Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dorabianie oznaczen producenta


Recommended Posts

Witam

 

Czy ktos probowal moze dorabiac oznaczenia producenta metodami grawerowania (samodzielnie lub u specjalisty)? Jak wygladaja efekty na powierzchniach metalowych a jak na plastykowych? Jak wyglada kwestia legalnosci takiego procederu? Z kad zdobyliscie info o znaczeniach producenta?

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Żeby porządnie wyglądało powinno być grawerowane i to ze stałą głębokością. Coś takiego robi sie na specjalnych grawerkach.

 

Jak to zrobić? Myślę, że najlepiej byłoby tak:

 

1. Znajdujesz zdjęcie prawdziwego napisu (może być pod kątem).

 

2. W programie komputerowym obrabiasz je tak by wyglądało na zrobione pod kątem 90 stopni.

 

3. Przygotowujesz rowek w którym będzie się poruszała prowadnica kopiarko-grawerki zgodnie z kształtem oznaczeń.

 

4. Montujesz wszystko na kopiarko-grawece, bazujesz i robisz.

 

5. Cieszysz się, że masz coś takiego czego nie mają inni.

 

Kiedyś chciałem wstawić logo Sig Sauera na swoim P228 (zamek) ale zrezygnowałem, chociaż już prawie miałem materiały.

 

Odnośnie legalności - widziałem Zaporożca z "celownikiem" mercedesa - czy to było legalne? - Nie wiem, ale wyglądało komicznie. Wiem, że w naszym przypadku jest inaczej, ale chyba chcesz to zrobić dla siebie, a nie sprzedawać i czerpać z tego zyski - wtedy byłoby zapewne inaczej.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Żeby porządnie wyglądało powinno być grawerowane i to ze stałą głębokością. Coś takiego robi sie na specjalnych grawerkach.  

:lol: :lol: :lol: Daj mi dostep do starej wiertaki dentystycznej to bedziesz mial to co sobie zazyczysz. Pracowalem kiedy troszke w pracowni srebra i na niejednym stopie grawerowalem rozne bzdury.

 

Ps. Idzcie do grawera z wzorem wytlumaczcie mu to zrobi wam to co chcecie.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Nie liczy się. Nie zasłużył na łopatę , bo dopisał swoje przemyślenia do tematu, złote łopaty są za odpowiadanie na pytania, których autor pewnie już dawno nie żyje.

 

Dokładnie, dlatego nie wklejajcie już tych łopat, bo znowu będę musiał wywalać :). /LgN

Link to post
Share on other sites

odpaliłem stronę, zobaczyłem temat w OSTATNIO NA FORUM i napisałem odpowiedz

fakt nie przeczytałem daty, ale chciałem pomóc

więc dzieci przestańcie już posty nabijać sobie o koparkach i łopatach bo żałośni jesteście

a jak coś to zapraszam na PW

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

odpaliłem stronę, zobaczyłem temat w OSTATNIO NA FORUM i napisałem odpowiedz

fakt nie przeczytałem daty, ale chciałem pomóc

więc dzieci przestańcie już posty nabijać sobie o koparkach i łopatach bo żałośni jesteście

a jak coś to zapraszam na PW

Pozdrawiam

 

Spokojnie - wrzuc na luz . :blush: 8 lat minęło jak jeden dzień :happy:

 

A propos koparki

 

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...