Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak podgłośnic replike?


Recommended Posts

Niema to jak masa fachowych odpowiedzi.

 

W grę wchodzi wymiana głowicy tłoka tak jak napisał "Wojdatuz" np na taką http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2410. Wybieraj takie które są jak najbardziej płaskie. Zmodyfikuj też głowicę cylindra usuwając gumę w taki sposób żeby głowica tłoka uderzała bezpośrednio w metal. Niestety może ci to znacząco skrócić żywot twojego szkieletu GB.

Istnieje też metoda na "blaszkę" czyli wstawienie kawałka blachy do środka GB w taki sposób by tłok o nią zahaczał przy strzale - ale tylko o tym słyszałem i nie powiem ci gdzie ją zamontować.

Link to post
Share on other sites

Mój pomysł to:

1. Płaska metalowa głowica tłoka

2. Aluminiowy tłok

3. Na głowicy cylindra umieszczony jest okrągły gumowy zderzak. Jak by na niego przykleić cienki metalowy, okrągły krążek tak, aby przykrywał gumowy zderzak, to metalowa głowica tłoka będzie uderzać bezpośrednio w metal. Gearboks-owi nie powinno to zaszkodzić, ponieważ zderzak nadal będzie tłumił uderzenie. Aczkolwiek, może to zaszkodzić głowicy tłoka. Deepfire wypuścił tytanową głowicę tłoka.

Link to post
Share on other sites

Aluminiowy tłok bym sobie już odpuścił... GB ci pójdzie... ew. weź GB od jakiegoś chinola ~150pln (tłok aluminiowy to ok 100pln chyba), wrzuć tam głowicę tłoka metalową i będzie głośnoooo :D Ale szczerze tłok z aluminium to zły pomysł.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Nie mogę się zgodzić z tobą. Kultura pracy może być bardzo dobra ale sam dźwięk powstający przy uderzeniu głowicy metalowej o metalową głowicę cylindra (o jej gumę) i dokładając do tego wzmacniacz dźwięku będzie dużo głośniejszy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o teksty typu "wsyp sobie łyżkę piasku do GB", to one przyrosły do tego forum... :roll:

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

edit: wydaje mi się, że jka ktoś chce mieć głośną replikę (odgłos strzału) to ma do tego prawo a forum jest raczej, żeby m u pomóc nie wyśmiać... I raczej, gdy met. głowica tłoka będzie uderzać o głowicę cylindra ( z gumą, bez gumy to jakiś absurd) to raczej nie usłyszysz nic poza uderzeniem, chyba że źle wypodkładkowane zębatki.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem że będzie uderzać metal o metal ;) Metalowa głowica tłoka będzie uderzać o gumę metalowej głowicy cylindra. I dawać głośny odgłos. A sam odgłos nie ma wpływu na to jak chodzą zębatki i cała reszta ;)

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem że będzie uderzać metal o metal ;) Metalowa głowica tłoka będzie uderzać o gumę metalowej głowicy cylindra. I dawać głośny odgłos. A sam odgłos nie ma wpływu na to jak chodzą zębatki i cała reszta ;)

 

A to co innego. :>

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...