Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] 75th Ranger Regiment... ??


Recommended Posts

witam

mam takie pytanko bo nie jestem do konca pwien.... poniewaz z tego co widzialem/czytalem/slyszalem to takowy pulk nalezy do SF, jednak inne zrodla jak np niektory stronki w necie mowia wrecz odwrotnie czyli nie sa zadni specjalni.... nie wiem juz... widzialem jak cwiczyli z innymi SF ale czy oni sami naleza do SF????????????? widzialem luczki RANGER obok luczka SF na raminiu oficera, i sam juz nie wiem jak to jest .... pomocy!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hooyah,

 

a zajrzec tak na chociazby www.army.mil to nie laska?

Jak sama nazwa wskazuje rangersi to rangersi, Special Forces to Special Forces Group Airborne. Ci pierwsi istnieja od dawna, brali udzial w II wojnie swiatowej(desant w Point du Hoc, Nromandia, 2nd Rangers)

Sa to po rpostu oddzialy Armii do szybkiego reagowania, zwiadu, walki niekonwencjonalnej, w terenien zabudowanym, ratowania zakladnikow itp. Stacjonuja w Fort Bragg, GA wraz z calym 18tym korpusem w ktorego sklad wchodza. Wchodza tez w sklad JTF i USSOCOM, co tlumaczy ich obecnosc podczas terningow. Zdobycie kwalifikacji ranger, oznacza pewien stoppien wyszkolenia, ktory jest mile widziany w innych jednostkach specjalnych(Vide: Wojcik, POlko, Petelicki, Drewniak...)

Chcesz wiecej info, www.sfhq.com www.militaryphotos.net

www.google.com

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites

Spokałem się z określeniem, że Rangers to "doskonalsza piechota" i jest to o tyle słuszne określenie, że nie dokońca są to wojska PowDes. (choś oczywiście są spadochroniarzami), nie są to też w dosłownym sensie zwiadowcy... są za to świetnie przygotowańi do walki w sile plutonu (jak i większej) i potrafią (w założeniu) współdziałać/współpracować z wojskami specjalnego preznaczenia (SF, D-Dach itp.)... poza tm strasznie dostają w dupę, więc ogólnie są twardsi niż chlopaki z dywizjii piechoty...

Link to post
Share on other sites

no wlasnie o to chodzi. Sily specjalne musza miec jakies przygotowane przedpole i nie moga wspolpracowac z zwyklymi szwejami. Dlatego tez wysyla sie rangerswo, zeby wspomagaly i zabezpeczaly akcjie sil specjalnych, ostatni przyklad to chyba uratowanie Jessicy Lynch. Robili to rangersi z SFOD D chyba.

Link to post
Share on other sites

Co do Pani Lynch to nie jestem pewien, ale podobna sytuacja miala miejsce podczas oblezenia twierdzy synow Husaina - Udaja i Kusaja (?)... budynek szturmowali SF (i to chyba rezerwisci nawet), a chlopaki z 75 Pułku zamykali kocial wokol rezydencji... hehe... idealny przyklad na to po co tak naprawde Rngs trenuja tak ciezko ;)...

Link to post
Share on other sites

hmm chyba żem głupote pieprznął :) czytałem o tym gdzies w necie ale 101st Airborne Combat Strike Team to pewnie było w kontekscie grupy specjalnej 101szej a nie jak to wynika z mojego postu nazwa jednostki :) po prostu tak to w tym artykule było sformułowane 8)

Link to post
Share on other sites

moze nowosc dla was, a moze i nie.

 

101st nie jest juz aeromobilna, Airborne znaczy sie. Jakis czas temu zostala przetransformowana na dywizje Air Assault, czyli kawalerie powietrzna. Ma teraz najwieksza flota smilowcow w armii. Luczek Abn jest juz tylko tak dla picu.

jednostaki Abn zostaly juz tylko 173rd ABD w Vincenzo i 82nd Abn Div w fort Bragg

Link to post
Share on other sites

Ruh a czy Areromobilna nie oznacza walasnie Air Assault? (nie doslowanie oczywiscie)... jak nasza 25 jest aeromobilna wlasnie dlatego ze porusza/przemieszcza sie smiglowcami... czy sie myle? chyba tym razem przesadziles posadzajac nas o to ze nieodrozniamy armobile od airborne :twisted:

a luczek airborne nie jest dal picu tylko wynika z cheraldyki dywizji... hehe wiec oznacza nie tyle charakter dywizji co jest kontynuacja jej historii i tradycji (duzo "ii" oraz "ji" hehe)...

Link to post
Share on other sites

czyli dla picu. Ktos kto nie skacze a nosi abn to pedal jest :wink:

A jak dla mnie wojska aeromobilne, to powietrzno desantowe. Moze w polsce to sie nie rozni. Ale w US Army Air Assaul od Airborne zasadniczo.

i wcale was o to nie posadzilem :) stwierdzilem k'woli ciekawosci ze status 101st sie zmienil

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...