Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

No ja robiłem taki KM - długa lufa zewnętrzna, precka KM-Head, Tuning do 480fps - Sp130 Guardera i BU. Dwa drumy i jeden Hi-cap Boyia. Silniczek Systema Magnum i LiPo 11,1v 5,0 Ah 40C. Do tego mosfecik. Po 70k rozwaliłem tłoczek, 2k później zęby. Teraz full alu tłok JBU i zębatki SHS 18:1. Rof zadany w mosfecie 26k/s, 480fps. Bipodzik od RPK. Ciężkie cholerstwo ale praktyczne jak diabli.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co myślicie o zrobieniu z tego namiastki karabinu snajperskiego? Zakładając, że ktoś ma CM048M i ma ochotę pobawić się w strzelca wyborowego? Wiem, że replikom typowo snajperskim to nie dorówna. Ale lufa 455mm da radę? Można zrobić dłuższą w tłumiku, ale w przypadku zabawy w snajpera chciałbym założyć tłumik, który będzie mnie naprawdę tłumić. Aby potencjalna ofiara nie słyszała, z którego miejsca strzelam.

Zakładam, że musiał bym kupić preckę i silniejszą sprężynę, tak? Czy to ma sens?

 

PS. czy strzelając na full auto bez magazynka i przykładając palec do miejsca, do którego trafiają kulki z magazynka można coś popsuć? Bo kulka mi się zacięła w hop-up. Replika całą zimę leżała w opakowaniu. Wyciągnąłem, podładowałem i przycisnąłem spust na full auto w złudzeniu, że może sama się naprawi. Czułem na kolanie silne powietrze wypadające z tej wnęki na magazynek, przyłożyłem palec do miejsca, do którego wpadają kulki, replika oddała jeszcze kilka razy dźwięk strzału (kulka nadal w komorze) i przestała. Teraz gdy naciskam spust mam wrażenie, jakby silnik próbował pracować, ale nie mógł, tak jakby np. chciał poruszyć zębatkę, która nie chce drgnąć. Czy to ma związek z przyłożeniem palca? Mam zamiar ją wysłać do serwisu, może mi to zrobią na gwarancji, a jak nie, to może zrobią za odpłatą. Jak sądzicie, co się stało?

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o zrobieniu z tego namiastki karabinu snajperskiego? Zakładając, że ktoś ma CM048M i ma ochotę pobawić się w strzelca wyborowego? Wiem, że replikom typowo snajperskim to nie dorówna. Ale lufa 455mm da radę? Można zrobić dłuższą w tłumiku, ale w przypadku zabawy w snajpera chciałbym założyć tłumik, który będzie mnie naprawdę tłumić. Aby potencjalna ofiara nie słyszała, z którego miejsca strzelam.

Zakładam, że musiał bym kupić preckę i silniejszą sprężynę, tak? Czy to ma sens?

 

Miałem taki zestaw. precka systemy 509, sprężyna m130, teflon fix i troszkę drobnych bebechów zmienionych. Miodnie działało, do tego POSP, ostre części i naprawdę było się czym pochwalić.

Link to post
Share on other sites

Bateria ładowała się całą noc i nic się nie zmieniło, wyciorem próbowałem i nie przyniosło żadnych rezultatów, niestety

 

Kolego prawdopodobnie masz zacinkę .Zdemontuj koszyk z silnikiem i za pomocą dwóch cienkich srubowkrętów zwalniaj stopniowo zatrzaski anti-reversa o 1 ząbek na zębatce silnikowej .Rób z rozwaga bo jak Ci poleci to tył tłoka uszkodzi.

 

A jak masz zacinke to dysza jest wysunięta na maxa i kulki nie wypchniesz wyciorem. Wskazane rozebranie repliki,ewentualnie jak zwolnisz naprężenie sprezyny w sposób podany wyżej to wtedy kulkę powinieneś wypchać.

 

A jeżeli chcesz się bawić w snajpera to 500 fps spokojnie uzyskasz na prec lufie 455 mm, 130 guardera i BU a jak dasz lipo 3S i zamontujesz zębatkę tłokową z opóźniaczem to na hi-capie z dobrym tłokiem śmiało możesz walić serie z rofem od 18 rps z zasiegiem na 0,28 od 65 m w góre.

Link to post
Share on other sites

Wyżej podałem mój zestaw. Przy takim zestawie z zebami SHS i tłokiem JBU mam 26 rofa na full auto. Z dwoma drumami... Wytrzymałość niesamowita. Za 1000zł można zrobić wyborówkę. Takie 65-70m spokojnie można wycisnąć.

 

Edytka - zamiast podglądu zarzuciłem posta niedokończonego.

Edited by majster988
Link to post
Share on other sites

1000zł chyba łącznie z repliką :)

 

U siebie mam dysze JBU, m150 guardera, tłok aim topa, gumkę HU systemy i półprecke G&P 509mm. 570 fps wysoki ROF. Zasięg masakryczny, całość cicha jest ze względu na GB wyłożonego matą bituliminową (jakoś tak się to nazywa).

 

Na para-snajpe więcej nie trzeba. Na wyborowca trzebaby zainwestować parę zł więcej w zestaw cylindra, tłumik i porządną precke.

Link to post
Share on other sites

AKM stracił zębatkę silnikową. Dzielnie sobie radziła przez półtora roku ... na m150 :)

 

Przy okazji wymieniłem trochę części:

-Cylinder promyka

-Zębatki JG 3 gen.

-głowica cylindra JBU

-dysza JBU (była)

-Zainstalowałem nowe kable sylikonowe + mosfet własnej produkcji (pierwszy raz z tym elementem) - zobaczymy co to da

-Tłok china made z metalową szczęką.

-precka systemy 455mm

-nowe styki i płytka selektora

-m150 SHS

 

Z dodatkowych informacji - li-pol 11.1 2200mah 35c R.I.P.

Jutro przestrzelę maleństwo, mam nadzieję, że mosfet zadziała :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, udało się zlokalizować uszkodzone ogniwo w lipolu, usunąłem je drżącą ręką i mam teraz lipolka 7.4v 2200mah 35c. Jestem bardzo zdziwiony, bo taki maluszek jest w stanie uciągnąć mojego AKMa z m150 ... Dziwne... ROF nie powala. Jest na poziomie stockowej repliki cymy na 8.4v.

Link to post
Share on other sites

Właśnie moja replika wróciła z przeglądu. Przepiszę wnioski i mam parę pytań co z tym zrobić.

 

Wniosek:

Do wymiany instalacja elektryczna, szkielet gb ma pęknięte mocowanie zatrzasku dekla, pęknięte łożysko na prowadnicy sprężyny, zębatka silnikowa ma nadwyrężone zęby stykające eis z zębatką środkową.

 

 

Trochę tego do wymiany jest. Z racji, że się nie znam, nie wiem co powinienem wymienić w pierwszej kolejności i np. jakiej firmy... Proszę o jakąś pomoc w tym temacie.

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...