Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tolerancyjność AEGów na różne rodzaje kulek


Recommended Posts

Ja Marui i Exell'e (czy jak to się tam będzie nazywać :) ) 0,2 i 0,25. Żadnych zastrzeżeń. Poza tym chwalę sobie Guarder'y (jakkolwiek uzywam tylko 0,28 więc o innych wagomiarach się nie wypowiem).

 

Co do Cg, incydentalnie strzelałem i nic sie nie działo, ale widzialłm kilka zacięć nimi spowodowanych. Poza tym znajomy miał feralną partie z tej firmy. niektóre kulki wygladały jak dzieci z Czarnobyla :wink: . Tyle ja widziałem.

 

Natomiast odradzam zdecydowanie Exell'e biodegradalne. Zrobiły w Krakowie swego czasu "trochę" kłopotu. Generalnie się cieły a mnie spotkała dodatkowo "specjalna atrakcja". Najpierw ułamałem końcówkę wyciora usiłujac wybić kulkę, która "zassała" się do ujścia cylindra (rozdzielacza kulek). Zaś później okazało się, iż uszkodzeniu uległ mechanizm (giwera była lekko pdtiuningowana) Reasumując - złamany palec sprężyny i skancerowana ostatnia zębatka :wink: .

(To tak w kwestii uszkodzeń gearbox'a w mniej lub bardziej bezposredni sposób sprokurowanych przez kulki).

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Wypadek z naszej strzelanki sprzed 2 tygodni. Główni bohaterowie: M15A4 z CA i FaMAS z TM. Główny sprawca - kulki z Cyber Gun (bodaj 0,25). Efekt - kilkanaście kulek w każdej lufie, oba gun'y zacięte na amen. Skutek - FAMASa wystarczyło przetkać i strzela dalej, za to "wzmacniane" zebatki CA nie wytrzymały eksperymentu.

Wnioski baaaardzo uważać na kulki CG, szczególnie w gunach z precyzyjnymi lufami - oba zacięte takie lufy miały.

Sam strzelałem (już jakiś czas temu) z 0.25 CG i nie narzekałem.

Ale jak widać, te kulki są produkowane chyba bardzo "nierówno".

Jedna partia będzie ok, inna pośle AEGa do naprawy... :|

-

Link to post
Share on other sites

Przypadek z zeszłego roku na zlocie w Janowie Lubelskim ( jeśli tylko będę miał czas z pewnością pojadę tam ponownie ) Dwa kałachy, oba na kulkach CG = zacięcie. Ale nie to jest najciekawsze, po tym fakcie wzięliśmy kulki CG pod lupę. Wyglądało to tak jakby ktoś złożył kulkę z 2 kawałków, tylko nierówno je skleił :)

Tak poza tym to kulki CG czasem przypominają bardziej swoją strukturą powierzchnie księżyca niż żądaną gładka sferę.

Link to post
Share on other sites
Dwa kałachy, oba na kulkach CG = zacięcie.

 

Oby tylko dwa ... ja pamietam ze bylo ich troche wiecej :) Sam mialem ok 3 - 4 zaciecia na amen ... nawet dmuchacz Pinky nie byl w stanie przedmuchac mi lufy ... dopiero ktos swoim wyciorem mi przetkal :wink:

 

Jak pozniej doszlismy do wniosku byla to felerna partia tych kulek wczesniej jak i pozniej bez problemu byly uzywane w AK 47 , Beta , M4 RIS TM.

 

Uzywalem takze kulek Tajgunowskich, Maruii, Exelli, Guardera ... jedynie z Exelami Bio byly problemy (tak jak Kuba mowil :))

 

Polecam topic : http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=2203...der=asc&start=0 jak i inne podobne ...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

wracajac do tematu kulek po 9,5 z tajguna

 

przez ponad rok kupowalem te kulki do s9 i nigdy nie spotkalem zadnej deformacji czy jakis blizej niezidentyfikowanych baboli w torebkach a co za tym idzie nigdy nic mi sie nie zacielo

 

ostatnio kupilem elektryka i stwierdzilem ze jesli jakosc tych kulek mnie zadowala to do czasu zakupu lufy precyzyjnej ekonomicznie bede kupowal dalej te kulki a poza tym torebka po 500 kulek swietnie uczy kultury ognia :)

 

niestety wczoraj na strzelance zacial mi sie hi-cap

pomyslalem sobie pieprzony CA chyba mieli racje z tymi TM :)

 

okazalo sie niestety ze po rozkreceniu magazynka z mechanizmu wypadla kulka w ksztalcie stozka pomyslec co by bylo gdyby hi-cap ja przepchnal do komory

 

ale wniosek nasuwa sie taki ze kupilem tych tytek chyba z 15 torebek przez rok czasu czyli niezle jak jeden czarnobyl na okolo 7500 kulek

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...

ostatnio z uśmiechem i bez zająknięcia moja Beta wypluła z siebie słoiczek (2000) CG 0,23 ;)

Tajgunowe też idą bezproblemowo

Mam natomiast pytanie - czy ktokolwiek używał Gold Fire - można je na Military dostać. Niby piszą, że precyzyjne do AEG'ów ale cenowo (zwłaszcza w promocji) wychodzą taniej niż Tajgunowe...

Czy warto je w ogóle kupować?

Link to post
Share on other sites

jednak kupiłam kulki Gold fire i muszę przyznać, że w stockowych Betach Spetsnaz sprawują się bezproblemowo :)

Kulki są równe, o gładkiej powierzchni, polerowane ;) myślę, że nie powinny sprawiać problemów w innych typach broni.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do kulek ze sklepu WGC a konkretnie "Economy Pack 0.2g BB" numer boczny produktu [pudełka nie jednej paczki] to OT-BB02-36 .

1. Co o nich sądzicie [proszę o wypowiedzi jedynie osób które miały z nimi styczność] ??

Bo cena jest moim zdaniem co najmniej ładna [o ile moja matematyka prosta nie szwankuje to za 1zł jest 240 BB ...]

2. Czy kupował ktoś te kulki nie w pojedynczej paczce tylko w takim oto zestawie??

3. Czy nie są za lekkie do stockowych elektryków ?? [a jeżeli tak to proszę wypowiedzieć się też o cięższych egzemplarzach]

 

Ceny tych zestawów kulek są duże ale rozkładając to na kilka osób warto bo jest to duża oszczędność ale tego mówić chyba nie trzeba ... dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za głupie pytania :P

 

Trochę poprawiłem ortografię i układ posta chociaż rozwinięcie do trzeciego pytania przynajmniej dla mnie nie jest zbyt zrozumiałe. Moderator.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

A mi dzis na strzelance zabraklo kulek do aega a ze w moim teamie procz mnie wszyscy maja kiepskie repliki lub takie za "4.50" wiec mialem okazje wyprobowac kulki kioskowe. Kumpel mial duzo wiec mi hi capa zafundowal, kulki byly z kiosku ale jakies lepsze,byly gladkie, bez znieksztalcen i zolte, wiec widac ze kosztowaly 5.50 a nie 4.50 :P . Uzywam M15A4 CA i na calym hi capie niemialem ani jednego zaciecia co mnie bardzo zdziwilo 8O , lecz jak to kulki kioskowe, po przeleceniu ok 20m skrecaly w 4 strony swiata, ale na ostatnia runde strzelanki wystarczylo :wink: .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...