Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Zwiezle na temat:

 

Irlandia. ograniczenie do 1J (328 bodajze fps).

 

Kalasze i Emki mam, po 420 do 460 fps (Cybergun, Cyma, Boyi).

 

I co? Potrzebuje sie dowiedziec, jak szybko zdowngradowac rifle...?

 

Myslalem rozszczelnic gearboxa, przewiercic np. przy komorze hopka, ale uzyskane rezultaty sa bardzo niestabilne (roznica w w poszcegolnych strzalach to 50-60 fps, na chrono madbulla, kulki 0,2g).

 

Zmiana sprezyny nie wchodzi w gre.

 

Jak cos, piszcie tutaj albo na priva PLS>

Link to post
Share on other sites

Zdradze ci wielka tajemnice GRISZA:

''..WYMIANA SPRZEYNY NIE WCHODZI W GRE...'' to z mojego pierwszego posta, bo chyba nie zauwazyles...

 

 

Za dlugo zajmuje rozebranie/zlozenie gearboxa. Szybciej mi wywiercic dziureczke...

 

Poza tym, nie mowilem wiercic w gearboxie, tylko go rozszczelnic, a przewiercic przewiercilem komore hopka... wyniki sa, ale niestabilne... a ze nie bardzo moge probowac i jednoczesnie psuc kilka/kilkanascie karabinow, to inna sprawa, dlatego pytam o sugestie...

 

Przykrecanie hopupa, zmiana kulek i tlumik ze niby ze zmniejszeniem szybkosci wylotowej kulki tez nie wchodza w gre (na dwa pierwsze policja sie nia nabierze, a trzecie to nie jest karabin, tylko osobna do niego czesc).

Edited by KasliwyB_52
Link to post
Share on other sites

To jedyne co jeszcze możesz to rozpiłować dysze od środka żeby była trochę nieszczelna na łączeniu z głowica cylindra ale to by wymagało rozłożenia GB. Możesz też próbować modyfikować dysze na łączeniu z komorą HU.

Edited by konrad324
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że polak potrafi, ale wiercić dziury w komorze, żeby zmniejszyć prędkość wylotową? 8O

 

Aż tak często wyjeżdżasz z kraju, że poświęcenie kilkunastu minut na wymianę sprężyny jest tak kłopotliwe? :roll:

Link to post
Share on other sites

Ja mam poprostu wrażenie że kolega chce nielegalnie urzywać tych swoich 460 fps w Irlandii, a w momencie jak go będą brali na kontrolę to będzie korek z tej dziury wyjmował żeby go nie zamkneli.

 

Ja sprawę widzę tak że każde celowe rozszczelnienie będzie powodowało niestabilne rezultaty i jedynie wymiana sprężyny będzie dobrym rozwiązaniem.

Edited by radzu
Link to post
Share on other sites

A ja to widzę tak, że kolega albo nie chce stracić gwarancji, albo po prostu się boi za to zabrać. Tak czy inaczej, wiercenie dziur w komorze hopka to jeden z najgłupszych pomysłów jakie na tym forum wyczytałem.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Aha... Fajni jestescie... Tak sie sklada, ze dziura wywiercona w komorze hopapa o srednicy 1mm... daje rade.

Poza tym, mam ich ponad sto. Wywiercenie dziury zajmuje mi +/- 5 do 10ciu minut. Wymiana sprezyny 2-3 razy dluzej.

 

Lopatologicznie myslisz Ty. Mowiac ci, ze wymiana sprezyny nie wchodzi w gre, zaczynasz pisac bzdury o tym, ze sie nie da... Wiec jesli w/g ciebie sie nie da, nie odzywaj sie w watku w ktorym nie masz nic do powiedzenia. Poza tym, wywiercenie dziury w hopku nie zniszczy gearboxa, chyba ze w twoim swiecie.

 

Olo, ciebie moje wyjazdy z kraju nie powinny interesowac. Wniosles do tematu nic, poza swoja glupia uszczypliwa uwaga.

 

Ja mysle, ze utrata gwarancji mnie raczej nie dotyczy...:-D

 

Poza tym, Panowie, ktorzy sa dealerami CG w Hiszpanii to robia na swoich gunach, wszystkich. I ta informacja jest sprawdzona. Jeden ze sklepow w Irlandii tez zaczal to robic, na niektorych zabawkach. Poza tym, rozmawialem z kolesiem we Francji, ktory jest technikiem w CG, ktory to juz zrobil, i wyslal mi specyfikacje i zdjecia, jak to zrobic. Zrobilem, dziala.

 

Na pochybel Wam, i DZIEKI ZA POMOC... :-/ Temat zamkniety.

Link to post
Share on other sites

Ostatni post Kasliwy'ego, jest najbardziej.... zabawnym postem jaki czytałem.

 

To albo prowokacja albo jesteś mało rozumny, ale z pewnością jedno i drugie.

 

PS. Kasliwy - ty też jesteś fajny, zabawowy człek z ciebie :wink:.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Niektórzy po prostu nie dają sobie wytłumaczyć. Zapytałeś, dostałeś odpowiedź do będzie jedynym sensownym rozwiązaniem, a Ty czepiasz się ludzi, którzy chcą Ci pomóc. Przy wymianie sprężyny zyskujesz większy rof, mniejsze obciążenia i stabilne osiągi, będziesz oczekiwał 350 fps, replika Ci się nagle doszczelni i zrobisz komuś krzywdę bo walniesz z 420 fps.

Link to post
Share on other sites

Sama sie 'nie doszczelni'.

Ponad sto mam AEGow do downgradu, wiec oszczedzajac 5 minut na sztuce, dzieki nie otwieraniu geara, mam... 100x 5 = 500 minut, czyli oszedzam duzo swojego wolnego czasu i o to mi wlasnie chodzi...

 

Poza tym, nie widze nic zabawnego w tym, ze ludzie nie majacy nic do powiedzenia w temacie, powtarzaja sie jeden po drugim 'wymien sprezyne', w sytuacji kiedy napisalem, ze to nie wchodzi w gre.

 

Poza tym, nie sadze, zeby ktos z Was kiedykolwiek sie zastanawial, jak tu zrobic... downgrade. A ja niestety, wyboru innego miec nie bede.

 

Zmniejszenie cisnienia powietrza w komorze powoduje zmniejszenie predkosci kulki... to jest jak najbardziej normalne. Pytanie, jak ustabilizowac wyniki predkosci... na ten moment, wiercac dwie dziurki po bokach hopka mam wahania +/- 30 fps, czyli od 280-330 fpsow mniej wiecej, czyli to juz sprawia, ze sa legalne w IRL (czyli, przy 5ciu pomiarach przez garde, srednia wyjdzie na pewno dobra, czyli mniej niz 1J)

 

 

Wrzuce zdjecia - przy odrobinie szczescia nawet jutro.

Link to post
Share on other sites

:wink:

I pomyśleć, że my się przejmujemy takimi drobiazgami, jak wahania fps w przedziale 10-20 fps przy prędkościach rzędu 400-430 fps....

 

Zaiste, po takim "serwisowaniu" powtarzalność takiej repliki będzie zaiste wstrząsająca... Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest "obejście" Gardy, gdy potencjalny użytkownik będzie sobie doszczelniał wywiercone dziury....

...Polak potrafi :wink:

Link to post
Share on other sites

Cały czas nie mogę zrozumieć po co psuć komorę Hopka, wiercąc w niej dziury...a co gdy naglę będziesz chciał wrócić do poprzedniej szczelności? Komora kosztuje średnio 70zł a sprężyna polowe tego.

 

P.S >> Te wahania 50 FPS o których napisałeś to przy ograniczeniach w Irlandii 1/6 prędkości wylotowej. A moim zdaniem to już granica oddania celnego strzału. Więc MOIM zdaniem nie ma sensu:

>Psuć komory , wiercąc w niej jakieś dziury. Jeżeli przy zmianie sprężyny na słabszą zmniejszamy prawdopodobieństwo jakiejkolwiek usterki.

 

Miłego wiercenia życzę... i pozdrawiam :-P

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites
Poza tym, nie sadze, zeby ktos z Was kiedykolwiek sie zastanawial, jak tu zrobic... downgrade.

Nieee, skądże. Szkoda, że wcześniej nie bylo tego tematu bo zamiast marnować kilka minut na wymianę sprężyny z M170 na M130 mogłem po prostu wywierić dziurę w komorze hopup.

 

Na miejsu właścicieli tych 100 replik uciekał bym jak najdalej od takiego mechanika, któremu się nie chce ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...