Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Combat Arms EU Online


Recommended Posts

Witam.

Chciał bym was dziś zachęcić do wspólnej gry w Combat Arms Europ Online.

Jest FPS posiadający cechy RPG. Prościej mówiąc jest to strzelanka gdzie za każde zabójstwo dostajemy trochę Expa i punktów ale o tym później.

 

1. Ogólnie o grze

 

Combat Arms to jeden z pierwszych projektów grupy Nexon America, mającej w swym dorobku takie tytuły jak MapleStory, czy Mabinogi. Wojenna strzelanina amerykańskiej firmy przeznaczona jest do rozgrywek sieciowych, a spośród innych przedstawicieli gatunku FPS wyróżnia ją fakt, iż za jej używanie nie trzeba uiszczać jakichkolwiek opłat. Produkcja umożliwia odbiorcom wcielenie się w super wyszkolonych żołnierzy i toczenie zmagań w pięciu odmiennych trybach. Polem zmagań dla graczy są zróżnicowane miejsca na całym świecie - od pustynnych fortów, poprzez krajobrazy przemysłowe, aż po porośniętą florą dżunglę. Przed zalogowaniem się na serwerach Combat Arms każdy z użytkowników może spersonalizować swojego żołnierza, definiując jego wygląd oraz posiadane uzbrojenie. Możliwe jest m.in. modyfikowanie skuteczności karabinów za pomocą dodatkowych magazynków, lunet, tłumików itp. Specjalistyczne części wypożycza się lub wygrywa w turniejach, zaś liczba giwer podatnych na tuning, przekracza 30. Autorzy shootera zadbali też o to, by ułatwić graczom zarządzanie drużynami. Za pomocą paru kliknięć dowódcy klanów mogą rekrutować nowych bojowników i komunikować się z tymi, którzy zasilają już szeregi zespołu. Wszystko po to, by móc skupić się na walce i awansować na kolejne szczeble doświadczenia, przydatne w grach rankingowych, które Nexon America organizuje regularnie w celu przyciągnięcia do swego przedsięwzięcie jeszcze szerszej społeczności internautów. Autorzy Combat Arms aktualizują również swój produkt, publikując doń premierowe mapy, tryby rozgrywki i wyposażenie dla żołnierzy.

 

 

2. Wymagania sprzętowe

 

Pentium 4 - 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP.

 

 

Pare SS'ów

 

popup_20090226_23.jpg

 

popup_20090226_19.jpg

 

popup_20090226_25.jpg

 

popup_20090226_26.jpg

 

 

3. Bronie

 

Otóż mamy ogromny wybór broni. Od pistoletów poprzez pistolety maszynowe, karabinki szturmowe, ciężkie karabiny maszynowe, shotguny, wyrzutnie rakiet, maczety, saperki, noże, miny, granaty, po karabiny snajperskie. Więc jak sami widzicie wybór jest ogromny. Teraz może parę SSów z brońmi.

 

Kupujemy je w następujący sposób:

 

Gdy wejdziemy na jakiś serwer i wyświetli nam się liczba graczy klikamy na Shop/Storage:

 

beztytuuxcz.jpg

 

Wybieramy broń i klikamy Buy.

 

Pistolety Małe, poręczne, dobre do wykańczania wrogów. Nie zadają zbyt dużych obrażeń

 

pistols.gif

 

Pistolety maszynowe Małe, poręczne, szybkostrzelne

 

smg.gif

 

Karabinki Szturmowe Popularne, podstawowe karabiny

 

assasult.gif

 

RKM'y Słaba celność i wielki rozrzut, lecz wielkość magazynku i obrażenia są ogromne

 

mg.gif

 

ShotGuny Wolne, mały magazynek, lecz za to wielkie obrażenia

 

shotguns.gif

 

Karabiny Snajperskie Świetna celność i duże obrażenia. Doskonałe na dalekie odległości

 

sniper.gif

 

Broń biała, miny, wyrzutnie rakiet

 

others.gif

 

Różnego rodzaju granaty Powodują eksplozję, która zadaje duże obrażenia wielu przeciwnikom/rozpyla trujący gaz/ogień, wywołują błysk oślepiający wrogów.

 

nade.gif

 

 

4. Tryby Gry

 

Tryby Gry

*Elimination - Czyli typowy Team DeathMatch. Gracze dobierają się w dwie drużyny i ich celem jest wyniszczenie sił wroga. Przed rozpoczęciem wybiera się ilość punktów (30, 40, 50, [...] 130, 140), dzięki którym kończy się mecz, gdy któraś z drużyn zdobędzie wcześniej ustalony wynik (1pkt - 1kill). W tym trybie można grać na WSZYSTKICH dostępnych mapach.

 

*One Man Army - Powszechnie nazywany "FFA", czyli każdy na każdego. Nie ma podziału na drużyny. Można tutaj liczyć tylko na siebie. Mecz kończy się, gdy któryś z zawodników zdobędzie, ustalony wcześniej, limit zabić (15, 30, 45). Możemy grać na prawie wszystkich mapach, wyjątkiem jest Death Room.

 

*Search & Destroy - Gracze dobierają się w dwie drużyny. Celem jednej z drużyn jest podłożenie bomby w jednym z dwóch wyznaczonych miejsc, natomiast druga drużyna nie może dopuścić do eksplozji. Wszystko jest odgrywane na zasadzie rund, jedne uratowanie/wysadzenie mapy = jedna wygrana runda. Przed meczem można ustalić, do ilu rund się gra (3, 5, 7, 9). Można grać tutaj tylko na pięciu mapach: Snow Valley, Gray Hammer, Sand Hog, Rattle Snake, WarHead.

 

*Capture the Flag - Jak zwykle gracze dobierają się w dwie drużyny i mają ten sam cel - wykraść flagę z bazy przeciwnika i donieść ją do własnej. Flagi są umiejscowione zaraz obok spawnu drużyn. Wygrywają ci, którzy pierwsi ukradną, wybraną wcześniej, ilość flag (3, 5, 7). Podobnie jak na OMA można grać prawię na wszystkich mapach, lecz wyjątkiem jest Death Room i na dodatek Rattle Snake.

 

*Spy Hunt - Dość nietypowy tryb. Na początku każdy gracz jest w jednej drużynie i stara się zebrać trzy "szpiegowskie paczki". Gdy zdobędzie się chociaż jedną, to można liczyć tylko na siebie, gdyż wychodzi się z wcześniejszej drużyny i każdy może nas zabić. Jak uda się nam zdobyć wszystkie trzy paczki na raz, to wtedy zmieniamy się w "Super-Szpiega", który ma naprawdę ogromną ilość HP i ciężko go zabić z zwyczajnej broni, na dodatek ma się dostęp do Miniguna, Wyrzutni Rakiet i Miotacza Ognia. Szpieg musi podejść do komputera i przesłać dane, które zebrał, za to pozostali muszą mu w tym przeszkodzić. Można grać tutaj na pięciu mapach: Snow Valley, Gray Hammer, Sand Hog, WarHead i Two Towers.

 

 

5. Punkty GP

 

Punkty GP zdobywamy za każde zabójstwo. Możemy za nie kupić lepszą broń lub dodatki do ulepszenia naszego cacka.

 

 

6. Modyfikacje Broni

 

Nasze bronie możemy modyfikować. Gdy wejdziemy na jakiś serwer i wyświetli nam się lista graczy wybieramy Modifications:

 

modification.jpg

 

Następnie wybieramy broń którą chcemy ulepszyć:

wyborbroni1.jpg

 

wyborbroni2.jpg

 

Teraz wybieramy ulepszenie czytamy opis upewniamy się czy jest napewno do naszej broni. NP. Ulepszenia z SMG nie będą pasować do karabinu AR. Musimy na to uważać gdyż łatwo się jest pomylić.

 

beztytuutqn.png

 

 

7. Rangi

 

Poniżej znajduje się pełna lista rang, wraz z punktami doświadczenia, które musisz zdobyć by osiągnąć daną rangę. Przydatną, a również podaną informacją jest wykaz ile GP za nią otrzymamy.

 

rangi.PNG

 

 

8. Cash Shop i punkty NX

 

Oprócz punktów GP mamy również punkty NX. Płacimy za nie SMSem/przelewem itp. Możemy za nie kupić fajny strój naszej postaci albo np. złotego kałacha lub jakąś inna wypasioną broń. W odróżnieniu od innych gier gdy wkładamy kasę w tą grę wcale nie jesteśmy lepsi tylko po prostu zmieniamy nasz wygląd. Wciąż w 99% liczą się umiejętności graczy a nie real kasa.

 

 

9. Jak zagrać?

 

1. Rejestrujemy się tu http://passport.nexoneu.com/NXEU.aspx?PART...stration/Signup

2. Ściągamy Patcher stąd klikając na baner CAE Downloader: http://combatarms.nexoneu.com/NXEU.aspx?PA...load/GameClient

3. Uruchamiamy patcher, wskazujemy miejsce w które ma się ściągać i klikamy download. W każdym momencie możemy przerwać/wyłączyć kompa a później wznowić ściąganie.

 

Życzę miłej zabawy i wielu HeadShot'ów :)

 

Pepla

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gram co prawda od 3 dni ale powiem co myślę. Gra nie jest zła, game play też nie. Wydaje się, że niektórzy tutaj oczekują za dużo od gry ZA DARMO(tak wiem, ze jest AA świetne itp.). Serwerów i graczy jest dużo. Snajperstwo wkurza, ale są gry z zakazem używania tej klasy broni. Hackerstwo jest i zawsze będzie we wszstkich grach - tutaj na szczęście serwery są updatowane.

Mi najbardziej podoba się dobre odwzorowaie broni, oryginalne punkty celownicze w broniach(PSO-1, G36, Styer) chociaż same celowniki wyglądają już tak sobie(acog. eotech jest zbyt kanciasty i spłaszczony.

Na razie gram, zobaczymy kiedy się znudzę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gra darmowa!. świetna grywalność i multiplayer, grafa na poziomie battlefielda2, do tego duzo broni i ich modyfikacji wplywającej na rozgrywkę... jak dla mnie rewelacja, zamiast marudzić i biadolić jak dzieci że zabijjają was sniperzy;) pokażcie ciekawszą darmową pozycje ??

Link to post
Share on other sites
grafa na poziomie battlefielda2

że co proszę ?

 

Grałem w to, jak dla mnie kaszana, niewarta ściągania. Tak jak ktoś już powiedział, to marna podróbka warrocka. Taki trochę bardziej dynamiczny cs. Mimo, że mam dobre łączę, to opóźnienia są straszne. Szczególnie to widać jak się wywala cały magazynek w kogoś, a on podchodzi i 2-3 strzały mu starczą ;| nie wspominam już o ułatwiaczach i hackerstwie w grze, taki trochę instytut czita i dziecka :(

Szkoda, bo gra miała potencjał, ale niedoróbki są tragiczne.

Link to post
Share on other sites

Owszem jest do kupienia, ale tylko kilka modeli jest zarezerwowanych dla donatorów. Gierka jak na darmową bardzo przyjemna, co prawda denerwuje to i tamto ale w generalnym rozrachunku wychodzi na +. Mam nadzieję że projekt CA jeszcze się rozwinie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

IMO dużo lepsze od WarRocka, bo tam po prostu jest zalew cheaterów. Tutaj gra się o wiele bardziej komfortowo bez oszustów, lagów też nie uświadczyłem. Grafika brzydka, ale ludzie latami grają w CSa 1.6 i im nie przeszkadza, więc to raczej kwestia drugorzędna.

Można to podsumować jako takiego biednego Battlefielda, szkoda tylko że jak chce się pograć z lepszymi giwerami to już trzeba płacić.

 

Pograłem parę dni i już mi się nie chce, ale ja w ogóle nie przepadam za sieciówkami ;)

Link to post
Share on other sites

Wreszcie wprowadzili autentyczny Co-Op Gracze vs Boty, czyli tryb Fireteam^^ Co więcej widać tam zalążki taktyki XD

 

Oprócz tego przebudowali system dostępności ciuszków i giwer. Mniej dla nowych graczy, więcej dla doświadczonych. Troche może to zniechęci niektórych, ale przynajmniej nie ma Trainee z super giwerami ^^

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po 1 chciałem się jako nowy przywitać, siemano towarzysze broni !

 

Po 2 grywam od czasu do czasu w CA, gra ma wady typowe dla gier "ceesopodobnych", ale to wszystko da się znieść gdy przestaniemy się skupiać na realizmie i denerwujących graczach, przy tym system awansów jest całkiem całkiem. Można zacząć grę spokojnie bez obaw, że podczas pierwszej mapki nie zgarniemy żadnego fraga - także przyjazna dla żółtych, problemów z połączeniem póki co nie uświadczyłem (łącze 1MB). Ostatnio doszła nowa mapa (średnia niestety), generalnie mogłoby być ich więcerj. Uzbrojenia nie da się kupować na stałe, co zaliczam in plus. Częstsze eventy też by wyszły grze na dobre.

 

A w polecanego przez niektórych Warrocka jeszcze nie grałem, wkrótce stestuję ten wynalazek.

Link to post
Share on other sites

HAHAH kolego (Pepla) teraz to mnie rozłożyłeś na łopatki... Wciąż w 99% liczą się umiejętności graczy a nie real kasa. Kupując M4 SOPMOD nie musisz nawet kontrolowac odrzutu karabinu bo nie dośc, że masz obrażenia jak w kałachu to jeszcze niski odrzut i kolimator powodują, że ktoś od 2 niespecjalnie celowanych strzałów pada na glebe.

 

 

Grałem w to ze 2 tygodnie no i niestety znudziło mi się bardzo i wyszło bokiem podczas gdy warrocka kiedyś młóciłem przez pól roku, ale jak na darmowego on line shootera to wole i tak FEAR Combat. W CA jest duży wybór broni ale no niestety ostatni większy update totalnie spieprzył grę; miałem kupioną czapkę co dodaje 5% więcej predkości a na drugi dzień mi znikło z powodu debilnego update'a. W grze występują potworne lagi i to już zniechęciło mnie do samej gry po updacie.

 

Kolejną beznadziejną sprawą są bronie kupowane (jak to zwykle w azjatyckich produkcjach sprzedanym amerykańcom bywa) na określony czas co jest bardzo wkurzające gdy np. musimy wyliczac sobie na kiedy i na ile mozemy sobie zafundowac jakąś pukWkOawkę a mamy jakieś zajecia pozalekcyjne. Oczywiście autorzy się pokwapili o zrobienie item shopa i kupowanie broni za np. doładowania telefoniczne (jak to także bywa w podobnych produkcjach). Z drugiej strony każdego dnia możemy wypróbowac inną broń ale i tak jest parę najlepszych a reszta jest po to aby była i ładnie zdobiła item shop...

Grafika stoi na mocno średnim poziomie, niby są jakieś rozmycia i shadery ale obiekty są kanciaste i zero realizmu przy strzelaniu poprzez słabe przeszkody i beczki.

 

Osobiście zawsze używałem strzelby M590 z kałachem :P

 

EDIT: W grze jest bardzo mało mapek (chyba ze 3 mniejsze i 3 średniawe)

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

ja do tej pory zliczyłem ze 12 mapek a myślę że to i tak nie wszystkie (na polskiej stronie CA jest opisane 9), z lagami nie miałem do czynienia ale wiem że część osób je ma - dobrze chociaż że Nexon to zauważa i łata błędy (wczoraj np. naprawiali sporo godzin i jako rekompensata w ten weekend za darmo + 30% GP i EXP więcej)

 

bronie na czas - jasne, sam wolałbym żeby czas był naliczany tylko podczas używania określonej broni a nie poza grą ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie, zmusza do oszczędzania nieraz

 

a umiejętności liczą się najbardziej - np. na mapie Junk Flea nieraz w dwie osoby rozwalamy 4 czy 5 starszych rangą, z teoretycznie lepszymi pukawkami

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Każdy by chciał aby czas używania broni był liczony tylko w czasie gry ale Nexon to nie jest firma charytatywna i za coś trzeba utrzymać serwery oraz deweloperów. To jest tak pomyślane aby ci co grają za darmo grali wystarczająco długo aby był ruch w interesie i ci, którzy się skuszą na kupienie broni za prawdziwą kasę w tym permanentnej (mam MG36), mieli z kim walczyć.

Oczywiście dzięki eventom z kluczami do czarnych skrzynek jest pewna szansa wylosowania permanenta za free ale to jest dosyć rzadkie.

Gram w to już od ponad roku i na szczęście cały czas coś w grze zmieniają, dodają nowe bronie, mapy więc się tak nie nudzi. Poza tym bronie są bardzo zróżnicowane, od słabszych z małym rozrzutem, do mocnych z dużym. Grałem większością giwer za kasę w tym tymi bardzo rzadkimi jak M417SB, które można wylosować tylko fartem i muszę powiedzieć, że nie mają one dużo większej efektywności niż te za punkty z gry.

Gra ma trochę wad ale też parę zalet więc się wyrównuje :)

Edited by Trapez
Link to post
Share on other sites

Co wy tam wiecie, gram w CA już prawie rok i mi się nie znudził. Hackerzy i laggerzy mnie trochę wkurzają, ale mnie to nie obchodzi. Poza tym, to niejest podróba WR-a, bo w WarRocku masz mniej broni, cztery klasy i olbrzymie mapy, a w CA masz możliwość nosić 3 bronie główne, i masz kilka fajnych trybów (typu fireteam - szczególnie mapka Cabin Fever).

Edited by paladin890
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oj ja tu jestem weteranem widać :D

 

Mam pełnoroczną praktykę w CA. Postaram się nie rozpisywać zbytnio.

So here we go!

 

Combat Arms jest to gra z potencjałem kompletnie schrzanionym przez chciwość Nexona. Fajnie się strzela, fajnie się biega, ale tylko w towarzystwie kumpli. Odkąd pojawiły się postacie Viper i Scoripon, pojawiło się znacznie więcej (jak nie zwielokrotniło) debili, którym miga we łbie tylko M32 (tak ten granatnik się nazywa? Bo nie gram od pół roku), HK417 i inne pierdoły za prawdziwą kasę. Poziom kulturalny graczy jest po prostu żenujący. Czysta kpina. Jak nie jeden tu zauważył: Tutaj nie liczą się umiejętności. Tylko broń za kasę (absolutny brak wyważenia broni kasa prawdziwa/kasa wirtualna), ewentualnie cheat.

 

Teraz inna kwestia. Zarejestrowałem się specjalnie na forum, bo chciałem pomóc w rozwoju tej gry. Gdy zaproponowałem wybalansowanie broni, usunięcie Vipery i Scorpiona, zostałem, delikatnie mówiąc, masowo nazwany "noobem, imbecylem, debilem" i bóg wie czym jeszcze (używali tak zwanego l33t sp34k, bardzo często w CA NADużywany). Później była sugestia wrzucenia do gry M85A1 Barrett. Karabin o mocy zbliżonej do rusznicy przeciwpancernej? Ludzie, litości... Oczywiście sytuacja się powtórzyła :).

 

Dziwne, że support nigdy nie odpowiadał na moje sugestie, rady i znalezione bugi. Umiem angielski jak polski (no trochę słabiej) więc nie w piśmie sęk.

 

Przejdźmy do rozgrywki. Jakoże byłem wtedy 1,5 rocznym weteranem F.E.A.R. Combat (bez porównania - wgniata CA niżej niż 6 stóp pod ziemię) to oczywiście jechałem po wszystkich "Rookach", "Privatach" i dalszych, już na samym początku. Kogo nie zmiażdzyłem, ten mi gratulował umiejętności i radził, bym od razu przeszedł na serwery "Alpha" i "Bravo". Co też uczyniłem. Broni na Czarnym Rynku (dalej zwany CR) było wtedy znacznie mniej i nie były ultra "wyrąbiste", więc starczyło mi M4 by mieć wyniki co mecz blisko 73/38. Junk Flea jako mapka jest bardzo ładna. Chociaż zaczynałem z mapą z domkami i latarnią morską. Ale tylko jeśli patrzeć na teren, bo detale są średnie, ot takie sobie (podkręcając grafikę via Panel NVidia udało mi się uzyskać grafikę dst+ bez spadku na FPSach, ba nawet poprawę!). Przyszedł czas na wielki update. Dodano kilkanaście broni do CR, a także owe dwie noobskie postaci i M32. Apteczki jeszcze nie było. I tu się zaczynają problemy.

 

Teraz co runda jestem wykopywany, bo w końcu jakim cudem udało mi się zabić "S00p3r P40 31i73 ch4r?!?!" (mniej więcej tak pisali) headshotem? Wybaczcie ciule ale stojąc w miejscu i za przeproszeniem na******lając tym durnym granatnikiem jesteście łatwym celem i bez celownika. A tworząc grę 4vs4 i bez snajperek można było się wygrać jeszcze łatwiej. No dobra szkoda tych punktów, ale jadę dalej. Czy wspomniałem o lagach i przyciętych animacjach? Mam przepustowość 1Mb (tak, NEOSTRADA) i w świrze Combat i w innych gierkach mam stabilne 68-72 pingi. Tutaj nawet tego nie mogłem sprawdzić. Podejrzewam, że oscylowało w okolicach 200-300 :D

 

I kolejny update. Tym razem kaszana na maxa. Dodano miniguna i apteczkę... oraz masę broni na CR. K***A to chyba jakiś żart! Owszem w zombie mode jest fajnie mieć coś dużego, ale na Elimination (TDM)?! Oczywiście także dostępne poprzez CR.

 

Teraz się zaczęły dodatkowe prześladowania. Pojawiło się zjawisko powszechnego cheatowania. Teraz na jakim kanale nie stworzyłem serva (lagi miałem wszędzie, nawet dołączając) tam gracze byli podzieleni następująco: około 20% gracze normalni, z pewnym stażem, kulturą osobistą i fair play; 40% gracze "normalni (pozbawieni cech następnych)" i reszta (40%) to lamerzy z hakami.

 

Teraz czas na trochę śmiechu :D .Cheaty jakie spotkałem były następujące:

 

1. Cheater był karłem, strzelającym z normalnej wysokości.

2. Cheater lata sobie w kosmosie jednak ma normalny odrzut (szkoda, że taki, jak gdyby stał)

3. Cheater, który jest pod ziemią, ale nie ma odrzutu ani rozrzutu

4. Cheater, który się teleportuje gdzie się da

5. Cheater z wallhackiem (widok na podczerwień :D i brak fizycznych właściwości ścian z jego strony)

6. Cheater, który za jednym razem zabija całą mapę z noża

7. Cheater, który wpisuje "CRASH" i wszystkim się wyłącza CA (gadałem z kumplem, by potwierdził. Potwierdził, że i on dostał APPCRASHa)

 

Na mapkach są rozsiane pewne skrzynki owinięte folią. Jeśli się im przyjrzymy z bliska, dostrzeżemy: NOT SUITABLE FOR SOLID SNAKE. A Copyright to panowie wykupili, do cholery?

 

Teraz moja oskarżenia względem mojej osoby (ZAWSZE od kretyna ze sprzętem za kasę realną):

1. Aimhack (typowe...)

2. Wallhack (A dźwięk byś sobie w końcu włączył. Słychać cię, a co 3 pociski leci smuga.)

3. GPS (8O Jak pierwszy raz to zobaczyłem to musieli dzwonić po karetkę, bo bym się udusił ze śmiechu :D [moja reakcja: "WTF?; Isn't wh better?; This really exists??"])

4. Nieśmiertelność (ciekawe, że to ja w was musiałem wypróżnić z pół magazynka, a wam starczyło 5 pocisków[kill cam pokazywał, gracza, który zabił, oraz jego ilość życia])

 

Kolego paladin890. Nie wspomniałeś o tym, że żeby mieć możliwość niesienia 3 broni głównych, musisz kupić plecak za prawdziwą kasę, lub czekać na eventa.

 

Kilka updatów później coś zrąbali. Od tamtego momentu mogę grać tylko jedną rundę, po czym bezceremonialnie pojawia się APPCRASH (wcześniej ani jednego).

 

Mnie Combat Armsem zainteresował kolega z klasy. To było przed "ultra mega hiper super duper updatami". Mało było cheaterów, przyjemnie się grało. Chociaż dziwnie było widzieć, jak "Rookie" rozwala "Leutienant Cl.1"(miałem ponad 50 takich przypadków u siebie :D) Później nikogo to nie dziwiło, o ile ów żółtodziób miał broń z Nexon Cash.

 

Moje ogólne wrażenia?:

 

Plusy:

-Gra z potencjałem (schrzanionym ale dobra tam)

-Jeżeli wywalić bronie i Czarny Rynek, duży wybór broni, niezły balans. (Bardziej minus)

-Ładnie terenowo mapy

-Fajne tryby gry (szczególnie Quarantine/Zombie Mode)

-(Lipna) Możliwość modyfikacji broni

-Dźwięk dosyć dobrej jakości

-6 postaci (nawet jeśli tylko jedną możesz grać) na starcie, chyba 8 "normalnych" dodatkowych

 

Minusy:

-Średnia jakość grafiki

-Fatalne synchronizacje z serwerem (Tu jednak podejrzewam, że za dużo FPSów (u mnie około 300, jednak nie ograniczałem Frapsem - nie wiem)

-Brak supportu od Supportu

-Beznadziejny balans Czarny Rynek-Normalny Sklep

-Zniechęcający i chamscy gracze (głównie Portugalczycy, Francuzi, Włosi i Holendrzy [ci to ola boga]

-BRAK możliwości zarządzania serwerem, gdy jest gra (nie możesz samemu wyrzucić, zbanować gracza. Musisz najpierw zapłacić.)

-Bardzo łatwy do zhackowania silnik

-Niby jest jakiś silnik antyhakerowy, ale to jakaś kpina.

-Czy wspomniałem, że kobitki są o około 10% szybsze i wytrzymalsze na obrażenia i zmęczenie od faciów?

 

Obecnie znów gram (to już rok!)w F.E.A.R. Combat i rąbie kogo się da. Wrażenia estetyczne? Gram na minimalnych ustawieniach efektów, maksymalnych graficznych i na 640x480 (TO NIE ŻART), by zminimalizować fizykę, dym i ogólnie łatwiej jest wtedy kogoś zabić. Nawet na tych ustawieniach jest dla mnie ładniejszy od CA na maksymalnych. FPSy po zmierzeniu miałem w granicach 400. Silnik antyhackerski - PunkBuster wywala i autobanuje na wieki wieków amen każdego cheatera. Alternatywą jest SEC mod, który ma biblioteki te same co PB i kilka nowszych, jednak nie jest tak skuteczny. W razie co możesz się tam zalogować jako admin i wywalić/zbanować delikwenta bez zbędnego głosowania (w CA można głosować od rangi SGT. Około 3 tygodni codziennego, 3-godzinnego grania dla wprawnych). Co prawda 6 broni podstawowych, ale są zbalansowane (za wyjątkiem pistoletów :D). Mapki są bardziej szczegółowe. Najwyższe pingi (160) łapię jedynie w Stanach, W Azji i w Europie są to niskie, stabilne 68-73.

 

Zapraszam wszystkich szanownych graczy w F.E.A.R. Combat na serwer RaW Recruits TDM!

 

SirHawk

Over and (maybe) Out.

 

 

 

 

 

Chętnię poświęcę swój czas na treningi z dowolnych nowicjuszem, byleby nie zachowywał się jak dziecko. Mój nick to SirHawk (W każdej grze :D ).

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...