Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mimo wszystko nie chciałbym sprawdzić, czy mamba rzeczywiście wytrzyma te 3000 psi.

Każdy wężyk do wysokich ciśnień, w tym mamba musi przejść próbę ciśnienia, nie wiem tylko ile więcej ładują. Butle testują na 50% więcej niż nominalna, podejrzewam że z wężykami jest tak samo.

A nie słyszałem żeby jakiemuś paintbalowcowi sprawna mamba się rozerwała.

Link to post
Share on other sites

Sorry, głupi błąd, kiedyś szukałem spiralnego węża przemysłowego, którym można taniej zastąpić mambę i tam była wartość 10 Bar. Mamba jest w takim razie zbrojona czy to jakieś mocne poli-coś tam?

 

@cygerman: Minimalne ciśnienie w tym adapterze od Madbulla to 300 PSI, czyli ok. 20 Bar, w tym reduktorze który pokazałeś maksymalne to 12. Oficjalnie ciśnienie z adaptera będzie za wysokie. Praktycznie wiem, że w swoim reduktorze zwiększyłem tolerancję zaworu bezpieczeństwa i chodzi do 20 Bar i nawet więcej. Ale to na wyjściu, nie wiem jak się to ma do ciśnienia wejściowego.

Link to post
Share on other sites

@cygerman:

Jak sobie dopasujesz odpowiednie złącza to możliwe że zadziała, tylko że ten regulator ma mały zakres ja mam od 0-300psi dokładną regulację.

Ale i tak najlepszym rozwiązaniem jest kupno regulatora Palmers'a jest najbardziej stabilny i działa bezproblemowo i precyzyjnie (świetna regulacja).

Wada jest taka że trzeba go ściągać i kosztuje 150$ + przesyłka z USA...

Ja mam i warto! :P

Link to post
Share on other sites

w takim razie jak to jest możliwe ??

http://www.youtube.com/watch?v=1pNs0dwkP6Y

Bez zmienionego kurka na stalowy, bez mocniejszych sprężyn zbijaka i wzmocnionych części magazynka jest to niemożliwe.

Próbowałem tak ładować magazynek, ale się nie da powyżej 150psi zaczyna przeciekać! nawet jak skleisz magazynek, ciśnienie i tak zrobi swoje!

A sam chronometr firmy A&K jest świetnym przykładem "precyzji".

Poza tym jakie kulki i części wewnętrzne?

Sprężyna kurka nie jest w stanie nawet zbić zaworu przy takich wartościach i sam kurek stockowy bardzo szybko się zużywa!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ja mam pytanie - mówicie, że adapter MB xc03 ma kiepską regulację - czy wobec tego, skoro nastawiam się na butlę a nie na naboje co2, nie lepiej będzie kupić butlę, reduktor ciśnienia z casto/allegro wężyk i zawór QD na stałe wkręcony do magazynka?

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Jestem na ukończeniu m700 właśnie w takiej konfiguracji jak opisał Hilaran

 

Zrobię niedługo fotki, na razie opiszę jak to jest u mnie:

 

1)Mag przewiercony, nagwintowany gwintownikiem 1/8"

2)W mag wkręcona złączka na wężyk Taka

Kiepskie rozwiązanie, planuję kolanko i jakąś szybkozłączkę, wymiana magów kłopotliwa

3)Wężyk przemysłowy

4)reduktor co2 przemysłowy coś takiego

Jest DUŻY i ciężki, tylko do plecaka...

5) jeśli ktoś planuję zasilanie z kapsuł, gwint na reduktorze jest zbyt "płytki" do wkręcenia adaptera, należy wykręcić tą końcówkę i zakupić redukcję

 

 

Parę razy był poruszany ten temat ale nie znalazłem konkretnej wypowiedzi, szukam jeszcze innego reduktora, który mógłbym schować w ładownicy na kolbę, takiego jak w

 

reduktor na filmiku wygląda na podobny do czegoś takiego

Link to post
Share on other sites

ja mam zestaw m700, zamówiona lufa DF 650 mm dojdzie jutro/pojutrze. Adapter madbull xc03 dołączony był do zestawu :) była też mamba, ale nie mam zaufania do tej szybkozłączki typu nipple. trochę lata na łączu, więc byłyby za duże nieszczelności. podłączyłem madbulla do miliona kolanek i wężyka z castoramy. Muszę podskoczyć do tokarza bo nie mam w domu gwintownika 3/8 cala. Wszędzie są uszczelki + teflon z moim patentem - gesty lakier do paznokci - nie ma opcji żeby przepuszczał. na razie największą niewiadomą jest madbull, zobaczymy jak będzie się to regulować. jutro kupię naboje co2 - stwierdziłem, że naboje są mniejsze, i kilka mogę wsadzić w miejsce na naboje w bace.

 

@liu-kas - ten reduktor to reduktor przemysłowy... zobacz na skalę - tam jest 500 BAR. psi licza w tysiącach. to już MB jest łatwiejszy w regulacji. na Allegro mozna dostać reduktory z YATO, wyglądają na mniejsze.

 

PS:

http://allegro.pl/reduktor-mini-do-co2-argon-migomat-spawarka-mig-i1386462181.html

 

ktoś wie jak to może działać? 10 bar powinno wystarczyć.

Edited by hilaran
Link to post
Share on other sites

tern reduktor, co na allegro hilaran podałeś to w rzeczywistości ma regulację tylko do 4 bar,

 

10 bar wystarczy, ale wszystko zależy od przepływu zaworu.

 

 

Edit:

Sorry nie ten temat, 10 bar wystarczy, bo w końcu to do maga a nie do elektrozaworu.

 

Ten co KicpA podrzucił to takie same rozmiary, jak madbull, to jest coldshot. Ale ja tam w plastyk nie wieżę, wolę metal :D najlepsze reduktory, do paintballa, jakby ktoś kołował, ze stanów(tam za grosze sprzedają) to niech napisze do mnie :D bo mi też taki potrzebny.

 

W ogóle w stanach to butle po 2-5 dolarów sprzedają.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dorzucę nieco do dyskusji :P

 

magazynki z M700 Tanaki wytrzymują ciśnienie nawet nieco ponad 40 bar.

PowerBolt G&G zbija te 40 bar.

Stockowy zbijak w tanace zatrzymuje się przy 16 barach.

Przy 12 barach kulki 0,43g madbula trafiały ładnie w cel na 55 metrach.

 

Wiem, że to dyskusja o KJW, ale może sie komuś przyda :)

Link to post
Share on other sites

Podałem tylko informacyjnie, mam nadzieję, że nikt sobie nie zrobi krzywdy !

 

Tak naprawdę zakres 8-15 bar jest wystarczający nawet dla kulek 0,43g !

 

Ma ktoś może nieużywaną albo na zbyciu lufę do VSR ?

Edited by Spajda
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odświeżam temat, nie bijcie.

 

Z powodu braku testów tego rodzaju, postanowiłem nagrać kilka filmików porównawczych, mierzone na kulkach 0,2 G&G

 

Krótki mag, green gas, jedno naładowanie gazem

 

Krótki mag, green gas, gaz ładowany po każdym strzale

 

Długi mag, zestaw begadi

 

Moim zdaniem niezły wynik jak na co2

 

foto poglądowe

sdc12740.th.jpgsdc12738.th.jpg

 

Na begadi, przy kulkach 0,4 wyszło mi ~520 fps (w SR-25 z tymi samymi fpsami na kulkach 0,4 mam 470fps)

 

Testy zasięgu zrobię dopiero po wymianie zespołu komory, lufy i gumki, aktualnie mam mocno zużytą gumkę hop'a

 

Dla zainteresowanych wymianą komory, jakiś czas temu pojawiły się kopie komór king-arms'a, czekam tylko aż dolar osiągnie jakiś rozsądny poziom

http://shop.ehobbyasia.com/spartan-doctrine-chamber-conversion-kit-for-tanaka-m700-m40a1.html

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobrze, że temat odświeżyłeś, brakowało tego ;D na dodatek wniosłeś coś wartościowego ;)

 

To Co mogę Ci powiedzieć, jeżeli chcesz podnieść jeszcze troszeczkę, moc repliki to zastanów się nad power packiem, mocniejsza sprężyna itp, a za jakiś czas użytkowania zrób zdjęcie i pokaż, jak sprawuje się to miejsce w magu w które zbijak uderza, tj dźwignia zaworu(z tyłu maga), bo w stockowych znalowych magach, to się ugniata przy rigach(większe ciśnienie CO2).

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

Zbijaki zużyły mi się już maksymalnie, co spowodowało ogromy spadek fps (zamiast tych 500fps było niecałe 300), dlatego wymieniłem je na stalowe:

http://www.dentrinityshop.com/pr_details.jsp?pid=6045

 

Radzę brać póki są bo w innych sklepach już o nie bardzo ciężko.

 

Myślałem nad power boltem, ale z drugiej strony przy stockowym bolcie mogę ustawić moc nawet na 700fps, co moim zdaniem jest już przesadą : )

Link to post
Share on other sites

Rób jak uważasz oczywiście, jeżeli odpowiada Ci prędkość, to nie ma potrzeby wyciskania więcej.

 

Zweryfikujesz jeszcze to na strzelankach, wydaje mi się, że dojdziesz do tego, że jeszcze 30-50 fps mogłoby być więcej ;D jestem tego pewien ;)

 

Informuj jak się to wszystko sprawuje.

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...