Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Combat Arms EU Online


Recommended Posts

Noż do cholery 5 edycja i już dalej nie mogę...

 

Dobra, sorry z opóźnieniem. I za posta pod postem

 

Jak niejeden gracz w CA zauważył, większość postawionych serwerów na CA jest ustawionych na 8vs8. Mapy oczywiście są zbyt małe, więc efekt jest często do przewidzenia: Brak możliwości ruchu(pomysł z tarczą 3-sekundową po respie jest kiepski i tak) po spawnie, by nie zginąć; trudno się zdecydować, gdzie strzelać; niski exp i zbiór gpków(waluta). Gdy jeszcze grałem, to zawsze ustawiałem mecz na 4vs4. Wtedy walka miała jeszcze sens. Tylko wtedy należy pamiętać, by zabronić używania snajperek w menu ustawień serwera przed jego uruchomieniem. Bo będzie lamowato.

 

Zapomniałem wspomnieć o wrażeniach ze strzelania. O ile dźwięk był fajny, o tyle estetyka broni już nie. Ale mniejsza z tym. Rozrzut? Gdzieś już taki widziałem... Ach, już wiem! Counter-Strike i Modern Warfare. Czyli krótko mówiąc (pisząc), przesadzony. Pod tym względem najlepszą grą, w jaką grałem, jest Interstellar Marines (www.interstellarmarines.com). Mocniejszy kop, mniejszy rozrzut i łatwiej go kontrolować. Następny jest właśnie F.E.A.R. Mocniejszy nieco rozrzut, słabszy odrzut.

 

Kolejny problem jest następujący. Trafiłem gościa w łeb, ale niby nie dostał, chociaż był dźwięk oberwania i czerwony krzyżyk celowania. Wpakowałem jeszcze pół magazynka, trafiając gdzieś z 7 razy. Frajer(dokładniej -ka) sobie skakała i skakała nie męcząc się (kolejne wnerwiające niedopracowanie) z Bizona, aż w końcu mnie trafiła w głowę (Zgadliście! Dead od razu). Kill cam przezornie (jak zawsze) włączyłem i co zauważyłem? Otóż panienka miała 61 HP... No już takich niedosynchronizowań to nigdy nie spotkałem. Po n-tym razie zdecydowałem się odinstalować grę i wgrać na nowo F.E.A.R. Combat, uprzednio przepraszając adminów z RaW Recruit i prosząc, by mnie odbanowali (siedziałem pod schodami w Biurze, kto wie ten mnie rozumie :D). Udało się i od tamtej pory nawet przez myśl mi nie przeszło, by wrócić do CA.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wpier...? Panie, wczytaj się. Napisałem, że gra była fajna, dopóki nie pojawiło się więcej broni za Nexon Cash.

 

Chyba, że chodzi ci o tą sytuację z Bizonem. Otóż miałem takie sytuacje nagminnie, gdzie moje strzały, zaliczone dźwiękiem i obrazem, w serwerze nie były zaliczone. I zastanawiam się, czy przeczytałeś wszystko DOKŁADNIE.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem dokładnie i widzę, że nie wiesz o czym piszesz. Grałeś w ogóle tymi broniami za NX? Ja grałem i jakoś nie widzę wielkiej różnicy. Oczywiście są takie z fajniejszym dźwiękiem (np. ACR Sandfire za NX) ale wielkiej różnicy nie ma. Np. M417 za GP czy M417 Combat za NX to prawie to samo.

Recoil za duży? Cała zabawa polega właśnie na opanowaniu tap-fire aby sobie z tym radzić. Jak się ogarnie rozrzut w G36E czy AK-47, to potem zabawa jest jeszcze przyjemniejsza. Mały recoil to masz SG550 czy M416.

Na specjalistów nie narzekam. Wolę aby słabszy gracz kupił sobie speca z miotaczem płomienia czy minigunem niż miałby hakować. I tak normalnym MK48 wiele razy wygrywałem z minigunem.

Wywalić czarny rynek? Jeśli by to zrobili, to skąd by wzięli forsę na serwery i rozwijanie gry? A jak ktoś ma mało czasu i nie wyrabia dostatecznie dużo GP, ma w ogóle nie grać? Właśnie dlatego w BM może sobie kupić permanenta i się nie przejmować.

W ogóle nie masz pojęcia o tej grze pisząc, że postacie kobiece są wytrzymalsze. Są szybsze o 10% ale słabsze o 10%, więc jedyna zaleta, że nie musisz płacić za light-vest jakbyś grał postacią męską.

Link to post
Share on other sites

Grałem wystarczająco długo i uważnie. Strzelanie miałem opanowane na maksa przy użyciu SCAR-L i G36E I jeszcze jedno. Zanim się M417 pojawiła do kupienia za GP, mnie już dawno na CA nie było. Ja bym wolał, żeby hakował. Bo przynajmniej byłoby trochę śmiechu, a w razie co dałoby radę zmobilizować graczy, by delikwenta wyrzucić.

 

Co do charów. Porównywałem ich wytrzymałość, tworząc dwa konta. I tak kobitka mi wytrzymała 6 trafień ze SCARa, a facio 5 (nie jest to 10%, ale dobra). Testowałem z kumplem, który celował w środek brzucha.

 

Teraz broń. Broń za NX, jak oglądałem sobie, niby niczym się nie różni technicznie od tej standardowej. Szkoda, że dotyczy to tylko tych po zmianie wizualnej. I tak na przykład M4 SOPMOD z tłumikiem jest silniejsza od M4 bez tłumika. Znalazłem parę gości z Angli, co to mi pozwolili na popróbowanie ich broni za NXy. A jak wziąłem bizona pomalowanego na urban camo z tłumikiem i eotem bodajże, to masakra była na całego. 3 trafienia w brzuch i kolo nie żył. Z Mk.48 MOD 0 potrzebowałem pięciu.

 

Wywalenie czarnego rynku - wyrównanie szans. A jeżeli nie wiesz w jaki sposób mieliby zarobić, poczytaj o ruchu AAA Indie o na przykład TU.

 

Tłumik w broni za kasę w grze obniża obrażenia o 10%. Broń z tłumikiem na CR wręcz odwrotnie. Ma większe obrażenia.

 

Ale i tak odszedłem od CA nie przez broń, bo to to żaden większy szczegół jak dla mnie. Odszedłem, bo:

-Znaczna większość graczy to chamy i dzieci (z wieku i zachowania)

-Powszechny nałóg na posiadanie jak najpotężniejszej broni za NXy

-Brak supportu

-Kiepska synchronizacja łącza (jedyny taki przypadek jeśli chodzi o multi u mnie)

-Niedopracowanie gry i zamiast poprawiać błędy, to dodawali nowe.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno. Jak wspomniałem, mój staż w CA sięga czasów, gdy gra dopiero wkraczała "na rynek". Czyli półtora roku, bo zaczynałem w czerwcu 2008 roku, skończyłem w grudniu 2009. Gdy był jej początek. Pamiętam jeszcze tamto wyważenie. I jakoś wtedy jedynie nie było: Elimination Pro, Quarantine, w pi**u broni na CR, 5 czy 6 map, paru broni za normalne GPki. To były czasy, gdy o graczu traktowały umiejętności, nie ilość kasy.

 

Więc nie wmawiaj mi, że nie wiem, co piszę, bo wiem doskonale.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno. Jak wspomniałem, mój staż w CA sięga czasów, gdy gra dopiero wkraczała "na rynek". Czyli półtora roku, bo zaczynałem w czerwcu 2008 roku, skończyłem w grudniu 2009. [...] Więc nie wmawiaj mi, że nie wiem, co piszę, bo wiem doskonale.

No tak, czyli przestałeś grać wtedy gdy gra zaczęła się na dobre rozwijać i dalej twierdzisz, że wiesz o czym mówisz. No cóż, dali Ci jacyś kolesie popróbować SPOMODA i się podjarałeś jaka to OP giwera. Zwykłe M4A1 jest niewiele słabsze, a M416 to już masakra ze względu na bardzo mały recoil.

Interstellar Marines jeszcze nie działa, a i tak nie jest powiedziane że będzie to darmowe, no i co to ma wspólnego z CA. Nexon wymyślił sobie taki sposób na biznes i tyle. Masz możliwość gry całkiem za darmo albo z lekkimi wspomagaczami.

 

Jakie kupowanie broni na 3 dni? Można kupić na miesiąc ale po co grać wciąż tym samym. Permanenta mam tylko MG36 ale to jest jako pomoc do szturmówki, którą zwykle zmieniam co kilka dni. A w sumie teraz zrobili ukłon w stronę graczy GP only i pod koniec miesiąca będzie sobie można kupić UMP'a permanent za 80 000 GP. Aby zdobyć tyle GP, przedłużyli event gdzie wygrywa się walizki z GP, więc podeszli do tego z dosyć przyjaznym nastawieniem.

 

Nie jest to COD czy inna gra z fajną grafiką (w sumie to brakuje głównie cieni) ale też nie ma co oczekiwać cudów od darmowej produkcji.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o sam ruch AAA Indie :P. IM, logiczne, darmowe nie będzie

 

Nasza wymiana zdań się wywołała chyba przez to, że faktycznie zbyt wiele wymagam od darmowej gierki. Ale wolę się przemieszczać wśród dopracowanych gier.

 

Dla mnie kupowanie broni w grach, to jak kupowanie PACCa w Tibii :P. Wolę wspomóc marną grę, niż "wspomóc" poprzez kupienie sobie lepszej broni.

 

Życzę Nexonowi, by dopracował CA, ale stworzył lepszego anti-hacka i pozwolił na zakładanie TRWAŁYCH serwerów, jak to ma miejsce w FEARze, CoD i w innych grach, oraz administracja nie była płatna... Ale wracać do CA nie zamierzam.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Niestety, jak ktoś mądrze napisał - CA przed updatem w którym doszło Fireteam było grą w miarę możliwą. Pomijając zjawisko broni za kase, przedmiotów, postaci, granatników itp. pozostało pojawiające się i znikające środowisko hakerów.

Denerwujący byli też super moderatorzy którzy oczywiście kupili to przez pay pal i wyrzucali graczy z serwa bo ze standardowego kałasza dało rade ich ubić a przecież oni skorpion, viper, HK416 i bóg wie co jeszcze. Osłabienie shotgunów też było kiepskim pomysłem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciekawy zbieg okoliczności, w sumie już nie pierwszy jaki mi się nasunął odnośnie broni w Combat Arms. Tym razem chodzi o F2000 i FS2000. F jest tylko z walizki Myst-N i można go wylosowac tylko mając szczęście albo ładując dużo kasy więc na razie go nie popróbuję. Za to FS jest za GP i po testach trzeba stwierdzić, że bardzo fajnie się tym wymiata. No ale do rzeczy, wiadomości, które pojawiły się prawie w tym samym czasie:

Dostępność F2000 jako repliki:

http://www.wmasg.pl/aktualnosci/z_polski:_rozmaitosci/2103/

Update w CA:

http://combatarms.nexoneu.com/NXEU.aspx?PA...amp;BoardIDX=75

Nawet kolory się zgadzają :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja grałem w CA 3, może 4 lata. Gra fajna, dynamiczna, ale teraz sie posuła z uwagi na mase hackerów i nexon kidów którzy sobie wykupują Specjalistów. A ci jak wiadomo mogą mieć np. granatniki rewolwerowe. No i lata taki no skill po mapce, często jeszcze na dopalaczach i rozwala kogo popadnie. A jak zginie to "0mG haXX0r!!! k1cK h1M n4o!!11oneoneone" i kończysz z kickiem. Z uwagi na upadek community i zalew dzieciaków wole pograć w A.V.A - to najlepszy z możliwych free MMOFPSów, ewentualnie w bete Parabellum. Jak chciałbym pobawić się z dziećmi, to bym poszedł do piaskownicy - proste. A właśnie taki poziom prezentuje duża ilość graczy CA na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites
Ja grałem w CA 3, może 4 lata. [...]
Jak to możliwe jeśli ta gra ma jakieś 2 lata wliczając betę :) No i jakie granatniki, rzadko kto to ma, a i tak nie strzela się tym jakoś specjalnie. Czasy kickowania kogo popadnie już się skończyły. Poza roomami modowanymi przez elite-moderatorów (tam się nie wchodzi, chyba że masz niską rangę i chcesz robić jako mięso armatnie), rzadko które głosowanie przechodzi, szczególnie teraz jak widać kto je zakłada. Tak więc nie jest tak strasznie.
Link to post
Share on other sites

nexon ma 2 lata - a gra jest starsza - nie zapominaj że gry MMO co są w Europie są autorstwa Koreańców. To co my mamy teraz to oni mieli jakieś rok- półtora temu... Oni w ogóle mają fioła na punkcie MMO - co rusz jakieś nowe, część jest stricte na ich rynek a część wypływa do Ameryki lub Europy - a najczęściej do obu.

 

dowód na potwierdzenie moich słów: http://en.wikipedia.org/wiki/Combat_Arms_(video_game)

 

a co granatników - nie wiem jak jest teraz ALE jeszcze jakieś pół roku temu było...strasznie. Na Europejskim przynajmniej. Na Koreańskim niewiele lepiej.

Edited by kreciu92
Link to post
Share on other sites

W sumie to nie gracze ani broń mnie zniechęciła ostatecznie do CA, ale pewien wkur******y błąd: Wchodzę do menu, ustawiam mecz, startuję, rozwalam na przeciętnie 72/21, koniec rundy i... APPCRASH... Odkąd wszedł w życie Quarantine Mode, miałem tak cały czas i nie byłem jedyny. Oczywiście każdy następny update tylko przyspieszał APPCRASHa, ponadto dodał pewien kolejny błąd: wywalenie do pulpitu bez ostrzeżenia. I to była jedyna gra z tego typu problemami u mnie (nie licząc, że w CA EU czasem mi się desenie postaci nie wczytywały, co dodatkowo powodowało ostre cięcia w grze). I nie była to bynajmniej wina po stronie mojej Visty x64, bo niektórzy kolesie z XPkami na obu wersjach też miewali to samo.

 

BTW, support się poprawił czy dalej dupa?

Link to post
Share on other sites

Ja tych błędów nie miałem ale wszystko możliwe, że poprawili. Ostatnio nawet wzięli pod uwagę narzekania na forum na nowy HUD i jutro zmieniają go na bardziej podobny do starego. W sumie miałem jakiś czas temu dziwne komunikaty ale po którymś patchu zniknęły.

Ja mam inny problem, mam już CPT 3:

06030011_T-R-A-P-E-Z.png

No i wbicie następnego levelu to kwestia 2-3 miesięcy, chyba, że się zamienię w jakiegoś nolajfa :)

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites

Jak masz się zmieniać w nolife to lepiej strzel sobie w baniak - marnowanie życia na gry to wyjątkowo głupi pomysł :P Tzn grać relaksacyjno-hobbystycznie można, a nawet powinno się mieć jakieś hobby, bo trzeba mieć jakąś odskocznię, ale gdy nabijanie lvlu robi się czyimś życiowym celem....cóż, jest niewesoło.

 

Trapez widze żeś w temacie - ile teraz kosztują bronie i ile można zarobić tak dziennie grając "na luzie" 2-3 h? Da się wyżyć czy będę skazany na domyślną M16??

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za. :) Byłem w najlepszym klanie w Polsce, ale nie mam już czasu tak często grać niestety, więc mnie wywalili. -.-

 

Najbardziej opłaca się kupować M4 i koli do tego. Wyjdzie taka sama cena jak za G36, ale M4 jest lepsze od niego. Why? Z giety na dużą odległość trzeba strzelać pojedynczymi strzałami, M4 można walnąć serie i wszystkie pociski mogą trafić. Z kolei na krótkie dystanse M4 i gieta są porównywalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...