Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie pytanie - gdzie znaleźć/kupić gniazdo zatrzaskowe do kolby - ten znalowy element w którym siedzi zawias do kolby i w którym się kolba zatrzaskuje w pozycji otwartej? Wczoraj podczas rozbiórki/konserwacji spadła mi obudowa i górna część tego dynksu czyli uszko do zawiasu się ułamało :cry: .

Problem niby mały bo i tak miałem zdemontowaną kolbe, ale wystawiłam broń na sprzedaż i teraz ma defekt. Nigdzie tego syfu nie mogę znaleźć a co gorsza nie wiem nawet jak się to nazywa.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie wogóle co się stało z tymi modelami? Nie ma ich nawet w zagranicznych sklepach.

I nie będzie! W Chinach jest chyba jakaś akcja i u nich na cle wszystko co airsftowe jest konfiskowane i niszczone. A myślicie, że dlaczego Taiwangun zaczął sprowadzać repliki SRC? Dlaczego nie sprzedaje replik A&K lub P&J? Bo A&K to Chiny a P&J to robi dla Taiwangun A&K...a to znowu Chiny a z Chin już nic nie wychodzi. Nie ma i nie będzie replik, magazynków, granatników jeszcze przez jakiś czas. Jak ktoś ma zamiar kupić chińska replikę to niech robi to póki coś jeszcze jest w sklepach. Jeśli już nie ma tego w sklepie warto kupić używkę zanim ceny używek skoczą do gry. Bo potem pozostanie już tylko markowy sprzęt a cena tego ostatniego cały czas rośnie. Nie ma Chińskiej konkurencji no i mamy dość wysoki kurs dolara. Taniej jeszcze długo nie będzie.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to co powiedział kolega to prawda, to samo tyczy się zresztą baterii typu stick i wszelakiego osprzętu. Ale chyba w przeciągu 3-4 miesięcy powinny zaczynać napływać już transporty z Chin.

No chyba, że się mylę to proszę o sprostowanie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, to co powiedział kolega to prawda, to samo tyczy się zresztą baterii typu stick i wszelakiego osprzętu. Ale chyba w przeciągu 3-4 miesięcy powinny zaczynać napływać już transporty z Chin.

No chyba, że się mylę to proszę o sprostowanie.

A można wiedzieć czemu nie będzie sticków?

Link to post
Share on other sites

CM.035 jest jeszcze na zbrojowni.

A te wasze informacje (domysły) o chinach to chyba błąd bo na zbrojowni mają być dostępne 5-20 sierpnia (chyba że oni zdążyli wysłać przed tą akcją).

Gdybyś nie zauważył/nie doczytał/nie zrozumiał ten temat jest o CM.045/ CM. 045A......więc łaskawie nie pisz wymądrzając się o CM.035! Wiesz co to popyt i podaż? Rynek wyraża popyt na CM.045 którego podaż jest bliska zeru a popyt na CM.035 jest niska choć podaż wysoka. Domysły? Raczej potwierdzone informacje. Jak rozumiem mój 17-letni kolega nie interesuje się tym co dzieje się w Azji , prawda? Więc niech nie wypowiada się w temacie o którym nie ma pojęcia!

Nie pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites
Jawert:

ktoś ma pojęcie w jakim sklepie w Polsce ją dostanę? ewentualnie CM.035

Moja odpowiedz o cm.035 była do Jawerta...

A następnym razem trochę spokojniej nie muszę wiedzieć wszystkiego.

(chyba że oni zdążyli wysłać przed tą akcją)
^Napisałem to bo nie byłem pewny.

Skoro transport CYMY jakoś dotrze do zbrojowni to i CM.045 tam będzie (a przynajmniej powinno).

Edited by Screamer17
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź Zbrojowni odnośnie planowanej dostawy replik na sierpień. Zapytałem o dostępność wiadomego modelu.

Witam.

 

Niestety jak dotad nie otrzymalismy pełnego spisu replik, tak więc nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić.

 

Pozdrawiamy, Zbrojownia.

Link to post
Share on other sites

Jakieś 2 tygodni temu na Krakmania mieli 3 x CM45 jestem właścicielem jednej.

I teraz pytanie, czy komuś jeszcze ułamał się taki mały pierdolnik który trzyma bolec i sprężynę blokującą górny Frontgrip? Jeśli tak to jakiś pomysł na naprawę tego?

Jeśli nie wiecie o czym mowa wrzucę jutro foto

Link to post
Share on other sites

I teraz pytanie, czy komuś jeszcze ułamał się taki mały pierdolnik który trzyma bolec i sprężynę blokującą górny Frontgrip? Jeśli tak to jakiś pomysł na naprawę tego?

Pierwsze co odpadło po otwarciu pokrywy w moim to właśnie to 8). Ja zrobiłem tak:

 

- wyciągnęłam sprężynę

- włożyłem z powrotem tłoczek - blokuje on górną cześć frongripa więc jet potrzebny.

- zrobiłem korek ze zrolowanej nieśmiertelnej izolki i zatkałem nim tłoczek coby nie wypadał.

- działa - tylko oczywiście nie sprężynuje

 

Jako drugie poszły mi zawiasy od pokrywy - większy problem. Natomiast jest o wiele bardziej wygodnie bo cała pokrywa się zdejmuje, a trzyma się nadal po zatrzaśnięciu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

12 stron i w sumie nie ma żadnych konkretów...

Zamierzam kupić tą replikę w zbrojowni jak tylko będzie dostępna

---> http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...facturers_id=52

Ale mam kilka pytań:

1. Czy na starcie warto wymienić lufe na precke i gumkę HU ?

2. Co do precki to cm045a ma lufe dł. 290mm i nie widziałem jeszcze precki o takowej długości albo są za małe albo za duże więc czy da się z tym coś zrobić ?

3. Czy ta replika na początek(moja 1 broń) się nadaje czy może zainwestować w coś innego ?

Link to post
Share on other sites

Mi wcześniej pękła muszka, więc po prostu obkleiłem frontgripa izolką. A jak już o muszce, to czy ta -> http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...u_src-2104.html jest kompatybilna? Nie widzę dziur na piny...

Ostatni mi się też zdarzyło pęknięcie muszki. Skleiłem ładnie aluminiową pastą naprawczą z castoramy. Ma fakturę i trwałość metalu i dobrze trzyma się na znalu. Efekt widać na ostatnim zdjęciu http://img228.imageshack.us/gal.php?g=30641805.jpg

 

12 stron i w sumie nie ma żadnych konkretów...

Zamierzam kupić tą replikę w zbrojowni jak tylko będzie dostępna

---> http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...facturers_id=52

Ale mam kilka pytań:

1. Czy na starcie warto wymienić lufe na precke i gumkę HU ?

2. Co do precki to cm045a ma lufe dł. 290mm i nie widziałem jeszcze precki o takowej długości albo są za małe albo za duże więc czy da się z tym coś zrobić ?

3. Czy ta replika na początek(moja 1 broń) się nadaje czy może zainwestować w coś innego ?

1. Wymieniłem gumkę na madbulla i teraz wróciłem do stockowej - nie zauważyłem róznicy.

2. Kupiłem lufę JBU 6.03 300 mm i bez problemu kryje ją firmowy tłumik płomienia.

3. Się nadaje.

 

Moja konkluzja - jak najmniej grzebać w tej replice. Po prawdzie to nie jestem w stanie szczerze odpowiedzieć na pytanie czy replika ma lepsze osiągi po wymianie gumy i lufy. Jak dorwałem mój egzemplarz i zacząłem strzelać to na głupim stockowym akumulatorze 8,4 V i stokowych częściach miałem taki rof i osiągi że mi szczęka opadła. Oczywiście akumulator szybko szag trafił i teraz jadę na lipo 11,1V i jest to kosiarka (18/19 k/s), ale koleś z ekipy który ma taki sam karabin w stocku - niewiele gorzej strzela.

Edited by Ripperov
Link to post
Share on other sites

...Można, wręcz trzeba ;) , to jest Chińska batka, żywotność jest różna, mi dość szybko padła, polecam jakąś lepszą(SanYo) albo pakiecik LiPo ;) ...

 

...Oczywiście, tą możesz nosić jako zapas, ja tak robiłem ;) ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites

...Można, wręcz trzeba ;) , to jest Chińska batka, żywotność jest różna, mi dość szybko padła, polecam jakąś lepszą(SanYo) albo pakiecik LiPo ;) ...

 

...Oczywiście, tą możesz nosić jako zapas, ja tak robiłem ;) ...

 

Tak jak napisał przedmówca - w mojej 2 stockowe batki padły bardzo szybko - aczkolwiek jak były full naładowane byłem z nich zadowolony. Teraz używam sticka 11,1V Lipo do tej replik, który był polecany w temacie i i był to bardzo dobry zakup.

Link to post
Share on other sites
A czy bebechy wytrzymają na bateri 9,6V czy lepiej zostać przy 8,4V ??

I ile mm i w którą strone jest gwint bo nie wiem jaki tłumik można ... albo inaczej jaki tłumik polecacie ??

Stare i nowe GB Cymy są tak samo pancerne wg. mnie. Przydałby się tylko perfekcyjny shiming, żeby tłoka od razu nie zajechać przy 11.1V lipo to już nie przelewki. Stokowe batki szybko zdychają, mi padła kadmówka cymiacza po 2 miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...