Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zakupiłem właśnie do mojego CM.045 nowy magazynek. O taki.

No i niestety próba podłączenia do repliki zakończyła się fiaskiem. Magazynek nie wchodzi do końca, a jak już wejdzie w 'zatrzask' to można go wyjąć od przodu (nie ma oparcia na przedniej części gniazda, bo wchodzi za płytko z tego co widzę).

Czytałem gdzieś, że niektóre magazynki do AK-47 trzeba przerabiać, zaczep spiłować, żeby wszedł do 74. Nie mogę teraz znaleźć gdzie to wyczytałem, a na forum też nie znalazłem (może źle szukałem).

Mam teraz pytanie czy da się z tym magiem coś zrobić? Co należy spiłować (ma ktoś jakieś zdjęcia)? Wydaje mi się, że wystarczyłoby spiłować trochę zaczep z przodu (jego górną część), chodzi mi o ten element, który trzyma maga z przodu. Porównałem jego wielkość z dwoma innymi typami magazynków, których używam i wydaję mi się, że ten element jest za gruby.

 

Nie chcę czegoś źle dopiłować i rozwalić maga, dlatego pytam.

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Soap też tak mam z tymi magami ale się jeszcze za to nie zabrałem. Ale myślę ze najlepiej będzie ten element co trzyma mag z przodu wysunąć bardziej do przodu. Jeżeli będzie miejsce to otwory w nowym miejscu a jak nie to rozwiercić (zrobić takie okienko == ) a na kasetę maga pod ten element coś nakleić aby sie nie chybotało :).

 

I wtedy ewentualnie podpiłować tylni zaczep.

 

 

To pierwsze co mi przyszło na myślę a jak będzie to się okaże jak się za to zabiorę.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie można go przesunąć bardziej do przodu. Górna część tego elementu z przodu, o którym mówisz, wchodzi za płytko i blokuje się pomiędzy body a tym elementem na którym trzyma się pokrywa (tym elementem, który trzymają trzy nity z przodu), zamiast wejść głębiej, w 'zagłębienie' w tym cholerstwie od pokrywy. Więc podpiłowanie tylnego zaczepu dużo nie da, bo przednia część i tak się będzie ześlizgiwać i mag będzie wypadał.

 

Mam zamiar dzisiaj trochę spiłować dolną część tego elementu (tą spadzistą część) żeby mag mógł wejść głębiej. Jak mi się to uda napiszę jaki będzie efekt :)

Edited by SoapPL
Link to post
Share on other sites

Piszę jeszcze jednego posta, bo minął czas edycji.

 

 

Poświęciłem magowi dość dużo czasu, w końcu się udało, siedzi twardo w replice.

 

Spiłowałem:

1. lekko dolną część tego elementu z przodu (ta pochylona), żeby było więcej miejsca.

2. tylni zaczep, od dołu, żeby był cieńszy. Miałeś z tym rację Snipernr1

3. Element, który 'trzyma' kulki w magu. Ten na małej sprężynce przy samym wylocie.

To był główny problem. Miał zły kształt. Był zaokrąglony, jakby część kuli. Przez to nie mógł się 'ślizgać' po części komory, która pobiera kulki. Spiłowałem go mniej więcej do takiego kształtu jaki miał mag dołączony do repliki. Czyli ścięty pod kątem 45 stopni i lekki rower przez środek. Po tym zabiegu magazynek ładnie wchodzi, trzeba tylko docisnąć przy samym końcu, bo nadal ma opory ten elemencik.

 

Dzięki za pomoc Snipernr1 :icon_biggrin:

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ej dobra nie filozofuj mi tu :)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Analfabetyzm_funkcjonalny

 

i jak bys mógł powiedz odrazu jaka wybrać? albo nie. kurde nie wiem już

 

Znajdź sobie w internecie, albo poproś rodziców, by znaleźli.

 

no na reple 500 zł rodzice sie dołoża to bedzie z 600 a i urodzinki bede mial na pozatku lipca to wiecie, napierw repla w czewcu a acog w lipcu, no to tak nie liczac kasy na reple to z 300 zł, pewnie nie wiele

 

Najpierw niech się dołożą na korepetycje z języka polskiego i na słownik, a później na zabawki. To taka moja rada. Bo coraz Was więcej, wtórni analfabeci.

Link to post
Share on other sites

Proszę nie wymądrzaj się , że napisałem parę wyrazów bez kreseczek to nie powód by uważać kogoś za analfabetę, na internecie mniej przykładam do tego by pisać każdy wyraz z dokładnością, wiem jest to wina karania polszczyzny. Proszę przejdźmy do rzeczy.

Edited by Sgt.thomy
Link to post
Share on other sites

ej a co dodac aby przyblizalo i ladnie wygladalo zarazem? mam takie cuś ,że nie lubie celowac przez samą muszkę chyba ,że od emek. więc co byśćie doradzili? eotecha, acoga, czy kolim? co?

 

Naucz się strzelać po lufie.

 

Moim zdaniem luneta na suce to trochę porażka .Osobiście używam otwartego coli tego typu jak dla mnie jest wystarczający.

A w sprawie lunet to raczej to co się tobie podoba i ma min 4 x zoom jest krótkie ma szerokie pole widzenia.

Link to post
Share on other sites

Przygotowuję się do kupna tej repliczki, więc mam parę pytań:

1) Jakie jest wykonanie zewnętrzne? Posiada duże luzy? Chodzi mi głównie o kolbę, czy i po jakim czasie się wyrabia?

2) Jak wygląda jej zasięg? Jak ze skupieniem?

3) Chciałbym w niej osiągnąć rof'a na poziomie 13-15k/s. Czy TA batka się nada? Coś oprócz tego trzeba wymienić?

4) Ci, którzy zakupili tą repliczke są z niej zadowoleni? Kupilibyście ją jeszcze raz? Macie jakieś szczególne uwagi?

 

Na razie z góry dzięki za odpowiedzi :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ok, no to tak.

1.)Wykonanie zewnętrzne jest bardzo dobre, nie ma dużych luzów, kolba raczej się nie wyrabia i jest dobrze wykonana, metal oczywiście. Zatrzask kolby też jest metalowy więc nie ma kłopotów!!! :icon_biggrin:

2.)Zasięg jest bardzo duży, jak przyszedłem z tą bronią po raz pierwszy na strzelankę i strzeliłem, aby ustwić hop-upa, to kulki leciały na WYJĄTKOWO dużą odległość! Karabin ma dużo fps-ów ----> ok. 420-430

3.)Nie za duża ta szybkostrzelność? ;/ przyda ci się to? Weź pod uwagę, że w prawdziwej broni z takim rofem zużywał byś cały magazynek w ciągu 2 sekund :hahaha: .

4.)Posiadam CM045a i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie zamieniłbym tej repliki na żadną inną. Spełnia się w wielu warunkach, jest trwała, w końcu metal + drewno robi swoje. Aaa i jeszcze coś, stockowa bateria wytrzymuje baaaaaaaardzo dłuuuugo...

Opłaca się wymienić gumkę Hop-up (ja tak zrobiłem), ale nie jest to konieczne :cool: .

Edited by Kejnkojn
Link to post
Share on other sites

3.)Nie za duża ta szybkostrzelność? ;/ przyda ci się to? Weź pod uwagę, że w prawdziwej broni z takim rofem zużywał byś cały magazynek w ciągu 2 sekund :hahaha: .

 

Przede wszystkim zależy mi na dobrej reakcji na spust na semi, ale nie raz, nie dwa fajnie jest posłać 10 kulek w kogoś zamiast 4 :hahaha:

P.S. Ostry odpowiednik o ile się nie mylę ma ok 12 kul/s

 

Powiem tak - jakby było wytrzymałe, to bym nie ściągał na zamówienie tylu części zewnętrznych. Cyma wykonaniem zewnętrznym ani wytrzymałością nie grzeszy. To nie stalowy Boyi. ;)

 

Lesiu wiem, że jesteś wielkim fanem stalowych RK, ale nie potrzebuję tego do bicia złych Niemców po głowach, ani do prac w kamieniołomach :icon_biggrin: . Wiem jakie są RK dla oka i wiem jakie są cymy, ale priorytetem dla mnie są jednak bardziej bebechy.

 

edit: To co z tą batką? : )

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...