podpisuję się pod Waszą incjatywą i postaram się swoją postawą nie zepsuć "Bitwy o Ardeny".

P.S.

Macie Panowie dwóch chętnych.

Link to post
Share on other sites

Ogłaszam, że w razie potrzeby przygotowania terenu przed zlotem (z rana), KOS z Krakowa oferuje pomoc. Wstępną godzinę przyjazdu planujemy na środek nocy z piątku na sobotę (około 3/4.00), na pewno będziemy się chcieli też przespać, ale i pomóc. Jakby co, wystarczy nas obudzić :F

Link to post
Share on other sites

W związku z dużą liczbą zgłoszeń, organizatorzy z przykrością :cry: podjęli decyzję o wcześniejszym zamknięciu listy.

 

Ostateczne zamknięcie listy na stąpi w dniu 13-tego marca o godzinie 24:00.

Po tym terminie zgłoszenia, ani ich modyfikacja nie będą brane pod uwagę. Panie i Panowie, Koleżanki i Koledzy, pośpiech wskazany :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wysyłacie potwierdzenie zgłoszenia ? Zgłosiłem ludzi prawie tydzień temu i cisza , żadnej wiadomość .

Była chwilowa przerwa w potwierdzeniach z uwagi na mój wyjazd służbowy. Przepraszam, już się biorę do roboty. :poddanie:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...