Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Natknąłem się w sieci na coś takiego i nie bardzo potrafię określić co to jest:

http://www.israeli-weapons.com/store/laser...mounts/p146.jpg

 

Wyraźnie widać że to jakaś modyfikacje któregoś z modeli rodziny AK. A ja nawet nie potrafię stwierdzić jakim nabojem to może strzelać. Kolanko gazowe jak AK47, tłumik płomienia jak AK74 szyny TDI i kolbę od Mki można pominąć, ale ten magazynek zbija z tropu, a w ogóle to wygląda jak by strzelało jakimś małym kalibrem (patrz suwadło), komora zamkowa też dziwnie wygląda. Może to jakaś cywilna wersja, może wiatrówka lub nawet niestrzelająca replika??

Co o tym myślicie??

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie do broni da się wszystko przyczepić, więc przyglądając się konkretnemu modelowi nie należy wytrzeszczać oczu na 50km szyn RIS i teleskop hubble'a na górze. Jedyna konkretna zmiana jaką tu widzę, to kolba i inny magazynek (może na przejściówce).

 

Jak ktoś sobie podczepi choinkę pod lufę, a do gniazda wsadzi wibrator to też pojawi się tu taki temat??? ;)

 

EDIT: Mnie zaintrygowało w tym magazynku to, że wygląda na węższy. Znaczy nabój musi być krótszy. Czy bez konkretnych przeróbek broni jest w ogóle sens wkładać nabój o mniejszym (krótszym) pocisku bądź krótszej łusce (mniejsza ilość materiału miotającego)?

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
tyle że tam magazynek wyglądał normalnie, jak krótki magazynek do AK. Dopiero jego bebechy były inne.
Tak samo było w eMce na .22LR, z której strzelałem i tak samo jest w sprzedawanym przez H&K GSG-5 czyli MP5 na nabój .22LR.
Link to post
Share on other sites

p1467ype.jpg mak-226lj1.jpg

 

W zasadzie Puchatek już podał odpowiedź, ale dla porządku, na zdjęciu jest włoski 5,6-mm (.22LR) samopowtarzalny karabinek Armi Jager AP-80 po rozmaitych modyfikacjach, czyli zamianie oryginalnych elementów na "taktyczne".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...