Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Od czego zaczac ze snipami ?


Recommended Posts

[...]kupie mp5a3 z tm z jakąś lunetą[...]

Hmmm... MP5 z TM to dobry sprzęt.... ale jednego nie wzięłeś pod uwagę : jak chcesz tam zamontować lunetę? Nie odpowiadaj...ja to zrobię (wiem co mówię, bo sam tak mam zamontowaną lunetkę... :wink:) A więc tak. Aby zamontować cokolwiek na mp5 musisz wiedzieć, że montaże od AEGów nie pasują na tego springa, ale mimo wszystko musisz go kupić ... wiem ... paradoks :lol: Aby najpierw zamontować montaż musisz mocno przypiłować przestrzeń między swoma "wypustkkami" na grzbiecie "empepiątki". I to tyle. Być może jeszcze będziesz musiał przypiłować ruchome zaczepy na montażu. Następnie montujeż montaż wg. instrukcji i gotowe.Z resztąto i tak nie daje gwarancji, że cała szyne będzie idealnie prosto ( idealnie = tak jak na aegu). Najlepiej odrazu zrezygnuj z lunetki, bo bez piłowania repliki nie obejdzie się... bez montażu za 160 też nie, bez pierścieni za 50 też nie i bez lunetki ze swiatłem co najmiej 3-9x40mm za min. 100 też nie. Wyniesie Cie to w najlepszym przypadku tyle, ile dałeś za MP5... Z resztą sama lunetka snajperem nie czyni, więc po co to całe "olunetowanie" i podkręcanie dobrej już repilki ?

Jak chcesz to moge Ci wysłać zdjęcia mojej mp5 z lunetą i z "homemade" tłumikiem.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgodzę się z przedmówcą. Jaki sens ma robienie pseudo sniperki , która nawet nie da Ci zasięgu jako-takiego? Radzę odłożyć pieniądze i trochę dłużej poczekać i kupić coś co rzeczywiście będzie można nazwać sniperką (oczywiście w realach ASG i ludzi , z którymi się strzelasz).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale ja nie gram z wiarą która ma aegi, pozatym to dopiero zaczynam moją zabawe z asg i potrzebuje czegoś wszechstronnego jak mp5, a że jeszcze sie niezdecydowałem na profesje to najpierw kupie mp5 przerobie na pseudo snajpe i jak mi sie snajpienie nie spodoba to poprostu odmontuje lunetke i ją dalej opchne i niebende musiał wymieniać zaraz guna, ma to sens na początek zabawy? Na moje tak.

Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki za porady i doszłem do wniosku że kupie mp5a3 z tm z jakąś lunetą i rurką 6.05 z castoramy, dołoże podkładke pod sprężyne i będzie cudo łatwe do przeładowania, celne a o mocy niewspomne.

 

Ale wrócimy do tego ze nie wiem po co bedziesz wymieniał w tej replice lufę???? Bron ta jest wystarczająco celna a jedyne co jej brakuje to troszkę zasięgu choc i tak jest duży, podkałdka da ci jakies 4 m dodatkowe góra chyba ze chcesz rozwalic tłok. Ja dałem tylko 8 mm bo przy wiekszej podkałdce nie chciał mi sie tłok w pozycji tylnej zablokować. A co do lunetki i snajpowania to nie ma szans z takim magazynkiem :( Niewygodnie leżeć jak cholera!!!!!!

 

A jeżeli chcesz bron bardziej wszechstroną to jest przcierz m15a4 od CA która napewno lepiej bedzie sie sprawowała jako snajpa i bedziesz miał mniejsze problemy z lunetą. Nie mówie juz o m4 z cyber guna która ma regulowany HU wiec dostosujesz go sobie do kulek jakich używasz i sciagany chwyt transportowy wiec mozesz tam na szynie sobie jakos lunete przyczepić.

Link to post
Share on other sites

A z tą lunetką na MP5 to naprawdę daj sobie spokój... mówie Ci to jako osoba, która ma tak wyposażone mp5 (przejściowo - luneta należy do Jabola :wink: ) ... Jeżeli naprawdę zależy Ci, aby mieć "coś' na replice o takim (nie ma co się oszukiwać - zasięg tego springa jest znacznie mniejszy od stockowego AEG-a... ) zasięgu to pomyśl lepiej o kolimatorze... choć to też wcale nie jest takie tanie... Ponad to decydując się na zamontowanie montażu, decydujesz się także na nieodwracalne uszkodzenie i osłabienie korpusu repliki (później jej nie sprzedaż...). Strat jest więcej niż pożytku... chyba, że ktoś ma spore problemy ze strzelaniem z repliki o skutecznym zasięgu 20 m i musi mieć lunetę :)

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba doliczyć większy koszt utrzymania broni gazowej. Jako snajperka jak najbardziej, ale jeżeli ma być tanio to broń gazowa to nie jest najlepszy pomysł. Ale i mp5 z optyką to też nie jest najlepszy pomysł. Mam mp5 i bez optyki radzę sobie bardzo dobrze:), Ale jak ktoś się chce bawić w snajpera to ewentualne wydatki na upgrejd sprężyn też się nie opłacają, bo lepiej kupić AEG'a w stocku za odłożone pieniądze lub to, co byśmy przeznaczyli na wzmocnienie sprężyn przeznaczyć na gaz... Pozdrawiam Baku

Link to post
Share on other sites

Panowie przedewszystkim ważne jest to z kim się strzelamy. Snajperka w moim odczuciu powinna mieć przewagę zasięgu , i to sporą , nad replikami przeciwników. Co innego można używać przeciw osobom z AEGami , a co innego przeciw sprężynkom.

Ale niestety prawda jest taka , że snipienie NIE JEST TANIE i nie bedzie. Żeby mieć większy zasięg musisz minimum mieć to co inni plus upgrade , czyli dodatkowe koszta (powtarzam to jest minimum). Kombinowanie "jakby tu najtaniej" przyniesie tylko więcej problemów i zawodu, niż pożytku.

Dlatego radzę dozbierać kasę i rzeczywiście jeżeli Twoim przeciwnikami są springi ,jak sam napisałeś, to kup springa , ale jakiegoś lepszego z większymi możliwościami. Inaczej będziesz się tylko męczył.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak powszechnie i stereotypowo wiadomo snajper większości społeczeństwa kojarzy się jako żołnierz z dosyć przydługawym karabinem... dlatego jeśli chcesz, aby ludzie na pierwszy rzut oka klasyfikowali Cię jako snajpera, to kup tego rugera jak Looc radzi... może to nie jest karabin, ale ma te 80 cm i po założeniu lunety będzie "snajpersko" wyglądał... Nie będziesz się stresował, że kulka np. nie doleci albo ją wiatr zdmuchnie (pomimo że strzelasz do celu oddalonego o 25m )Kupisz rugera i z kompozytów będziesz walił.... jak już wcześniej wspomniałem

Nie jestem zwolennikiem rugera, ale wbrew pozobom nadaje się on na snajpe bardziej niż jakakolwiek snajpa za 500 zl i bardziej niż g3/sg1 czy psg-1 ( na stocku oczywiście  :wink:  ). Wg. mnie ze te pieniądze nie da się kupić nic lepszego dla "newbie" snajpera ...

 

I róbta co chceta, jak to tow. Owsiak słusznie prawi, bo snajperstwo nie polega na "giwerce z lunetką"... :wink:

 

pozdrawiam

Zachar

 

PS. Proponuję aby mój cytat zapisać jako złotą myśl tego wątku :wink:

Link to post
Share on other sites

Więc chłopaki może kupie rugera. Moge kupić za 200zl z 1.5lgren gazu (jak sprawdzałem na forum to 500ml starczy na 2000kulek) i 750szt kulek, to mi starczy myśle na rok (gaz oczywiście), kulki sie kupi, ale mam pytanie czy opyla sie założyć tam lufe precyzyjną? Nie pytajcie jak ją załatwie tylko napiszcie czy to dobry pomysł z wymianą lufy na precyzyjną jak bede tego guna używał jako snajpe.

Link to post
Share on other sites

Jako snajperka to jak najbardziej, bo owocuje lepszym skupieniem. Dobrym pomysłem była by też dłuższa lufa [precyzyjna] I to zakryć jakimś tłumikiem albo po prostu będzie tak wystawać:). I trzeba zaznaczyć do precyzyjnej lufy będziesz potrzebował lepszej jakości kulek. Pozdrawiam Baku

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o luntę na MP5 TM (spręzyna), to kumpel ma taki patent.

 

Wiem jest to PM, ale chłopak złamał całą muszkę (tzn. urwał muszkę razem z tym kołem, w które jest wkomponowana muszka) w swojej MP5, a celować jakoś trzeba.

 

W ramach oszczędności znalazłem lunetę z montażem 10mm, zainstalowaliśmy to na tych wypustkach na górze body i trzyma się dobrze.

 

Zadanie swoje spełnia, wygląda jak wygląda, ale przynajmniej można spokojnie celować, poza tym tak na dobrą sprawę luneta w airsofcie jest właściwie nie potrzebna (pomijam tu wygląd), bo na dystansach do 100m (z tego, co wiem taki mają zasięg skuteczny najmocniejsze snajperki), i tak człowiek jest całkiem dużym celem i wydaje mi się, że powiększenie 3,4,-krotne, a nawet większe i tak jest aż za duże żeby je w całości wykorzystać w airsofcie.

 

Do mp5, jak i większości replik dużo wygodniejszy i praktyczniejszy, moim zdaniem, jest kolimator, najtańsze modele można dostać na allegro za ok 40 zł, na replikach sprężynowych, jaki i elektrykach sprawdzają się dobrze (pomijam wygląd najtańszych kolimatorów, ale jak ktoś koniecznie wymaga rewelacyjnego wyglądu może się zaopatrzyć w replikę jakiegoś kolimatora stosowanego w wojsku)

 

Podsumowując lunetę można spokojnie zainstalować na mp5 bez żadnych montaży, trzeba tylko wykorzystać pierścienie wysokie o szerokości 10mm (bodajże standard wiatrówek), nie mniej poza np. urwaniem całego zespołu muszki, jest to operacja bez sensu, mp5 tak jak i większość (a właściwie wszystkie) replik ma za mały zasięg skuteczny żeby można było bardzo dobrze wykorzystać przewagę, którą daje luneta przy walkach na dużych odległościach.

 

Sorry że trochę odszedłem od głównego tematu, ale chciałem podzielić się swoimi przemyśleniami.

Link to post
Share on other sites

Każda replika zapewniająca przyzwoity zasięg jest dobra do celnego strzelania. Czy to będzie g3 czy mp5 albo xm to bez znaczenia, bo "snajpić" można ze wszystkiego. Luneta też jednoznacznie nie określa czy ktoś jest snajperem czy też nie. Jak ktoś ma 500 zł to może kupić springa z TM (mp5, g3, xm), lub S9 które zapewnia "klimatowy" czterotaktowy zamek, ale wśród sprężynówek się zasiegiem nie wyróznia. Za te pieniądze można też kupić gazowego rugera mk1 carbine. Jest to chyba najlepsza opcja dla początkującego snajpera, bo zapewnia bardzo dobry zasięg w tej klasie cenowej i posiada 11 mm szynę montażową ( standart dla wiatrówek - łatwo dostępne na allegro). Ewenualne można zbierać pieniądze na takie cacko jak vsr czy m24, ale to już wyższa klasa replik.

 

To było krótkie podsumowanie tematu. Uważam go za zamknięty, bo zamienił się w "a może to? a może tamto?". A po za tym ile może trwać początek ze snajpami?

Link to post
Share on other sites

Ja tez dopiero zaczynam ze snajpami... na poczatek kupilem se Sig Sauer dziewiecdziesiatke i nosze na plecach jakiegos tandetnego "AEG" ktory dosiegnie wroga na gora 15m. Co do Sig'a jak dla mnie poczatkujacego wystarcza. Raz czy dwa dosiegnalem wroga na 30-40 m potem to juz tylko trzeba liczyc na szczescie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moim zdaniem snajper nie nadaje sie na kazdy teren i osobiscie snajperke chce jako druga bron dluga.

I wole poczekac i uzbierac te 2000 czy wiecej na cos pozadnego, niz latac z

"niby snajperka". Jak dla mnie klimat najwazniejszy... 8)

Musi byc gazowka, musi miec wypasiony zasieg, musi to byc M700 :roll:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...