Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamierzam do swojego cm.040 wpakować silnik elementa ultra high torque, sp120 guardera, BU guardera, łożyska kulkowe big dragon 7mm, zębatki shs 18:1 i tłok shs z 15 metalowymi ząbkami.zasilał to będzie stick 9.6v FF .

Jakieś uwagi .?pytam dlatego, gdyż nigdy nie słyszałem o replice robionej na 'high speed' z bore upem..pozdrawiam forzamilan

PS oczekuje szybkiej odpowiedzi, z racji, że za 2 godzinki zamawiam.: ))

Link to post
Share on other sites

Zamierzam do swojego cm.040 wpakować silnik elementa ultra high torque, sp120 guardera, BU guardera, łożyska kulkowe big dragon 7mm, zębatki shs 18:1 i tłok shs z 15 metalowymi ząbkami.zasilał to będzie stick 9.6v FF .

Jakieś uwagi .?pytam dlatego, gdyż nigdy nie słyszałem o replice robionej na 'high speed' z bore upem..pozdrawiam forzamilan

PS oczekuje szybkiej odpowiedzi, z racji, że za 2 godzinki zamawiam.: ))

 

 

Spokojnie mozesz miec taki zestaw.BU dodaje około 30-40 fps a tak poza tym normalne głowice.

Link to post
Share on other sites

Co należałoby zrobić, aby do cm048m wchodziły magi do ak74 od src? Pytam się, bo planuję w przyszłości przerobić replikę na beryla i takie magi ładniej by wygladały.

Dziwne co piszesz, bo midy SRC w Cymie 48 sprawują się doskonale. Zarówno te od AK74 plastikowe jak i od Ak47 metalowe. U znajomych też nie było problemu. Może to po prostu kwestia manualnej trudności w obsłudze magazynków?

Link to post
Share on other sites

U mnie był problem z dopasowaniem, ale tak jak pisał rokatanski podpiłowałem zaczep i wchodził bez problemu. Kumpel też miał maga od src i mówił, że mu tam jakiś bolec czy śrubka koło zaczepu blokowała i przez to nie mógł go wpiąć. Ale w końcu też go sobie dopasował. Więc SRC pasują a czemu masz problem to nie mam pojęcia.

Mam nadzieję, że nie pchasz zaczepu zbyt głęboko, bo wtedy też za cholerę nie zaczepisz...

Edited by Gajdmen
Link to post
Share on other sites

Haptacz, poczekaj z tym piłowaniem. Generalnie cm.48 i magi src są ze sobą kompatybilne. Ja używam w cm.48 bezproblemowo 10 magów src różnych typów. Moi koledzy również. Zakładając, że magazynek który brałeś do testów był normalny, to być może trafiłeś na egzemplarz Ak Cymy który ma jakąś wadę. Tak jak niektórzy ci tu pisali wystająca śrubka, która blokuje gniazdo magazynka itp. Ja na Twoim miejscu porównałbym Twoją Cymkę z inną i szukałbym rozwiązania problemu w gnieździe na magazynek. Na strzelance zabraknie ci amuncji, kolega podratuje cie magazynkiem i go nie włożysz ;/

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie odnośnie AKMS ( CM.048S ). Przebiłem się przez cały temat i się pogubiłem więc do rzeczy dopiero zaczynam więc prosze o pomoc w doborze aku do tej repliczki wszystko w stocku.

1. Czy http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_9_6v/akumulator_ni-mh_9_6v_1500mah_typ_stick_firefox-541.html ten będzi pasował czy lepiej pozostać przy http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_8_4v/akumulator_nimh_8_4v_1500mah_typ_stick_firefox-540.html nie zależy mi na podkręcaniu ROF-a jeśli to coś zmienia chodzi mi głównie o bezstresową zabawę.

 

2. Czy standardowa ładowarka ( odpowiedzni do 9,6V lub 8,4V ) się spisze czy lepiej zainwestować w http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/ladowarka_rozladowywarka_procesorowa_do_akumulatorow_o_napieciu_od_2_4v_do_12v_mw-689.html .

 

3. W jakie kulki najlepiej zainwestować 0,23 czy 0,25??

 

4. I ostatnie opcjonalnie, co dorzucić żeby poprawić skuteczny zasięg karabinu ( na malych dystansach zamierzam używać http://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg/replika_pistoletu_cm_122_cm-1512.html )

Link to post
Share on other sites

@up.

 

1. Obie batki będą pasować. Ja jednak bym brał 9,6v ze względu na troszkę zbyt niski rof na 8,4v jak dla mnie.

 

2. Sam posiadałem kiedyś ładowarkę z linku, który podałeś. Na pewno jest lepsza od ładowarki dodawanej do repliki. Polecam jej zakup ze względu na to, że ładuję zarówno 8,4v jak i 9,6v. (ładujesz baterie 9,6 i stockową 8,4 którą możesz używać jako zapasową).

 

3. Do stocka polecam kulki 0.25/0.28

 

4. Najtańszą opcją jest zmiana gumki hop-up. Polecam systemę/zieloną G&G.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ma na azteko.pl to pozostaje ci szukać w komisie. Ja znalazłem po trzech miesiącach polowania, rzadka rzecz. Bez tego klocka możesz jednak spokojnie walczyć, on nie ma wpływu na komorę, którą dociska do GB sprężyna wewnątrz lufy zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Ja nie miałem klocka i z czasem pojawił się problem.

Komora Hu zaczęła się bujać(lyrać) na wejściu do Gb.

Wystąpił spadek mocy.

Teraz mam klocek dorobiony i jest dobrze.

Niby, nieszczelności nie wynikały z samych luzów i kiedy komora nie była dociśnięta do Gb to dysza prawidłowo nie uszczelniała się z gumką hop up.

Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie znam sie na lipolach wiec mam pytanko.

Obecnie używam baterii 9.6v 1500 mAh Firefoxa ale chcę się pozbyć stałej kolby i muszę zainwestować w nową baterie. Chcę kupić jakieś LiPo, które zmieści się pod pokrywą ale nie zrobi z repliki kosiary.

Rof na baterii Firefoxa mi odpowiadał dlatego dobrze by było jakby szybkostrzelność na LiPo była podobna ew. trochę wyższa.

 

Posiadam cm.048m, a w nim:

spring SP120

silnik APS (rof minimalnie słabszy niż na stockowym silniku)

kable niskooporowe PJ

 

Jakiego lipolka byście mi polecili?

 

Z góry dziękuję.

Tom92

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem.

W replice mam li-pola 7,4V 1700 30C

Do stocka wsadziłem SP130 Guarder.

Wciskam spust i iskra w bezpieczniku(przepalił się)

Dlaczego? Na myśl nachodzi mi zbyt duże opory na tłoku.

Bo trochę więcej sznurka pod o-ringa dałem niż normalnie aby było lepsze uszczelnienie i może przedobrzyłem.

Albo na prowadnice poszło za mało smaru.

Chyba że silnik potrzebował większego kopa by 130 naciągnąć a bezpiecznik był za słaby(lipolek ma potencjał 51A)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...