Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupiłem kamizelkę SDS FLC II w CB mam już 1 ładownice też od SDS'a i chciałbym dokupić resztę(trochę trudno znaleźć ładownice w CB tej firmy) ale nie wiem jaka firma robi dobre kopie CB i czy CB by SDS jest jak oryginalny.

 

Więc jak to jest z tym CB, która firma robi oporządzenie w kolorze najbardziej przypominającym CB lub identycznym ?

Link to post
Share on other sites

Zalezy co rozumiesz przez oryginalne CB? Bo cordury w kolorach nazywanych jako Coyote Brown to spotkalem kilka roznych odcieni, czasami nawet jedna firma stosowala rozne odcienie w zaleznosci od tego czy to byla przykladowo cordura 500D czy 1000D. W ladnym CB robi na ten przyklad Aites, amerykanski Spec-Ops, SDS, BHI ma nawet niezgorszy kolor. Troszke tego wiec jest.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Ja mam CIRASa od G&P a na nim totalny mix ładownic:

G&P,

Condor,

AITES,

Blackhawk,

camel Camelbaka,

3 rodzaje totalnej chińszczyzny,

i do niedawna były dwie ładownice SDSa.

 

Tylko SeDeS się odznaczał - był wyraźnie jaśniejszy od całej reszty, ale to nie był kontraktowy SeDeS tylko ich produkcja na rynek cywilny, made in Vietnam :)

Pozbyłem się tych ładownic, reszta która została bardzo ładnie ze soba pasuje. Różnice są naprawdę niewielkie.

 

Condor, Blackhawk i Camelbak wprost idealnie współgrają z G&P. AITES jest minimalnie ciemniejszy. Jeden chinol (bodaj Milspex) pasuje idealnie. Inny chinol (nie mam pojęcia jaki) jest minimalnie jasniejszy, trzeci chinol (też nie wiem co to) odrobinkę wpada w kolor "kawa z mlekiem".

 

Aha - zapomniałem totalnie, jest jeszcze kontraktowy IFAK, bodajże własnie SDS - Też jest MINIMALNIE ciemniejszy od G&P, jest w zasadzie identyczny jak AITES.

 

 

 

Tak więc podsumowując - rzeczy AITESa będą Ci ślicznie pasować do SeDeSa, G&P i Condor także (naprawdę trzeba się przyjrzeć zeby zauważyć, że jest minimalnie jaśniejszy). Camelbak też ładnie współgra i niektóre chinole. Zrobiłbym zdjęcia i zaznaczył co jest co, ale z lampą nie będę robił, bo kolory bedą strasznie przekłamane, a za 5 godzin, czyly przed wschodem słońca wyjeżdżam :) Jeśli chcesz fotki to napisz w tym temacie - zrobię w poniedziałek rano.

Link to post
Share on other sites

Wyobrażam sobie jak to wygląda w Armii:

Panie kapralu a moja lewa ładownica jest o ton jaśniejsza od prawej.

odpowiedż kaprala (oczywiście krzykiem) - ku....., ja wam Nowak mam powiedzieć gdzie wy sobie te kolory możecie włożyć? A jak chcecie identyczne, to zróbcie 50 pompek, to może sie one wam wyrównają.

 

Są takie rzeczy jak partie materiału (od róznych dostawców lub jeden zmienił technologię), wycieranie się i bleknięcie materiału od słońca. To ma być mundur polowy, a nie paradny. Czy my tu nie przesadzamy? Popatrzmy na fotki z A-stanu lub IIwś, jakie tam mixy wychodzą.

Link to post
Share on other sites

Bren, masz oczywistą rację, ale airsoft to nie wojsko :) Tu ludzie mają wybór, sami sobie kupują sprzęt. Jak ktoś chce mieć wszystko w jednolitym kolorze, to przecież mu tego nie zabronimy? Ja np. na sprzęcie do reko mam większość ładownic w woodlandzie, ale od różnych producentów, w różnym stopniu zużyte, do tego camel i IFAK w CB, jedna ładownica w 3color, ładownica na radio oliwkowa... Ale na strzelanki zakładam czasem cirasa i na nim dążę do jak najdokładniejszego ujednolicenia kolorów ładownic. Ot - zwykła estetyka. Więc jak kolega chce mieć możliwie najdokładniej dobrane kolory to możemy mu pomóc :)

 

Evanek - jutro wrzucę jakieś fotki mojego cirasa w świetle dziennym z oznaczeniem co jest jakiej firmy. Może Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites
No to trzeba kupować wszystko jednego producenta.

 

To też chyba nie zawsze pomoga. Jeśli dobrze pamiętam to byl kiedyś problem z dobraniem spodni i bluzy z Miwo, bo się materiał trochę różnił. I żeby było OK, to Miwo specjalnie parowało górę z dołem.

 

 

No to trzeba kupować wszystko jednego producenta.

 

I to nie jest do końca oczywiste. Ja staram się trzmać wszystko w OD, niestety ostatnio pokrowiec na hydratację musiałem kupić w ranger green, bo w OD po prostu nie było :(

Edited by Bren
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce mieć wszystko w jednolitym kolorze, to przecież mu tego nie zabronimy?

 

Nie o to chodzi żeby było jednakowe, minimalne różnice mogą być.Chodzi mi o to żeby nie kupić jakiegoś szajsu który będzie "świecił" na tle innych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...