Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja mam jakieś takie zboczenie, że nie lubię jak się broń rozkłada, z czasem użytkowania mogą powstać luzy, a tego nienawidzę. Jeśli chodzi o osiągi to się niczym nie różnią. Co do stabilizatorów to one zmniejszają bądź całkowicie eliminują ewentualne ruchy lufy wewnętrznej w lufie zewnętrznej. Telflonfix robisz na połączeniu gumka - lufa i lufa komora. Stabilizator nie powinien przeszkadzać, a poza tym (mogę się mylić) można go dać w innym miejscu na lufie nie akurat przy komorze nie ? A taniej Ci wyjdzie jak owiniesz lufę wewnętrzną izolką - też masz stabilizator.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odradzam Takedown'a - brzydko wygląda i może dojść do nieszczelności.

 

Nie da się przełożyć rączki na drugą stronę - ma taką konstrukcję, że musi być jak jest.

 

Co do alternatywnego zasilania - wszelkie systemy od PB podejdą, z tym że trzeba mieć regulator dający regulowane ciśnienie w zakresie 0-150psi.

 

I jeszcze co do izolki na lufę - coś strasznego, nie da się nawinąć idealnie równo, a późniejsze poprawki to syzyfowa robota. Próbowałem kilka razy i zawsze lufa krzywo siedziała :|

Edited by Ravenkan
Link to post
Share on other sites

I jeszcze co do izolki na lufę - coś strasznego, nie da się nawinąć idealnie równo, a późniejsze poprawki to syzyfowa robota. Próbowałem kilka razy i zawsze lufa krzywo siedziała :|

 

 

Można jeszcze pierścień na tokarce zrobić. Raczej nic trudnego bo kolega robił, a wyjdzie na pewno taniej niż gotowe kupne, ale jak ktoś jest leniwy i ma za dużo kasy to może kupić ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam adapter do kapsuł CO2 madbull, ustawiony na troszkę mniej niż 200 psi. Miałem Tanakę AICS dłuższy czas temu i nie poddawałem jej takim eksperymentom. Czy przy tak niskim ciśnieniu CO2 (granaty nabijam po 500) i tak może się coś sknocić?

Link to post
Share on other sites

Mam adapter do kapsuł CO2 madbull, ustawiony na troszkę mniej niż 200 psi. Miałem Tanakę AICS dłuższy czas temu i nie poddawałem jej takim eksperymentom. Czy przy tak niskim ciśnieniu CO2 (granaty nabijam po 500) i tak może się coś sknocić?

Nie mam pojęcia jak ty ustawiasz ten adapter na poniżej 200psi, bo u mnie po wsadzeniu naboju na dzień dobry mam min 300psi...

Przy 500psi, magazynek ulegnie zapewne zniekształceniom i się rozszczelni...

Na dodatek sprężyna kurka nie będzie w stanie "wyzwolić" gazu z magazynka.

Link to post
Share on other sites

Witam szukałem na forum o ciśnieniu green gasu i natknąłem się na ten temat dzisiaj tak z nudów zrobiłem małą pompkę i wycisnąłem z niej 300 psi ale to nie był koniec druga próba i manometr mi się zamknął. Niedługo zakupie p226 z kfs to po eksperymentuje. link z budowy pompki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tkn07 osobiście bym Ci polecał iść z lufą do rusznikarza żeby Ci w niej zrobił rowek taki jak jest w lufie standardowej, wtedy możesz używać gumek od VSR co jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem...

 

 

EDIT: Przy okazji... KJW spokojnie wytrzymuje CO2... no chyba, że przesadzimy z PSI... ale to już wtedy wina użytkownika...

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

A dodatkowo dla zainteresowanych:

Mój magazynek od KJW "przez przypadek" wytrzymał 570 psi, więc nie martwił bym się o trwałość tego elementu przy standardowym ustawieniu na 100-120 PSI (co i tak da nam okolice 600 fps lub więcej - zależne od sprzętu)

 

(przez przypadek bo bawiłem się regulacją bez naboju CO2... i dopiero po jego załadowanu zobaczyłem, że PSI poszło za daleko....)

 

I oczywiście odradzam ustawianie ponad 130 PSI bo na serio można krzywde zrobić...

Jak również wężyk może nie wytrzymać takiego ciśnienia.

 

wąż od CO2 do asg wybucha (dosłownie) przy 650 psi...

 

(może do paintballa dadzą radę bo tam ciśnienie w standardzie jest większe ale od zestawu begadi i coldshoot rozrywa na kawałki)

 

Tak samo może nie wytrzymać złączka lub inny element...

 

Nie chcę aby ktoś uszkodził swój sprzęt "bo na forum przeczytał, że wytrzyma bez problemu 800 PSI"

 

Lub (co raczej gorsze) strzelił do kogoś z takiego ustawienia

Link to post
Share on other sites

W coldshotcie są dwa a tak samo wystarczył by tylko ten jeden i do niego zegar bo ma 2 wyjścia. Ja chcę zrobić tak aby reduktor ad adaptera MB przystosować aby dał radę wyregulować na 150-200psi a później regulator 0-150psi albo 0-200psi aby dokładnie wyregulować ciśnienie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ja zrobiłem zewnętrzne zasilanie do maga, z użyciem butli CO2 12oz. mam regulację od 0-215psi (0-15bar).

Magazynek nie wytrzymuje więcej jak 12 bar, tzn podkręcenie ciśnienia z 12 do 15 nic nie daje. Prawdopodobnie za duże jest ciśnienie w magu i zawór nie działa poprawnie.

 

Aktualnie osiągam zasięg ok. 100m i 90 skutecznego.

Przez źle ustawioną gumkę i lunetę z 80-85 metrów da się zaledwie trafić w kartkę o rozmiarze 50x40cm.

~450fps na 0.40g

 

Nie długo kupię preckę i zmienię całe zasilanie. powinienem uzyskać jakoś 110m skutecznego zasięgu.

 

 

na zewnętrzne zasilanie wydałem ok. 160zł, bez butli, butla 12oz 45zł.

 

wszystko dzięki wysokiemu ciśnieniu 10-12 bar

green gaz ma 8bar może 9 bar

na dodatek co2 ma lepszą rozprężalność, tzn więcej energii powstaje przy rozprężaniu

 

jeszcze tego nie testowałem w zimie ale, mam reduktor ciśnienia, który utrzymuje stałe ciśnienie w magu, więc w zimie powinno tylko więcej gazu iść

 

1 bar = 1 atmosfera = 14.5 psi

normalne ciśnienie to 0 bar

 

miałem tylko możliwość oddania 4 strzałów na chronometrze 2 na 0.40g i 2 na 0.25g.

na obu strzałach na 0.40g wyszło po 454 fps (to nie dużo)

 

mierzone na 10bar

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś ładnie podsumować dla laika jaki zestaw części jest potrzebny żeby zrobić z takiego bella 600-650fps przy zastosowaniu HP? Taki najprostszy zestawik. Nie obraziłbym się również jakby ktoś wyjaśnił w jaki sposób należałoby coś takiego zmontować :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czy takie coś:

http://www.militaria.pl/mamba_delux_do_mar...482.xml?cat=509

 

i to:

http://www.militaria.pl/jt/adapter_-_przej...908.xml?cat=509

 

wystarczy do zrobienia zasilania na nabój CO2 12g?

 

Edit:

Wcześniej ktoś pytał o tani reduktor, proszę:

http://allegro.pl/item747821811_reduktor_c...d_pistolet.html

(szukać na allegro pod hasłem reduktor ciśnienia).

 

Tylko szczerze już się pogubiłem, niech napisze o cześciach, najlepiej dostępnych w Polsce ktoś kto już to zrobił i działa, np. Ty sebciu :)

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Właśnie szukając czegoś wczoraj natknąłem się na mamby z regulacją 1500 Psi i 3000 Psi.

 

Takie cuś np. http://www.allegro.pl/item737685966_mamba_...2_3000_psi.html

 

Edit: i na 1500 Psi taka:

 

http://www.allegro.pl/item740236766_red_ma...check_ag39.html

 

I to wcale nie drogie jest, ciekawe tylko jak z jakością.

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...