Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja znalazłem większość części, oprócz oczywiście regulatora ciśnienia odpowiedniego dla CO2/HP. Jaki Ty zastosowałeś w swoim zestawie?

 

 

Ogólnie to te reduktory nie służą do dużych ciśnień, do nich ładuje się maax 20, jeżeli są lepsze to 28bar, a rozrywające +5bar, więc średnie ciśnienie z butli(40-50bar) je po prostu rozerwie.

 

Trzeba jednak pamiętać, że w kapsule jest podobne ciśnienie, ALE przy przebiciu musi co2 wypełnić miejsce dookoła kapsuły, i wąż. Przy coldshocie wypełnia tylko wąż.

 

Osobiście uważam, że nie ma sensu używać kapsuł, bo za mało gazu w nich jest. Lepiej podłączyć choćby 3,5oz butlę.

 

 

Ja osobiście używam reduktora butlowego do spawarek, ma swoje rozmiary, ale osiągam 15bar wylotowego, i do 180bar wejściowego.

 

Trzeba też pamiętać, że przy wystrzale, im więcej gazu jest za reduktorem (reduktor-mag). Tym lepsze osiągi.

Bo jeżeli wylatuje określona objętość gazu, np. 2 cm2 a objętość całego pojemnika to 10 cm2 to ciśnienie spadnie o 20%, czyli ciśnienie kiedy kulka jest przy końcu lufy jest o ok 20% mniejsza, a jeżeli w pojemniku jest 100 cm2 to jest to zaledwie 2%.

 

To znacznie zmienia osiągi skróciłem swój przewód z 5m na 2m i zasięg skuteczny spadł o 7-10m.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W każdym dostępnym adapterze do naboi 12g CO2 (które oglądałem) gaz nie wypełnia przestrzeni dookoła kapsuły. To znaczy, że moc przy naboju 12g będzie mniejsza niż przy zastosowaniu większej butli, np. 3.5 oz?

 

Ogólnie to te reduktory nie służą do dużych ciśnień, do nich ładuje się maax 20, jeżeli są lepsze to 28bar, a rozrywające +5bar, więc średnie ciśnienie z butli(40-50bar) je po prostu rozerwie.

 

W takim razie jaki magiczny reduktor jest zastosowany w Coldshocie? Oni produkują coś, czego nie można dostać osobno?

Link to post
Share on other sites

Sushi w coldshotcie jest specjalny reduktor do kapsułek CO2 produkowany przez firmę zajmująca się produkcją pompek rowerowych (i nie tylko) na CO2. Tak jak MB robi reduktory małe ale wytrzymujące duże ciśnienie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Jak nie znalazłem w końcu odpowiedniego to przyjme serię z minimi na klate..

 

http://www.aquario.pl/sklep/nano-regulator-p-586.html

 

Podłączany bezpośrednio do butli, ciśnienie wyjściowe 0-1500. Co jeszcze nie tak? :D

 

Mają jeszcze taki:

http://www.aquario.pl/sklep/reduktor-mini-...czka-p-587.html

 

Myślę że ten byłby dobry w przypadku korzystania z HP, gdzie mamy ciągle zmniejszające się ciśnienie.

Link to post
Share on other sites

Xel, wiem, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. :P

 

Sushi, nie wydaje mi się, żeby to był reduktor.

 

Ciśnienie wylotowe odpowiada sile z jaką działa sprężyna w reduktorze, więc, żeby ustawić podawane wartości. to w tak małym reduktorze musiałaby być kosmiczna sprężynka.

 

 

Drugi ma tylko do 4bar wylotowe. Seria 50. Ja mam seria 100 jest nie wiele większy od tego.

 

Zawsze można mocniejszą sprężynę wsadzić do reduktora, tylko robienie tego na własną rękę to spore ryzyko.

 

Nigdy nie widziałem adapterów do kapsuł, piszę jak mi się wydaje.

 

 

To znaczy, że moc przy naboju 12g będzie mniejsza niż przy zastosowaniu większej butli, np. 3.5 oz

 

Wydaje mi się, że będzie różnica po między strzałami, nieznaczna ale będzie.

Widzę różnicę jak w butli mam 60bar a jak 10bar.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Ciśnienie wylotowe odpowiada sile z jaką działa sprężyna w reduktorze, więc, żeby ustawić podawane wartości. to w tak małym reduktorze musiałaby być kosmiczna sprężynka.

 

W takim razie jeszcze raz zadam pytanie, gdzie ta magia w reduktorach-regulatorach od Coldshot, Begadi i MB? Szukam takiego samego regulatora-reduktora ale z innego źródła.

 

Sebciu, dasz link do tego z serii 100 żeby miał większe ciśnienie wyjściowe?

 

Edit: Rzeczywiście, ten NANO to tylko regulator, dostałem odpowiedź ze sklepu. Tylko w takim razie po co w nim regulacja od 0-1500 PSI?

 

Każdy adapter do kapsuły 12g ma otwory na ściankach, czyli gaz nie może go otaczać. Widać na zdjęciach z Begadi. Chyba w RAMach gaz wypełnia komorę.

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

W takim razie jeszcze raz zadam pytanie, gdzie ta magia w reduktorach-regulatorach od Coldshot, Begadi i MB? Szukam takiego samego regulatora-reduktora ale z innego źródła.

 

Sebciu, dasz link do tego z serii 100 żeby miał większe ciśnienie wyjściowe?

 

Edit: Rzeczywiście, ten NANO to tylko regulator, dostałem odpowiedź ze sklepu. Tylko w takim razie po co w nim regulacja od 0-1500 PSI?

 

Każdy adapter do kapsuły 12g ma otwory na ściankach, czyli gaz nie może go otaczać. Widać na zdjęciach z Begadi. Chyba w RAMach gaz wypełnia komorę.

 

Manometr pokazuje prawdopodobnie ciśnienie w butli, a reguluje się tylko znamionową średnicę przepływu.

 

 

To jest taki reduktor:

http://allegro.pl/item872734483_reduktor_c...warka_nowy.html

 

Wydaje się duży bo manometry mają ok 6cm średnicy, po wykręceniu zostaje sam korpus i pokrętło.

Aby reduktor przez całą gwarancie maił 10bar to pierwotnie jest wstawiana mocniejsza sprężyna, co pozwala na osiągnięcie 15bar.

Przy użytkowaniu reduktora do ASG, sprężyna się zbija nie znacznie, bo trzeba pamiętać, że w spawalnictwie spawa się praktycznie cały czas.

Zawsze można wymienić sprężynę na nową i będzie znów 15bar.

Ale do jakichkolwiek magów nie ma sensu ładować więcej jak 10bar bo magazynek jak i zespół otwierania zaworu nie wyrabia i przy większym ciśnieniu może mieć słabsze osiągi jak na mniejszym.

 

Do tego używam butli 12oz, ale wolałbym mieć 9oz stubby (sporo krótsza)

Ewentualnie najlepsza jaką do tej pory widziałem:

http://allegro.pl/item821495667_extra_butl..._kg_od_1zl.html

Do tego kolanku tak aby reduktor przylegał do butli. Taka kompozycja pozwala osiągnąć nie wielkie rozmiary. A osiągi są obiecujące.

Ja na magu zwykłym od kjw osiągałem, na 10bar przed obcięciem przewodu 454fps na 0.40g.

 

ale wszystko stock, teraz mam DF 705 6.02 ale nie mierzyłem.

 

Ja nie potrzebuję regulatora blisko karabinu. Bo raz ustawiam wartość 10bar lub 12bar i nie zmieniam tego, a na bliższe odległości strzelam z M4.

 

W takim razie jeszcze raz zadam pytanie, gdzie ta magia w reduktorach-regulatorach od Coldshot, Begadi i MB? Szukam takiego samego regulatora-reduktora ale z innego źródła.

Nie miałem w ręku coldshata ani innych tego podobnych urządzeń ale ze zdjęcia wydaje mi się, że w coldshocie są dwa reduktory jeden przeysłowy ten z manometrem a drugi przy samej kapsule. Ale on jest robiony przez nich samych.

Edited by sebciu
Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych fotki jak wygląda KJW po przerobieniu (przynajmniej u mnie ;) )

 

Adapter z reduktorem wsadzony w przygotowane w kolbie miejsce:

 

co21x.th.jpg

 

Po drugiej stronie kolby miejsce na manometr:

 

co24.th.jpg

 

Zestawik CO2 podpięty do magazynka:

 

co25.th.jpg

 

Zestaw po rozkręceniu:

 

co26.th.jpg

 

Magazynek z zamontowaną złączką:

 

p1040625g.th.jpg

 

Magazynek :

 

p1040626.th.jpg

 

p1040628b.th.jpg

 

Całość :

 

kjww11.th.jpg

 

 

 

W razie pytań piszcie... (tylko nie na PW... mam już pełną skrzynkę :strach: )

Link to post
Share on other sites

Hmmm... no więc tak:

 

1) W aukcji dotyczącej regulatora nie ma podanych informacji w jakim przedziale można regulować ciśnienie

(chcesz taki żeby miał regulację od 0 do powiedzmy 150 psi)

 

Dodatkowo jeżeli się nie mylę (zdjęcie jest dość małe) to jego budowa nie pozwala wkręcić w niego butli (tzn, ma on gwint zewnętrzny czyli to jego się wkręca) chyba, że dają do tego jakiś adapter.

 

2) Butla ok, 9 uncjowej sam używam i jest dobra... ewentualnie możesz chcieć adapter do kapsułek CO2 12g... (tak jak na moich fotkach) dużo poręczniejsze rozwiązanie i pozwala wystrzelić jakieś 80-100 razy na jednej kapsułce

 

link do adaptera :

http://www.militaria.tm.pl/adapter-przejsc...20000-3908.html

 

3) Mamba ok, (ważne żeby wytrzymywała ponad 140 psi czyli 10kgs/cm2)

 

Żeby podpiąć to do maga musisz go rozebrać, i przewiercić od spodu - mniej więcej po środku (na jednej z fotek widać) potem nagwintować otwór i wkręcić w niego złączkę (dobrze jest użyć taśmy teflonowej oraz jakiegoś kleju silikonowego dla lepszej szczelności)

Link to post
Share on other sites

To jaki regulator sie nadaje bo mój odmówił posłuszeństwa niestety.. :???:

 

Mam już i adapter na kapsułki i reszte rzeczy..kupiłbym begadi ale płacić 100ojro dla samego tylko regulatora... Nie znajde gdzieś podobnego w rozsądnej cenie??

Edited by rugby18
Link to post
Share on other sites

Można ładować ze sprężarki tylko nie naładujesz z takiej do pompowania kół bo trzeba mieć kilku tłokową czy stopniową. która wytworzy 300bar.

 

Z butli matki też. tylko z 300bar spadnie ciśnienie i z każdym nabiciem będzie spadać

 

http://www.scubamission.com.pl/pl/coltri/coltrisprezarki.htm

 

 

 

Ten ninja reduktor, daje się do butl HP bo w butlach hp jest 225-300bar i jest zmniejszane do wartości jaka może wejść do markera(taka jak co2) właśnie te 500psi.

 

Więc myśląc o HP to ninja reduktor i butla to jak sama butla co2, bez reduktora ninja z HP nie dasz rady, bo musiałbyś lądować max 170bar.

 

 

Ktoś pisał o podłączenie tego do maga, Techman nagwintował maga i wkręcił w niego kolanko, ja polecam zobaczyć co to redukcja zew większa wewnętrzna mniejsza średnica (zew 1/8" - wew M5)

 

przejdzie przez otwór wywiercony wiertłem 8mm, i na to kolanko 1/8"

 

Pokażę niedługo jak takie coś wygląda.

Link to post
Share on other sites

KicpA, myślisz że ten regulator od Tyre Inflators nadaje się żeby zbudować system CO2 do snajperki? Jest plastikowy, ciekawe jak z żywotnością tego sprzętu. No i nie ma żadnych gwintów ani nic podobnego, żeby połączyć to dalej z jakiś manometrem a potem z magazynkiem.

Link to post
Share on other sites

Moje regulatory które używam:

 

*palmers- dobrze znany nie tylko w airsofcie, sprawdzony i bardzo dobry regulator, cena ok 400zł (130$)

 

*samoróbka- działa, wymaga dorobienia 3 części oprócz kupienia samego regulatora.

Regulator to 100zł + częsci do niego 115zł= 215zł

 

Oczywiście trzeba doliczyć koszt mamby ok 90zł wzwyż...

 

Butle jakie posiadam to:

 

Co2 klasyczna 20oz starcza na spokojnie 2000 strzałów (repliki z Blowbackiem, także zużycie gazu jest znacznie większe)

(cena ok 100-150zł)

 

HP Crossfire 4500psi 92ci (1,5L) kewlarowa (normalnie są 3000psi), znacznie wydajniejsza od standardowych 3000psi.

Nie testowałem dokładnie na ile starcza...

(cena niedostępna w polsce (230$), porównywalna lecz wciąż mniejsza to wydatek powyżej 600zł)

 

Zdjęcia:

 

http://picasaweb.google.pl/pidzejfat/HPICO...amp;feat=email#

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...