Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten http://www.taiwangun.com/optyka_kolimatory..._a_c_m-399.html czy ten z wysokim http://www.taiwangun.com/optyka_kolimatory...em_acm-426.html ? Bo mi się wydaje, że szyna już jest dość wysoka i gdy jeszcze dam ten wysoki montaż to może się źle celować. Jak myślisz?

CM.040 ma ten dłuższy tłumik...

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...40_cm-1408.html .

 

 

 

 

 

 

 

A i jakiej długości lufa wewnętrzna w nim siedzi, bo na Taiwanie pisze u góry tak:

 

Waga 2970g

Magazynek hi cap 525 kulek

Typ akumulatora stick w zestawie

Gearbox v.3

Długość 74/94 cm

Prędkość 430 fps

Długość lufy wew (mm) 490 mm

Hop-Up regulowany

Typ ognia pojedynczy i ciągły

Materiał metal + ABS

Materiał korpusu stal

 

A na dole pisze:

 

UWAGA!

Akumulatory mają oznaczenie pojemności 1400 mAh, sprawdzaliśmy prawie 100 akumulatorów i faktyczna ich pojemność to 1200 mAh....

W replice można zamontować lufę wewnętrzna o długości 470 mm.

 

 

No i nie wiadomo w końcu jaką do niej prec lufę kupić... Bo jak jest 490mm to ta 509mm wejdzie bez problemu, bo ta lufa kończy się tam gdzie zaczyna tłumik. Proszę o pomoc. Z góry dzięki!

Edited by skejtowy
Link to post
Share on other sites

Dla mnie aimpoint na wysokim montażu jest za wysoko. Muszę zmienić na niski - wygodniej jest. To tylko moja opinia. Najlepiej podejdź do znajomych co mają aimpointy, przymierz na replikę i sprawdź co jest wygodniejsze dla ciebie. Są gusta i guściki, każdy inaczej się składa do repliki.

Link to post
Share on other sites

jak dobrze zapamiętałem, to tynk wapienno cementowy około centymetr i gładź gipsowa około 3mm

Nie malowane, ale chyba gruntowane

Rozrzut duży, bo na niewyregulowanym hopsiupie strzelałem i jako że ściana jeszcze biała - kulek nie widziałem. Celowałem w karton po tymbarku i część z kulek zanim zostawiła ten ślad przedarła się przez tymbarka... Ale z rozrzutem wszystko ok, jak strzelałem z balkonu do lasu to ładnie śmigały : )

Kulki PJ 0,23 (tak wiem że zła firma i za lekkie, ale lepsze zamówię razem z goglami, a dostawa gogli miała być 30 III, a jak nie było, tak nie ma)

 

Co do miniaturek... Na innym forum wrzucam tak jak tu wrzuciłem i same się robią miniaturki, a tu nie umiem... Pomoże mi ktoś, albo najlepiej jakiś mod to naprawi?

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem jednak chińczyka, bo mało kasy, a jak widziałem poniektóre chińczyki, to super : ) Te luzy... są, ale mi kompletnie nie przeszkadzają. Narazie nowa bateria i ładowarka leży na parapecie, a póki nie padnie będę używał tą stockową... Kurier przyjechał gdzieś o dziesiątej wieczorem, jestem z niej mega zadowolony : )

Jutro jadę na strzelankę, wczoraj całą noc ładowała się stockowa bateria, dziś wystrzeliłem max z 200 kulek (szajskich pejotów)

Starczy mi bateria na jutro? Czy podłączyć? Bo mikroładowarki nie umiem używać, a nie ma instrukcji : O

Jak włączę, to ona sama najpierw rozładuje, potem naładuje i po naładowaniu odłączy pobór prądu?

Link to post
Share on other sites

Co do zdjęć. Forum jest dupnięte. Nie rozumiem polityki ustawiania forum po to aby jak da się duże zdjęcie forum rozwaliło się na ameno. Przecież tak czy siak forum jest oryginalnie ustawione od danej rozdzielczości. Dali by stała szerokość forum i było by git. (Tak na chłopski rozum wytłumaczone.)

 

skejtowy:

All :)

 

Niedorozrywkowany:

I jak mało masz mocy w replice?

 

Co do filmów. Lipa jest bo aparat puścił focha i ani da znaku życia :(.

 

Testowałem replikę na zasięg. Mierzone miarka 30m.

 

Osoba stojąca 183cm. Strzały w osobę 188cm w klatkę piersiową.

 

Regulacja hopka tor prosty/brak jakiś lobów.

 

Temperatura 13°C. 1016 hPa.

 

Wiatr - 0 km/h

Śnieg - 0.0 mm

Deszcz - 0.0 mm

 

Wyniki:

-Zasięg maksymalny 63metry 2-3/10bb. Rozrzut do 2m na auto.

-Zasięg maksymalny w którym możemy kogoś zabić 7/10 strzałów 55metrów. Rozrzut do 1,5m na auto.

-Zasię skuteczny 100% do 52 metrów. Rozrzut do 1m na auto. Lepsze skupienie na trybie semi.

 

Replika stokowa ;).

- Wymieniona gumka hop-up na Systema.

- Dystanser dorabiany z kabla głośnikowego 1,5mm

- Kable głośnikowe 1,5mm

- Bateria li-po11,1v 2200mAh

 

Na upartego można uzyskać lepsze wyniku starczy celować w głowę lub ponad nią i kulka leci jak nic na 70 metrów ;) ale to nie dla mnie.

 

Nie posiadam precki i nie mogę powiedzieć o ile skupia się celność ale jeśli to nastąpi dam znać ;) z dokładnymi wymiarami.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites

Precki są bleee, dużo nie dają (kilka replik chińskich i markowych) Porządny dystanser, guma systemy i porządne kulki i skupienie jest bardzo dobre. Aktualnie w AKMie mam m150, dysze JBU, kable głośniki 1,5mm2, gume systemy i dystanser z kondoma. Używam lipola 11.1v 35c 2200mah. Kuleczki 0.28g guardera latają po linii prostej niemalże do ostatniego metra. Skupienie, które mam w zupełności mi wystarcza.

 

Brzuski: do czego strzelałeś ? Standardowo kartka A4, czy jakiś inny cel ?

 

Skejtowy: Lipol i batka oraz jak wystarczy kasiurki,to gumkę hop siap systemy i kondoma na dystanser.

 

edit: Ok, niedoczytanie. Osoba 188cm była celem. Dobry wynik na stocku. Jeszcze Brzuski powiedz mi jakich kuleczek używałeś.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...