Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimatory - garść informacji


Recommended Posts

O kolimatorach bylo nie tak dawno tu: http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=5084 .

 

Ja osobiscie zdecydowalem sie na RD 1x40 dostepny w machinegunie.

Zalety to:

-zachecajaca cena (199pln)

-podstawa montazowa do szyny (nie trzeba pierscieni)

-dodatkowe ochronne szybki z gumkami uniemozliwiajacymi zgubienie

-solidne wykonanie (glowna rura z metalu)

-11stopniowa regulacja plamki (moim zdaniem to nawet przesada)

-regulacja pionowa/pozioma plamki

-duza srednica 40mm

Wady:

-producent no-name (choc dystrybutorem jest ponoc CA)

-zastosowanie szybek ochronnych zwieksza refleksy

-znacznik tylko czerwony, brak przelaczenia na zielony

-calkiem spora waga (metal+szklo)

-dosc ciezko chodzi pokretlo regulacji wielkosci plamki

To tyle.

 

Najtanszym kolimatorem, ktorego nie trzeba sie wstydzic jest chyba obecnie TASCO 1x40 w cenie 180pln, dostepny w firearmsie. Na oko wyglada on na odpowiednik opisanego powyzej, ma mniejszy zakres regulacji plamki, poza tym oslonki nie maja chyba gumek-sciagaczy.

Link to post
Share on other sites

-znacznik tylko czerwony, brak przelaczenia na zielony

większość kolimatorów RED DOT ma RED plamke co nie ???

-calkiem spora waga (metal+szklo)

-dosc ciezko chodzi pokretlo regulacji wielkosci plamki

dla mnei to akurat na plus

 

Najtanszym kolimatorem, ktorego nie trzeba sie wstydzic jest chyba obecnie TASCO 1x40 w cenie 180pln, dostepny w firearmsie. Na oko wyglada on na odpowiednik opisanego powyzej, ma mniejszy zakres regulacji plamki, poza tym oslonki nie maja chyba gumek-sciagaczy.

ja swoj (tasco) kupiłem za 110 PLN na stadionie 10 lecia i uwzam ze jest lepszy i ladniejszy od tych RD30/RD40. dostępny jet na allegro za 220 chyba :P

 

 

jaszczur kieruj sie przedewszystkim gustem i ceną. BO jakość jest raczej zblizona przynajmniej tych ajersoftowcyh. Pozatym i tak strzelasie "po kulkach" a nie w/g plamki :wink:

 

kolimator za 500,- to chyba dla bajeru dla lasek sie kupuje :P

 

pozdro

wilk

Link to post
Share on other sites
większość kolimatorów RED DOT ma RED plamke co nie ???
WSZYSTKIE maja plamke czerwona, ale NIEKTORE maja takze zielona. Nie slyszales o tym?
ja swoj (tasco) kupiłem za 110 PLN na stadionie 10 lecia i uwzam ze jest lepszy i ladniejszy od tych RD30/RD40. dostępny jet na allegro za 220 chyba  
OK, nie licytujmy sie. Sporo osob kupilo kolimatorki jeszcze taniej, za np 40 pln i tez uwaza je za najlepsze...
jaszczur kieruj sie przedewszystkim gustem i ceną. BO jakość jest raczej zblizona przynajmniej tych ajersoftowcyh. Pozatym i tak strzelasie "po kulkach" a nie w/g plamki

Nie przeginajmy, bo zaraz stwierdzisz, ze kolimator to w ogole zbedny gadget, nie sluzy do niczego innego, jak snobizm i chec wyroznienia sie wlascicieli? Idac tym tropem, nie jestes konsekwentny, bo w takim rozumowaniu im drozszy kolim, tym lepszy i nie wiem dlaczego poprzestales tylko na "jakims" tasco za 100pln...? :lol:
Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem jeszcze o kolimatorze z zieloną plamką.

Fakt że technicznie jest to możliwe, ale raczej nie za bardzo by się nadawało do walki na terenach zalesionych.

Natomiast wiem że jest sporo lunetek z podświetlanym na zielono krzyżem(także na inne kolory np. czerwony), używanym do strzelania przy słabym oświetleniu.

Link to post
Share on other sites
Nie słyszałem jeszcze o kolimatorze z zieloną plamką.  

To masz okazje uslyszec. Cytat z reklamowki producenta dolaczonej do opisanego przeze mnie wyzej kolimatora:
Patented two colors dot intensity dial: AD1D, AD30D, RD30D, RS1LD (to sa modele kolimatorow) - the green dot is very practical in red or orange targets."
Link to post
Share on other sites

Raczej dla polujacych na nasze sluzby drogowe, w pomaranczowych kubraczkach, hehe. Poza tym niektorzy daltonisci podobno nie rozrozniaja czerwonego, i byc moze zielony lepiej by im pasowal? ;-)

 

Tak na serio, moim zdaniem zmiana koloru znacznika moze byc bardziej przydatnym bajerem, niz np az 11-stopniowa regulacja wielkosci plamki...

Link to post
Share on other sites

źle mnie zrozumiałeś Pikace.. chodzi o to ze ja nie widze rózniecy w kolimatorze RD30 z military za ponad 200 z tym ze stadionu, i PODEJRZEWAM ze róznica pomiędzy moim a guarderem również jest tylko róznicą w cenie i w nazwie. Domyślam się ze skoro na stadionie sa po 100 to gdzieś indziej sa po 50% ale do tych najtanszych ma dostęp niewielu a do tych ze stadionu juz więcej ludzi co nie ??

 

nie uwazam ze jest to najlepsze co mogło mnie spotkać ale stosunek cena / jakość myśle ze zadowoli najwybredniejszych.

Link to post
Share on other sites

OK, wilku, rozumiem twoje podejscie. Z tym, ze to wszystko jest relatywne i zalezne od indywidualnych preferencji, gustu, zasobnosci portfela, wymagan i paru innych czynnikow.

 

Nie uwazam swojego kolimatora ( http://www.classicarmy.com/product-popup.j...sp?productid=84 ) za jakis szczyt osiagniecia technicznego czy cos podobnego (mysle, ze jest to typowy produkt "srodka") i podobnie jak ty wybralem kompromis pomiedzy wymaganiami i dostepnymi finansami. Ten kompromis tak samo mi odpowiada, jak twoj wybor dla ciebie i tyle...

 

Na koniec tylko taka uwaga filizoficzna, ze zawsze beda dostepne rzeczy drozsze i tansze, z tym, ze kupujac rzeczy tansze zdecydowanie czesciej mozemy trafic na produkt gorszy jakosciowo, niz kupujac rzeczy drozsze. Stare porzekadlo zreszta mowi: kto szuka tanich okazji, ten kupuje dwa razy!

 

Tak na marginesie, to moglbys pokazac jak twoj kolimator wyglada? Bo do stadionu 10lecia mam grubo ponad 200 kilosow... ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
jaszczur kieruj sie przedewszystkim gustem i ceną. BO jakość jest raczej zblizona przynajmniej tych ajersoftowcyh. Pozatym i tak strzelasie "po kulkach" a nie w/g plamki

 

:?: 8O :?:

 

Że niby mając kolimator nadal strzela się "po kulce"??

 

Zrozumiałbym, gdybyś coś takiego napisał o lunetach z gatunku tych "widzę to miejsce dokładnie, ale kulka i tak tam nie doleci"...

 

Ale kolimator?? Ciekawa teoria. Stoi w zdecydowanej sprzeczności z tym co zaobserwowałem u siebie i wszystkich poznańskich znajomych, którzy dorobili się kolimatorów.

Moim zdaniem to najlepszy rodzaj celownika do ASG. Znacznie zwiększający skuteczność ognia. Bynajmniej nie drogi gadżet...

-

Link to post
Share on other sites
pikace, mam ten sam kolimator, ale mimo tego ze przekrecam plamke w dol i w prawo ona sie nie rusza... masz tak samo?

U mnie regulacja dziala bez problemu. Trzeba tylko wiedziec, ze te "regulatory" wystajace na zewnatrz to tylko kapturki ochronne, a regulacja odbywa sie po ich zdjeciu, za pomoca plaskiego srubokrecika...
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktos decyduje się na zakup kolimatora to bardzo gorąco polecam zakup szybek ochronnych :twisted: , bo nawet najlepszy kolimator ze zbitym szkiełkiem jest tylko drogim bajerem :twisted: .

 

Nie piszcie że prawdopodobnieństwo trafienia jest niewielki, bo ostatnio miałem okazję ogladać 2 kolimatory po spotkaniu z kulką, a w krakowie Sony stracił lunetę w AUG Military (dla nie wiedzących 15mm średnicy), więc trafienie w kolimator 30/40 mm jest bardzo prawdopodobne :!:

Link to post
Share on other sites

tia, tylko ze to sa oslony przed zanieczyszczeniami a nie przed uderzeniem

 

najlepiej znalezc firme ktora wycina (zwykle laserowo) z plexi i zamowic sobie kolka z plexi 3-4mm o srednicy jakiej Ci trzeba i samemu zamontowac

 

Miva tak robil - jedna szybka kosztowala chyba ok 5 zl i zainstalowal ja miedzy lunete a klapke zamykajace lunete

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...