Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

O ja "wersja z pełną kolbą" spadłem z krzesła...

AKM - kolba stała a nie jakaś tam pełna

AKMS - kolba składana

Żadna rewelacja że AKM nie posiada "ucha" na zawieszenie tam gdzie AKMS bo jest i na odwrót. Dziwne by było gdyby twórcy replik robili jakiś "skok w bok" odnośnie oryginału (dla mnie wręcz było by to potworne i złe :icon_mrgreen: )

Fakt w AKMS jest lepsza opcja odnośnie zawieszenie jednopunktowego ale w AKM robi się tak samo tyle że zamiast ucha od składanej kolby wykorzystujemy ucho na końcu kolby. MoSZna :icon_biggrin: ? Osobiście polecam do tego celu wykorzystanie standardowego zawieszenia do AK (chyba nikomu nie trzeba mówić jak zrobić z tego zawieszenie jednopunktowe? A co dopiero dwu...)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O ja "wersja z pełną kolbą" spadłem z krzesła...

Fakt, my bad. Ale chyba można domyśleć się o co chodzi. Mam nadzieję, że się nie potłukłeś.

AKM - kolba stała a nie jakaś tam pełna

AKMS - kolba składana

 

Żadna rewelacja że AKM nie posiada "ucha" na zawieszenie tam gdzie AKMS bo jest i na odwrót. Dziwne by było gdyby twórcy replik robili jakiś "skok w bok" odnośnie oryginału (dla mnie wręcz było by to potworne i złe :icon_mrgreen: )

Nie wiem, AK ze stałą kolbą nigdy mi się niespecjalnie podobało, więc nie przyglądałem się czy ma uchwyt czy nie. Pamiętam za to, że 028 miało ten uchwyt w wersji ze stałą kolbą. Poza tym przecież sam od razu się poprawiłęm, więc nie rozumiem po co takie bicie piany.

Link to post
Share on other sites

A może ma ktoś jakieś pomysły na nieszczęsny selektor ognia, który lata, nie przymierzając jak Arab po pustyni? Dokręcanie kombinerkami pomaga tylko na chwilę. Selektor przestawia się sam z auto na semi po oddaniu kilku strzałów, potrafi się nawet przestawić od samego patrzenia...

Link to post
Share on other sites

@Lambert - czekaj zobaczę Cię w koli to wygarnę :wink:

 

@Wyborowiec - no mam oryginalne zawieszenie od AK, ale czasami jest mało wygodne i niekiedy chciałbym móc je wymienić :blush:

 

@Crassus - cieniutka podkładka sprężynowa, dokręcić, używać, nie martwić się, znowu dokręcić :cool:

 

@Gallain - Wyborowiec maniakiem AKMS jest więc mu wybacz :blush:

 

@Wilq a to jakiś "sraktyczny" AK74 - duży rozrzut w tych fps'ach więc licho wie co tam w środku. Się przy okazji zajrzy do Speca to oblukamy co to. Jak będzie :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Tom92. Ja mam te okładziny z cm.039 coś tam. Ponoć to samo co te PJy. Mi pasują bezproblemowo, luzów brak. Koledze z cm.050 nie pasowały. trzeba było w szczelinę w korpusie nawsadzać kawałków kabla i działa bez problemu i bez luzów. Możesz brać :)

 

DopeHat

Tak, nada się

można zamontować wszystko, po uprzednim zainwestowaniu w montaż pod optykę.

tak, będzie dobra.

Link to post
Share on other sites

zwierzu93. Właśnie krakmani mi odpisali ,że nie pasuje. Mimo to kupie.

 

Wie ktoś gdzie można kupić (lub czy ma ktoś na sprzedaż) pokrywę komory zamkowej do cm.048m?

 

Poszperaj w Komisie.

 

Z ostrego raczej nie będzie pasować bez większych przeróbek.

 

Edit:

@DopeHat - w Komisie widziałem wystawioną replikę Terenowego - zajrzyj bo warto ;-)

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...