Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze koła zębate


Recommended Posts

A masz z prostymi czy skośnymi zębami?

 

Helikalne STU, początkowo kupiłem je z nastawieniem na cichszą pracę (oczywiście wziąłem pod uwagę że na słabszych sprężynach ;) ) ale się zawiodłem :) dźwięk się zmienił, ale oczekiwałem zbyt wiele :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odnośnie Prmyków MTU - miałem takie w Minimi z M150, przemieliły dobre pare tysięcy, teraz są u kumpla z M130 i żyją do dziś, mimo że środkowa zębatka ma troche "nadpiłowane" zęby - efekt kiepawego podkładkowania (nie mojego ;)).

Niestety w dużej mierze wszystko zależy czy trafimy na dobry egzemplarz - trzeba liczyć na farta.

Link to post
Share on other sites

Viamortis pytał o zębatki G&P ,u mnie stockowe przemieliły na SP 120 Guardera około 4 tyś. kompozytu ,wcześniej na całkowitym stocku około 20 tyś. kulków

 

Niedawno zmieniałem cylinder i siłą faktu rozbierałem gearboxa ,zębatki jak i tłok G&P w idealnym stanie ,oczywiście porządnie wypodkładkowane ,fabryka raczej nie postarała sie o porządne podkładki

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem temat generalnie jest trochę bez sensu, ponieważ wytrzymałość zębatek głównie zależy od:

- odpowiedniego wypodkładkowania

- odpowiedniego dopasowania do sprężyny

- odpowiedniego osadzenia łożysk w szkielecie

- odpowiedniego dopasowania do tłoka

 

Na końcu odpowiedniego dopasowania baterii, aby nie przesadzać z ROF.

 

Wiele z tych rzeczy przy montażu jest po prostu ignorowanych.

GB to niestety nie klocki LEGO, aby wszystko do siebie idealnie pasowało.

 

A żeby było śmieszniej to droższe zębatki i precyzyjniej wykonane de facto są bardziej narażone na uszkodzenia przy niewłaściwym montażu niż te tańsze.

 

Jeżeli spełni się powyższe rzeczy to do usterek zębatek dochodzi bardzo rzadko.

Link to post
Share on other sites

Właśnie niestety po spędzonych 2 godzinach na podkładkowanie TU systemy zębatki niestety zmieliło na M130. Były wypodkładkowane na 100% dobrze bo to nie pierwsze moje zębatki. Promyki działają pięknie bez żadnego zarzutu ale Systema wg to zeszła na psy.

Link to post
Share on other sites

05052009370.th.jpg

XYT

Stan po prawie 30k kulek, silnik JG z 3gen. zazwyczaj strzelane przy rofie poniżej 20k/s., podkładkowanie zrobione, do tego łożyska kulkowe elementa 6mm*, sprężyna: dwuletnia stockowa z JG 2gen dosyć ubita. Niestety nie wytrzymała nowej batki (KAN 9,6V 3300mAh na ogniwach SC) Koleżanka po lewo straciła wszystkie zęby co do ostatniej sztuki. W sumie zadziałała jako bezpiecznik, bo dzięki temu nie było żadnych innych uszkodzeń (nie licząc łożysk)

 

*-05052009364001.th.jpg (im też się nie spodobało :P )

Edited by chrzanu
Link to post
Share on other sites

witam mam pytanko mianowicie chciał bym wymienić zębatki w moim GB V3 i mam stalowe nowe ale V2 i czy będą pasować?? i drugie pytanko czy jeśli kupie mocniejszy silnik to również muszę kupić mocniejsza baterie???

Link to post
Share on other sites

mam nadzieje ze sie nie mylicie co do xyt :) mam je w mk12 z 10.2007 jechaly na m125 elementa przez pol roku. Teraz wkladam lozyska ca m140 guardera przy stockowych zebach (nie widac zuzycia) tlok niebieski g&p czy tam g&g nie pamietam. Batka 11.1 firefox 1600 mam nadzieje ze sie nie sypnie. Jak dostane GB z serwisu zdam relacje. Ale uważam że to dobre zęby. całość będzie na semi jechać, bo to na para snajperke ma być :)

Link to post
Share on other sites

Moje zębatki STU od CA przemieliły już przy springu M130 z 100k BB i to w zdecydowanej większości na full auto. Po ostatnim rozebraniu GB w asgshopie usłyszałem tylko, że mają śladowe oznaki zużycia, więc jakby mi te padły to kolejne by były takie same. Zacinki też przeżywały.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...