Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulatory Litowo-jonowe


Recommended Posts

 

Chodziło mi, że nie znam lepszych ;-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jakie konektory polecacie? To co Serger napisał że tamyia to ścierwo to wielka racja, moja się grzeje jak oszalała. Sprawdzałem typ T ale to samo się dzieje.

 

 

ale jakie masz konektory ? G&P ? czy inne ? denas nie powinien sie grzać :) moze kable masz za małej średnicy ? (wew. nie zew. mnie interesuje i ilu zyłowe)

Link to post
Share on other sites

Planuje zamianę długiej emki na nieco krótszą która nie ma za bardzo miejsca na baterię. Myślałem nad kupnem puchy AN/PEQ-15 od VFC i do tego takiego akumulatorka http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...ium%20Batteries. Jednak jest kilka "ale".

1.11.1V to sporo zwłaszcza że replika do której ma być stosowana ta bateria nie będzie chodziła na springu mocniejszym niż M120, a nie chcę zajechać jej rofem 30k/s.

2.Ładowanie. Jaką ładowarką najlepiej byłoby ładować te ogniwa? Bardzo mile widziałbym "inteligentną" ładowarkę. Nie chce spalić pakietu przez swoją nieuwagę/niewiedze ;-) .

Jako, ze jestem raczej zielony w tym temacie będę wdzięczny za pomoc ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgrzebię temat.

 

Gdzieś w moim domku leży sobie podobny pakiecik http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8473

 

Jest to też 1100mAh, ale stara wersja, sprzed 4 lat. Kupiłem ją, bo chciałem zacząć latać piankowymi modelami akrobacyjnymi, ale nic z tego nie wyszło, gdyż pakiet waży dużo za dużo. Doradził mi ją znajomy, a właściwie odradził lipola, ponieważ w tamtych czasach często się zdarzało, że lipolki wybuchały.

 

Jak łatwo zauważyć, ten liion ma 4.1V na celle, a nie 3.7 ;)

 

Wydaje mi się, że to karabinu jak znalazł, o ile jeszcze nie umarła śmiercią naturalną ;)

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

<żyletka>

 

Miało być tylko o li-ion, ale nie potrafię się powstrzymać.

 

Owszem, lipole 4.21V napięcia, ale W KOŃCOWEJ FAZIE ŁADOWANIA, gdy jeszcze jest im dostrarczana energia. Zaraz jak odpinasz wtyczkę, w moich Kokamach napięcie spada do 3.8-3.85V

 

Jako że od paru lat nie miałem doczynienia z li-ion'ami ciężko mi powiedzieć jak to z nimi bywa. Obawiam się najgorszego, czyli że faktycznie mają 4.1V po naładowaniu! Ubolewam nad faktem, że to jest związane z napięciem znamionowym baterii :(

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...