Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze koła zębate


Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Systema TU + M120 + miesiąc użytkowania = trup.

Dla porównania stockowe XYT wytrzymały w tej samej replice pół roku i padły przy 4 albo 5 zacince.

Z tego co napisał KicpA, mój przypadek nie jest odosobniony, a w końcu do Systemy dopłacamy, żeby takie rzeczy nie miały miejsca.

Niestety, ale w mojej prywatnej opinii ta firma to tylko silniki.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu miałem stockowe XYT ,które wiernie towarzyszyły przy m130 z 5-6 tys.przebieg (dodam ,że zacinek było sporo). Niestety nie są one przystosowane do tego typu przeciążeń i kultura pracy była nie do zniesienia , polecam taniego Elementa.

Edited by Leo_111
Link to post
Share on other sites

z tego co właśnie słyszałem i widziałem to pr0-uber-madafaka zębatki systemy zrobione z kosmicznych materiałów nie wytrzymują nawet dosyć niskich sprężyn (mojemu koledze posypały się przy m130). Tak samo stare stokowe G&G ssą. Natomiast w koła XYZ z pierwszej parti cm028 (z niestandardowymi komorami) ciągną do dzisiaj mojemu koledze m120 w kałachu.

 

A jak na tym tle (m.in. na tle XYZ) wypadają stokowe G&P? Bo mam zamiar wsadzić tam mocniejszą sprężynę i zastanwaim się czy nie wymienić je na XYZ z m4 P&J?

Link to post
Share on other sites
Viam

Znajomi z reguły skracają jako "Mortis" ;)

 

może to było po prostu umiejętne zwrócenie uwagi na twój post?

Tak wiem, palnąłem głupstwo :).

 

Gall z tego co wiem XYTy z PJotek są dość dobre.

Ale dziwnie głośne. Tym razem z doświadczenia to piszę ;).

 

U mnie ogoliły się All helicale.

PODOBNO helikale są wątlejsze niż tradycyjne zębatki. Analizując ich wygląd można by przystać na to stwierdzenie.

 

Chińskie stalowe są OK. Boyi, PJ, JG, wszystkie wyglądają podobnie. Jakby z jednej fabryki ;). U cymy tylko silnikowa wygląda inaczej (i są zdaje się masywniejsze niż JG). Środkowa zębatka Cymy jest też wyjątkowo gruba. W wielu cymach tłokowa natomiast była XYT. Spokojnie ciągną te zębatki M130 to wiem.

 

Co do G&P to kolega stwierdził kiedyś, że wsadził M140 do G&P i hulały, ale czy to prawda, to nie wiem :P.

Link to post
Share on other sites

Ale działające siły na zęby się inaczej rozkładają i przez to w teorii są bardziej wytrzymalsze. Promyki Double Tourqe Up mi jakoś działają i działają mimo zacinek, a śladu użytkowania za bardzo nie widać. Jak chcesz zobaczyć głośne zębatki to mogę pożyczyć ci stocki CA z 2004 roku. Nie ważne jak je spodkładkujesz a te i tak będą wydawać dźwięki rodem z traktora, ale dla porównania przemieliły już taką ilość kulek że nigdy ich nie wymienię bo są tak pancerne że M150 im niestraszne ;)

 

XYTy to XYTy tyko różne partie. Ja mam w domu zębatkę która ma wybite "XYTi" a drugą z adresem www producenta ;).

Link to post
Share on other sites
Ja mam w domu zębatkę która ma wybite "XYTi" a drugą z adresem www producenta

Z adresem www też miałem ;), miałem też z przekreślonym "CA" :D

 

Ale działające siły na zęby się inaczej rozkładają i przez to w teorii są bardziej wytrzymalsze.

Sądziłem zawsze, że to ma jedynie poprawić kulturę pracy tych zębatek...

 

EDIT:

XYTy to XYTy tyko różne partie.

Nie wiem co znaczy XYT po chińsku ;), ale podejrzewam, że po prostu jeden producent robi na zamówienie dla firm składających repliki. Możliwe, że ewentualnie różnicuje materiały lub modyfikuje wzór w zależności od życzenia zamawiającego.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Według mnie dobre są zębatki stalowe - Infinite Torque-Up Guardera, na m150 przemieliły w snajperce już wiele kulek i brak jest śladów zużycia a wcześniej jeszcze siedziały w szturmówce z m140. Mogę potwierdzić jedynie że zębatki systemy są do kitu, zębatka osi silnika w systemie magnum starła się mi po ok 2k kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...