Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

wymień gumkę na systemowską czarną i tyle. W moim egzemplarzu AKM nigdy nie miałem problemów ze szczerbinką. Jedynie problem był z kolbą - z mojej winy - kto normalny na drewnianą kolbę zaczepia akumulator, który waży kilogram. Kolbę wymieniłem i wszystko jest jak należy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostałem odp od łucznika

-kolba teleskopowa-331-35-000- 341,60 zł

-muszka -111-01-096 - 8,54 zł

-podstawa muszki - 331-01-519 - 80 zł

-podstawa celownika-331-01-010- 316,22 zł

-spust 125-00-004 - 50 zł

-rura gazowa-128-01-017- 75 zł

-nakładka -128-00-002 - 7 zł

-przełącznik kompletny- 113,09 zł

-szyna szybkoodłączalna-331-36-000- 341,60 zł

-rękojeść 123-03-000- 21 zł

-zespól łoża z chwytem dolnym i dwoma szynami bocznymi-331-03-500-

280,60 zł

-pokrywa komory zamkowej-117-00-048- 61 zł

-łoże -331-01-518 - 80 zł

-obsada łoża i nakładki z łącznikiem - 128-01-503 - 95 zł

Kto chcę mieć beryla 1789 zł tylko 8-)

...................................................................................................................

Mam pytanie ile fps posiada ten akm tu pisze 460 tam 400 tam 420 już nie wiem ?? ile może mi ktoś napisać ile ma :cry:.

A co do gumki to taka http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...;products_id=37 ??

Edited by rafik1213
Link to post
Share on other sites

Ja miałem luzy na całej przedniej części repliki spowodowane wyrobieniem się nitów,trzeba było też uwinąć teflonem ten kawałek komory HU która wchodzi do GB bo były nieszczelności.

Poza tym to w stocku żadnych problemów nie miałem.

 

Aha,co do szczerbinki,mi latała,ale zalałem ją w kilku miejscach butaprenem i jest ok.

Link to post
Share on other sites

mam odnośnie batki w stocku.

 

Mam obecnie na zakup repliki nr 2 ok 1000zł.

 

Planuje na pewno replike + sprężyne guarder M130

 

Teraz pytanie - co lepiej kupić - bore up i iść w fps czy kupić lipola i ładowarkę. Czy stockowa batka uciągnie M130 ?

Link to post
Share on other sites
mam odnośnie batki w stocku.

 

Mam obecnie na zakup repliki nr 2 ok 1000zł.

 

Planuje na pewno replike + sprężyne guarder M130

 

Teraz pytanie - co lepiej kupić - bore up i iść w fps czy kupić lipola i ładowarkę. Czy stockowa batka uciągnie M130 ?

 

Uciągnąć uciągnie ale ile wytrzyma to ja nie wiem. Jak chcesz brać m130 Guardera to od razu radze wywalić ten bubel w tłoku,albo go zeszlifować tak żeby tłok na sucho mógł się schować w prowadnicy cały,ja o tym nie wiedziałem i jak debil 3 zębatki tłokowe rozwaliłem szukając przyczyny.

Link to post
Share on other sites
Szymon to co napisałeś jest dziwne. przy m1500 guardera ta podkładka nie przeszkadza, a nawet pomaga FPSom icon_smile.gif

 

Pewnie o M150 chodzi :mrgreen: No nie wiem,może to zależy od modelu?nie będę się kłócić,wiem że u mnie to przeszkadzało i gdy się tego pozbyłem rozwiązałem problem,wole o tym napisać żeby ktoś tak jak ja sobie zębatek nie rozwalał.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kupić montaż boczny. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5636 przykładowo

 

Wyborowiec, nie masz pojęcia, jak taka modyfikacja AK mi odpowiada. Koledze w AIMSie założyłem oszynowanie ze starej cymy, tłumik już sam nie pamiętam od czego i aimpointa na bocznym montażu. Od tamtej pory zaczęły mi się podobać kałachy z RISami, ale tylko w wersji kolba jak tantal i orisowanie z przodu - genialne !

 

Rozumiem, że kolbę masz od ostrego. Jak wygląda sprawa dopasowania tejże kolby do korpusu cymowskiego ?

 

P.s.Szymon jestem hardcorem, używam m1500 ! Ha! Na poważnie to literówka :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to to była łatwizna :mrgreen: pozbywasz się prostokąta który jest w komorze zamkowej (ten który wchodzi w kolbe) potem jedynie przy kolbie od Tantala ucinasz kawałek zatrzasku (tego który wchodzi w kolbe). A na końcu docinasz kostkę kolby ten element co masz u góry ścinasz i ten od dołu tylko połowicznie. Na koniec docinasz śrubkę którą to przykręcasz kolbę i gotowe. A zatrzask no ja szczerze nie ufam rozwiązaniom na gumkę bo na gumkę to można co innego ale nie kolbę. Dlatego mój zatrzask kolby jest w klinie i kolba jest zablokowana łatwe to do zrobienia. A jak ktoś coś wymyśli ciekawego to można zawsze od klinować ;) . Chociaż pytanie czy będzie sens bo ja i tak tej kolby nie składam.

 

Pozdrawiam!

 

Ps. po południu dostaniesz fotkę :P

Edited by Wyborowiec
Link to post
Share on other sites

Batka ma napisane 1400

Ile ma naprawdę ? Kto to może wiedzieć :lol:

Dla mnie ważny jest fakt, że wystarcza na dwudniową imprezę bez problemów.

 

@Wyborowiec - kiedy w końcu przestaniesz dłubać i upiększać ?

Kiedy powiesz sobie dość ?

 

Klimatycznie wychodzi Ci to Twoje cacko - podziwiam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ładna replika Wyborowiec

 

zwierzu93 miałeś już x czasu temu pokazać fotki swojej repliki jak i bebechów po tej m150. Czekam i czekam no i nima :P.

 

szymon91 mi na m135 jakoś nic nie poleciało. Może źle do kupy złożyłeś ;] albo wadliwy produkt :P.

Edited by Brzuski
Link to post
Share on other sites
szymon91 mi na m135 jakoś nic nie poleciało. Może źle do kupy złożyłeś ;] albo wadliwy produkt icon_razz.gif.

 

Nie.

Tłok nie dochodził do końca,zatrzymywał się w tylnym położeniu,dopiero jak sprawdziłem na sucho widziałem że tłok nie wchodzi w prowadnice do końca,skróciłem ten bubel do połowy i było ok,wszystko dobrze było poskładane ;)

Link to post
Share on other sites

Brzuski espeszali for ju : http://picasaweb.google.pl/zwierzu93/NowyFolder5# - gearbox po 30k kulek, czarny syf to smar ŁT43, - nie chciało mi się czyścić wszystkiego, rysa widoczna na zębatce środkowej - wstyd się przyznać - kamyczek :)

 

P.s. jak poskładam wszystko do kupy to zamieszczę fotki całości :) Lipol 11.1 2200mah wchodzi w ostrą kolbę - sporo było roboty przy tym, ale warto :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...