Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście to jadę na lipo 11.1 przy GB z cymy 35-ki i nic mu nie jest, no ale shmming to on miał :P Z moich doświadczeń mam wrażenie, że nowe cymy mają ten sam GB tyle, że jest tam nowy silnik i prowadnica z łożyskowanie co powoduje większe ściskanie springa. Po smarowaniu bez niczego innego mój GB robi prawie 400FPS, chociaż to stara seria i w dodatku ma już ponad rok. Myślę, że ścisk robi swoje i tyle.

Link to post
Share on other sites

Ja dopiero będę (może) zaczynał z ASG więc pakiety Lipo wolę sobie odpuścić , kupię Firefox'a 9,6V i będzie git :)

Teraz tylko aby do października kiedy to przyjdzie dostawa do zbrojowni :D

 

EDIT: Jak będzie trzeba to poczekam nawet rok :D

 

Do 18 mam jeszcze 11 miesięcy więc nie spieszy mi się.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Ja dopiero będę (może) zaczynał z ASG więc pakiety Lipo wolę sobie odpuścić , kupię Firefox'a 9,6V i będzie git :)

Teraz tylko aby do października kiedy to przyjdzie dostawa do zbrojowni :D

Przyjdzie albo nie przyjdzie :cry: - ja na swoją cymę musiałem czekać 3 miesiące dłużej - z dostawą z chin nigdy nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Mi wcześniej pękła muszka, więc po prostu obkleiłem frontgripa izolką. A jak już o muszce, to czy ta -> http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...u_src-2104.html jest kompatybilna? Nie widzę dziur na piny...

 

Mam ten sam problem. Otóż byłem u Krkmanów po tą muszke od SRC. Zapytałem kolesia czy by mi ją zmontował na miejscu. Zaczął oglądać po czym stwierdził że nie pasuje bo ma dodatkowy element. Powiedział że może dało by sie zrobić ale by musiał odciąć owy element. Po krótkim namyśle zrezygnowałem z zamontowania muszki. Skleiłem ją izolką i się trzyma. Gadałem z kolesiem o muszkach cymy do tego modelu żeby ściagneli. Powiedział że dostawa z nimi dojdzie we wrześniu lub później. No nic czekamy... Za jakiś czas zadzwonie do krkmanów i dam znać.

Link to post
Share on other sites

...Kiedyś były w sprzedaży stalowe muszki z BoYi, jestem szczęśliwym posiadaczem jednej z nich :-F bo stara też się uszkodziła, przy lekkim uderzeniu o podłoże :/ , teraz nigdzie nie ma ich dostępnych, trzeba szukać w komisie, bądź patrzeć czy nikt nie sprzedaje na części AKS74U ;) ...

Link to post
Share on other sites

Ostatni mi się też zdarzyło pęknięcie muszki. Skleiłem ładnie aluminiową pastą naprawczą z castoramy. Ma fakturę i trwałość metalu i dobrze trzyma się na znalu. Efekt widać na ostatnim zdjęciu http://img228.imageshack.us/gal.php?g=30641805.jpg

1. Wymieniłem gumkę na madbulla i teraz wróciłem do stockowej - nie zauważyłem róznicy.

2. Kupiłem lufę JBU 6.03 300 mm i bez problemu kryje ją firmowy tłumik płomienia.

3. Się nadaje.

 

Moja konkluzja - jak najmniej grzebać w tej replice. Po prawdzie to nie jestem w stanie szczerze odpowiedzieć na pytanie czy replika ma lepsze osiągi po wymianie gumy i lufy. Jak dorwałem mój egzemplarz i zacząłem strzelać to na głupim stockowym akumulatorze 8,4 V i stokowych częściach miałem taki rof i osiągi że mi szczęka opadła. Oczywiście akumulator szybko szag trafił i teraz jadę na lipo 11,1V i jest to kosiarka (18/19 k/s), ale koleś z ekipy który ma taki sam karabin w stocku - niewiele gorzej strzela.

Ostatni mi się też zdarzyło pęknięcie muszki. Skleiłem ładnie aluminiową pastą naprawczą z castoramy. Ma fakturę i trwałość metalu i dobrze trzyma się na znalu. Efekt widać na ostatnim zdjęciu http://img228.imageshack.us/gal.php?g=30641805.jpg

1. Wymieniłem gumkę na madbulla i teraz wróciłem do stockowej - nie zauważyłem róznicy.

2. Kupiłem lufę JBU 6.03 300 mm i bez problemu kryje ją firmowy tłumik płomienia.

3. Się nadaje.

 

Moja konkluzja - jak najmniej grzebać w tej replice. Po prawdzie to nie jestem w stanie szczerze odpowiedzieć na pytanie czy replika ma lepsze osiągi po wymianie gumy i lufy. Jak dorwałem mój egzemplarz i zacząłem strzelać to na głupim stockowym akumulatorze 8,4 V i stokowych częściach miałem taki rof i osiągi że mi szczęka opadła. Oczywiście akumulator szybko szag trafił i teraz jadę na lipo 11,1V i jest to kosiarka (18/19 k/s), ale koleś z ekipy który ma taki sam karabin w stocku - niewiele gorzej strzela.

Ostatni mi się też zdarzyło pęknięcie muszki. Skleiłem ładnie aluminiową pastą naprawczą z castoramy. Ma fakturę i trwałość metalu i dobrze trzyma się na znalu. Efekt widać na ostatnim zdjęciu http://img228.imageshack.us/gal.php?g=30641805.jpg

Niestety, ja nie mam zbyt bardzo czego sklejać - poszła mi też część górna, a bez niej niezbyt da się celować. Dziś dodatkowo zgubiłem element dociskający komorę Hup-UP do GB, poprosiłbym o jego wymiary - bez odpowiedniego nijak magazynek nie chce wejść.

 

Oba są w tym samym standardzie tak więc oczywiście :D

Niby tak, ale lufy zewnętrzne różniły się długością koło 1 cm, ta od boya była minimalnie grubsza, trzeba było lekko zetrzeć "srebrne" (stal) żeby wlazł nią element blokujący dolną część frontgripa.

 

 

Przy okazji - ktoś ma pomysł na jakiś ładnie komponujący się tłumik płomienia? Stockowy idealnie zbiera ziemię oraz piach do lufy. Jak na razie myślałem, żeby wstawić przedłużenie lufy od beryla... Ktoś może ma fotki takiego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Przy okazji - ktoś ma pomysł na jakiś ładnie komponujący się tłumik płomienia? Stockowy idealnie zbiera ziemię oraz piach do lufy. Jak na razie myślałem, żeby wstawić przedłużenie lufy od beryla... Ktoś może ma fotki takiego zestawu?

 

Zobacz jak wygląda tłumik mikro od silesia factory http://img228.imageshack.us/gal.php?g=30641805.jpg. Mi się to podoba - a tłumik dodatkowo zmieniał dzwięk GB na taki bardziej basowy. Jest to tłumik 10 cm - i idealnie kryje wystającą lufę. W silesia mają jeszcze krótsze - 8 cm też fajnie wygląda i pasuje.

Link to post
Share on other sites

Nie, tłumienie dźwięku najmniej mnie interesuje, zwłaszcza, że i tak rzadko sam biegam. Szukam ładnie wyglądającego zamiennika tłumika płomienia, bo obecny zbyt bardzo zbiera piach/ziemie. A niestety, obecny kryje w sobie kilkanaście mm lufy wewnętrznej, więc wybór stał się dość utrudniony...

Link to post
Share on other sites

Nie, tłumienie dźwięku najmniej mnie interesuje, zwłaszcza, że i tak rzadko sam biegam. Szukam ładnie wyglądającego zamiennika tłumika płomienia, bo obecny zbyt bardzo zbiera piach/ziemie. A niestety, obecny kryje w sobie kilkanaście mm lufy wewnętrznej, więc wybór stał się dość utrudniony...

Do tego tłumika mikro od SS wepchnąłem lufe 300mm i nie ma problemu - jest jakiś zapas 3-4 cm.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

No to ja odkopuję :D

 

Dzisiaj zawitał do mnie kurier z moim cacuszkiem (CM.045A), które zamówiłem u Krakmanów. Wysłane wczoraj koło 15, dzisiaj w okolicach 12 u mnie w domciu :) Pierwsze wrażenie to zdziwienie. "Czemu to cholerstwo takie duże? Na zdjęciach wydawało się mniejsze". Jednak to uczucie szybko zmienia się w euforię. Wszystko spasowane, drewno nie ma absolutnie żadnych luzów. Praktycznie wszędzie można przyczepić magnes :) Jedyne metalowe elementy niestalowe to kolanko gazowe z muszką i jednym z uchwytem zawieszenia (ten na kolbie stalowy), lufa zewnętrzna i wewnętrzna, komora HU, mocowanie dolnej części chwytu (drewnianego), atrapa zamka, szyna boczna, ten wciskany guzik blokujący pokrywę oraz szczerbinka. No i oczywiście parę innych drobiazgów, do których nie ma dostępu zewnętrznie :)

 

Kolba ma leciuteńkie (dosłownie) luzy na boki. W górę i w dół praktycznie niewyczuwalne. Jak na moje oko, bardzo dobrze spasowana. Nie ma co się bać o zatrzaski, jednak nie należy napie**alać kolbą jak się chce :D

 

Co do standardowego magazynka - porażka... Nie dość, że grzechoczący Hi-Cap, to jeszcze się nie trzyma. Od razu do szafy. Ja jednak przewidziałem sytuację i zamówiłem dwa Mid-Capy w SpecShopie. Od razu mówię, że jeżeli ktoś zamierza kupować Mid-Capy CYMY, to tylko tamte. Tych od Krakmanów nie polecam. Już mówię dlaczego. Wnioskując po zdjęciach, wiem że mają taką samą budowę (zewnętrzną) jak standardowy Hi-Cap, czyli potocznie mówiąc ch**ową. Magazynki ze SpecShopu mają jeden ważny szczegół, którego nie ma w magazynkach Krakmanowskich. Chodzi o jedno małe nacięcie/wyszczerbienie widoczne na zdjęciu. Jest ono dwustopniowe i większe niż to w magazynkach Krakmanowskich.

 

1. SpecShop - lewy

2. Krakman - prawy

img9265.jpg

 

1.

img9268.jpg

 

2.

img9270v.jpg

 

Jest ono tak ważne, gdyż w kałaszku kable są poprowadzone w taki sposób:

 

img9264f.jpg

 

A nacięcie to powoduje, że magazynek nie naciska tak na kable (nacięcia dopasowują się do kabli). Sądzę, że większość użytkowników może mieć z tym problem, gdyż nie ma tam zbyt dużo miejsca na poprowadzenie kabli w inny sposób. Kable powodują, że standardowy magazynek trzeba porządnie docisnąć (naprawdę porządnie) i dopiero gdzieś za 2-3 razem zaskoczy na dobre. Jednak to dobre jest śmieszne, gdyż magazynek może w każdej chwili wyskoczyć. Nie ma tego zjawiska w magazynach ze SpecShopu :)

 

Wiem, że są one trochę bardziej zakrzywione (prawie jak te od AK-47) jednak uważam, że lepiej wyglądają, no i są pomarańczowe, a nie czarne :D Przy okazji odrobinkę tańsze i mamy na bilecik autobusowy :P

 

img9274w.jpg

 

img9277a.jpg

 

Co do baterii. Kupiłem Li-Po 7.4V 1500mAh 20C od GE POWER. Niby dedykowany do AK, a za ch*ja nie chciał wejść. Musiałem się porządnie nagimnastykować :P Jednak znalazłem jedno pasujące (chyba jedyne) ustawienie. Nie da się tej baterii włożyć do chwytu przedniego tak jak standardowej. Brakuje dosłownie milimetra :(

 

img9282g.jpg

 

img9294n.jpg

 

Moje rozwiązanie jest takie. Kable poprowadziłem wzdłuż baterii do tyłu. Złącze blancera do przodu. Kabelki od baterii przymocowałem taśmą, aby przy zakładaniu nie zostały przykleszczone. To samo zrobiłem z wtykami po złączeniu, gdyż do momentu, aż ich nie puszcze jest dobrze, potem odskakują i blokują pokrywę. Tak przygotowany akumulator mieści się idealnie (na styk) i jedynym narażonym miejscem są kable wychodzące z baterii (na czerwono). Trzeba użyć leciutkiej siły, jednak wszystko się zamyka i trzyma.

 

img9280.jpg

 

img9283s.jpg

 

img9284b.jpg

 

img9287u.jpg

 

img9289d.jpg

 

Drewno ma ładny kolor i fakturę. Moje jest lekko uszczerbione przy tym wcięciu, jednak nie razi mnie to jakoś. Słabo zauważalne.

 

img9296d.jpg

 

Polecam też przesmarować atrapę zamka, gdyż na początku może trochę trzeć i trudno się odciągać. Po przesmarowaniu odchodzi gładko aż do selektora :D

 

img9297n.jpg

 

Podsumowując. Daję replice 5+ i jestem zadowolony :) Polecam bo strzela jak marzenie. Nie jęczy. Twardy, krótki huk i kulka leci prosto do celu :D Poprosiłem od razu Krakmanów o zmienienie gumki HU na przeźroczystą (miękką). Taką mi doradzili i faktycznie, kręci aż miło :) Standardowa dorzucona luzem, nałożona na plastikową rurkę i włożona do woreczka.

 

Wiecie co? Najbardziej się cieszę z tego jak mi paczuszkę zapakowali :D Owinięta była w kilka warstw folii bąbelkowej :) Prostokąt o wymiarach ponad metr na dobre 2-3 metry z pierdyliardem bąbelków :> Mmmm. Mam zajęcie na nudne dni :D

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

 

Pozdrawiam,

Kiekos

 

EDIT: Aha, chyba sprzedam stockowy zestaw baterii z ładowarką. Bateria Ni-MH 8.4V 1200mAh, ładowarka jakaś klockowata 250mAh. Kto zainteresowany pisać PW :)

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Hmm, zauważyłem ciekawą rzecz. Selektor chodzi jak należy, znaczy ciężko, nie lata. Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia. Selektor, gdy przełączam na semi ledwo co dochodzi do tego wyżłobienia (łezki), która miałaby trzymać selektor na swoim miejscu. Widziałem na filmikach, że czasami selektor nawet wychodzi poza korpus, tymczasem u mnie trzeba użyć siły, żeby wskoczyło w to wyżłobienie na semi i dalej nic nie idzie. Nie wiem czego to wina i czemu jest taki opór, a nie chcę czegoś spimpać :P

 

Powiedźcie mi jeszcze, czy to coś na selektorze to jest jakaś hardcorowa zaślepka, którą trzeba siłą odczepić? Bo tak jakoś mi nie idzie...

Link to post
Share on other sites

Bezsensowna treść usunięta! :)

 

EDIT: Dobra, po strachu. Okazało się, że selektor wchodzi w tą łezkę, tylko nie ma tak dużej różnicy wysokości jak przy auto, dlatego nie klika. No a jak nie kliknęło to myślałem, że nie wskoczyło :P

 

Ostatnie pytanie. U Was też tak jest, że selektor kończy swój ruch i dalej nie pójdzie w momencie wskoczenia na semi? Jakby ktoś mnie nie zrozumiał: czy też tak macie, że selektor wskakuje na semi i dalej nie pójdzie, bo zakres ruchu jest za mały?

 

Pozdro,

Kiekos :P

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Poniekąd może to być wina ułożenia dźwigni selektora ale może to tez być wina źle zazębionych ząbków które sterują płytka selektora. U mnie dźwignia selektora wychodzi poza body jak jest taka potrzeba w oby dwóch replikach .

 

Popuść delikatnie śrubkę na dźwigni selektora jak będziesz miał w pozycji semi tak aby dostała małego luzu i dokręć.Powinno pomóc.A jak nie to wyciągnij GB i zobacz jak się ząbki zazębiają po obu stronach na GB.

 

Jak wymienisz kable na modelarskie 2mm^ i wywalisz bezpiecznik to nie będzie problemu z magami.Nie wiem jaki masz problem hi-capem z zestawu- jeden z lepiej podających magów do tych replik może sprężynę trzeba przesmarować. Zaznaczam sprężynę w magu. Mierzyłeś rof na tym lipo ? bo jeżeli kupiłeś to lipo specjalnie do tej repliki to wybór nie do końca trafiony chyba ze masz zamiar wsadzi sprężynę 100-110 guardera. Bo spokojnie mogłeś kupić sticka 11.1 V 15C. Ale to wedle uznania.

 

Podklinuj dobrze komorę HU klockiem naklej coś na klocek od strony lufy o grubości tak z 1-1,5 mm. Uzyskasz lepsza szczelność i mniejszą opcje pęknięcia GB w niskich temperaturach. Pilnuj bolca jak podnosisz pokrywę bo lubi wystrzeliwać znienacka.

 

Aha a jak praca samego GB coś się poprawiło z podkładkowaniem ? przy zakupie nowych suczek?

Link to post
Share on other sites

Z magiem jest tylko problem z trzymaniem się w gnieździe :)

 

Co do selektora to pokombinuję coś, jednak jakoś nie widzi mi się grzebanie w replice. Nie rozbierałem jeszcze kałacha :) A jak z wytrzymałością tej śrubki? Nie zmiażdżę jej kombinerkami?

 

Rofu nie mierzyłem, ale zadowalający.

 

Aha a jak praca samego GB coś się poprawiło z podkładkowaniem ? przy zakupie nowych suczek?

Nie do końca rozumiem... Nic nie zmieniałem. Wszystko w GB stock. Pracuje dobrze i kulturalnie co najważniejsze :)

 

EDIT: Zmierzam do tego, czy jest sens grzebać? Bo działa. Z nieklikaniem się uporam. Pytanie tylko, czy nie spowoduje to awarii w przyszłości?

Edited by Kiekos
Link to post
Share on other sites

Co do pracy GB.Ogólnie zębatki cymy są dość głośne a jak są jeszcze źle wypodkładkowane to tym bardziej.Ale jak masz w miarę cisze to luz. Czasami lubią być jajowate ect.

Co do maga możliwe ze to wina tych kabli bo nie powinny tak wystawać albo coś żle odlany (spróbuj wcisnąć kable na równo z GB) .U mnie siedzi idealnie ale wywaliłem bezpiecznik i stockowe kable. I myśl o wymianie łożysk bo te z krzyżykami od wewnątrz szybko się wycierają.

 

 

Edyta :pochytałes widze

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites
Edyta :pochytałes widze

Seriously, I don't get it :icon_neutral:

Sarkazm czy nie? :P

 

Nie będę z kablami grzebał, bo Hi-Cap i tak idzie w pizdu. Nie chcę grzechotać :D Mid-Capy siedzą to gicior.

 

Jak już wspomniałem, selektor zostawiam w spokoju, bo wszystko działa. A jeśli masz rację, że te zębatki od selektora są źle ułożone względem siebie i jedna się kończy, albo się zazębiają, to bez użycia siły nic się nie stanie ;) Przynajmniej mi nie ucieka :P

Link to post
Share on other sites

Zaobserwowałem interesującą rzecz. Dotyczy selektora.

 

Gdy kolba jest rozłożona selektor idealnie wskakuje na auto, a później wskakuje na semi i również świetnie klika. Zatrzymuje się na semi i dalej nie idzie, czyli tak jak chcę żeby było :)

 

Natomiast gdy kolba jest złożona (guzik od składania kolby wciśnięty jest przez nią cały czas), selektor ładnie wskakuje na auto i klika, a gdy chcę przełączyć na semi, selektor zatrzymuje się milimetr przed wgłębieniem i muszę użyć lekkiej siły, żeby w nią wskoczył.

 

Co to oznacza? Ten zwalniacz kolby coś ma do rzeczy...

Link to post
Share on other sites

Czyli to znaczy, że gdy mam przy rozłożonej kolbie na semi i złożę, to może mi coś poniszczyć ta? :P

 

Dobra będę pamiętał, bo nie widzi mi się odsyłanie, skoro działa. A nawet jak coś pójdzie (odpukać w niemalowane), to raczej gwarancja to obejmuje, racja?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...