Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze koła zębate


Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dużo ale nie w tym temacie ;) Moje CA z 2004 roku przeżyły łożysko 6mm kulkowe które się wysypało i zębatka miała bicie ok 3mm na osi, przy batce 11,1V. Wystrzeliłem jakieś 1k kulek bo myślałem że to tłok i już do końca go dojadę a po otwarciu szkieletu ukazał mi się ładny frez od zębów środkowej zębatki na szkielecie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Jakie będą najmocniejsze zębatki do m170 - bardzo ważna jest szybka reakcja, rof obojętny w pewnych granicach - ?

 

Znalazłem 2 typy Max Torque Prometheusa i ITU (ew. UTU) Systemy.

 

Czy mam rozumieć, że ITU Systemy i ITU Guardera mają takie samo przełożenie ?

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić ITU Prometheusa. Cena zabija, jednak moim zdaniem warto. Zębatki mają 2,5 roku cały czas na SP170 Guardera. Zmieliły jednego Hard Pistona. Obecnie replika jest na przeglądzie w Asgshopie, serwisant znalazł ślady zużycia na tytanowych zębach tłoka DF, za to żadnych na zębatkach.

Na Magnumie, świeżo nałądowanej 12V Sanyo i mosfecie reakcja niewiele gorsza niż w PTW, potem i tak lepsza niż stockowy Aeg z batką 8.4.

Link to post
Share on other sites

A co z zębatkami JG 3 gen?, podobno trzymają z powodzeniem nawet m140

Mam właśnie takie ze sprężynką M140 :lol: Jak na razie 1,5k kulek i zero śladów, głównie full auto.Za niedługo dojdzie batka 10,8v więc to będzie sprawdzian ich wytrzymałości choć i tak jestem zaskoczony iż nie ustąpiły M140 może trzeba będzie się zastanowić nad M150;D;D

Link to post
Share on other sites

Według mnie wytrzymają i M160 na singlu. Tylko mi się akurat nie śpieszy takiego springa wkładać. M140 i 520fps całkowicie mnie zaspokaja.

 

Z ITU Systemy, Promyka i Guardera, które by wybrać? Jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość. Guarder jest coś wart?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Możesz się podzielić jakie masz części, że na M140 masz 520fps?? :-P

 

Se wyczytaj. Pełno tego jest w temacie o tuningu HK416 JG ;-)

 

A i tak mało, ale chyba Poldck-a nie pobije - 540fps.

 

@Wojdatuz - Chodziło mi o to, że nie mam zamiaru wstawiać mocniejszej sprężyny, bo taka prędkość wylotowa mi w zupełności wystarcza.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No to ja się raczę wypowiedzieć.

Mianowicie w dniu dzisiejszym po około 3 miesiącach od włożenia M160 Guardera na zębatkach V gen. JG oglądałem flaki w Gb. Prócz smaru zero zużycia, fakt faktem wypodkładkowałem pod siebie i to również ma wpływ na zużycie. Tak więc polecam :-F

Link to post
Share on other sites

To jest konfiguracja do testów. Dosłownie. nie chcę z tego potwora strzelać do ludzi. Postanowiłem przetestować szkielet silnik i zębatki JG. W środku BU guardera, tłok DF, prowadnica GP, do tego komora element, gumka systema, precka 455mm madbull. wszystko full auto, 3 akumulatory żelowe podłączone szeregowo, razem 18v. Na razie 4 mid-capy seriami po 10-15. kulki 0.36g madbull. na kulkach 0.3g za duży rozrzut był. na 0.36 mam zasięgu skutecznego około 100-110m. Strzelam w znak, który jest od balkonu oddalony dokładnie o 98m i w znak nie mam problemu trafić, dalej już nie mam celu i muszę udać się na jakieś pole - postrzelać do puszki :) . Optyka guardera 3-9x40, trochę mało, ale kulkę widać :).

 

P.s. nawet ROF jest fajny :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...