Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Że co? Sorry kolego ale do dolnych kieszeni bluzy nie ma dostępu.

LINK

 

Nie wiem jak chcesz tutaj korzystać z kieszeni dolnych w bluzie czy tych swoich kieszeni z wejściem centralnym. A kieszenie do których masz dostęp nosząc np tego chesta które właśnie polarek helikona ma - to nie jest ani "błąd konstrukcyjny" ani wada...

 

Twoje argumenty są wbrew logice...

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mi może logicznie wytłumaczyć czemu te pionowe ekspresy są tak daleko po bokach?

Być może za bardzo jestem przyzwyczajony do Combat Jacket gdzie podobne kieszenie mają zamki bliżej środka więc na zdrowy rozum - łatwiej się do nich dostać .

 

Jakieś sugestie?

Już spieszę z wyjaśnieniami. To są zwykłe kieszenie, które w normalnym polarze są na dole. Powyższe rozwiązanie zaczerpnięte jest z technicznej odzieży wspinaczkowej i turystyczno-górskiej. Ma na celu zmniejszenie kolizyjności położenia kieszeni i elementów systemu nośnego plecaka, głównie chodzi o pas biodrowy.

Link to post
Share on other sites

Już spieszę z wyjaśnieniami. To są zwykłe kieszenie, które w normalnym polarze są na dole. Powyższe rozwiązanie zaczerpnięte jest z technicznej odzieży wspinaczkowej i turystyczno-górskiej. Ma na celu zmniejszenie kolizyjności położenia kieszeni i elementów systemu nośnego plecaka, głównie chodzi o pas biodrowy.

 

Yeah, chodzi o umiejscowienie pasa biodrowego lub uprzęży wspinaczkowej. Klasycznie rozmieszczone kieszenie niespecjalnie współpracują z plecakami :) BTW producent polarów/softshelli którego helikon próbuje kopiować oferuje też odzież dedykowaną do użycia pod oporządzeniem wojskowym - zamiast dużych kieszeni na korpusie są umieszczone raczej małe (nisko) + kieszeń "napoleońska", za to na ramionach są całkiem duże, pojemne kieszenie z zakładkami.

 

A ta kieszeń na nerkach jest akurat b. przydatna, w sam raz do noszenia czapki i/lub lekkich rękawic.

Edited by dkorzeb
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam. Odgrzeję trochę kotleta, ale mam prośbę do posiadaczy Patriotów. Jakby ktoś mógł zrobić zdjęcia na sobie, najlepiej w liczbie sztuk dwóch (jedne z jasnymi spodniami, drugie z ciemnymi). Najbardziej mnie interesują wersje Coyote i Olive. Nie bardzo ufam zdjęciom sklepowym, no i chciałbym zobaczyć jak się prezentują w zestawieniu z różnymi spodniami.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakby mi ktoś mógł wskazać kto polarki widział, bo zdjęcia są dosyć... różne w kwestii oddania koloru i następująco:

Foliage

bardziej jak: http://ofensywa-helikon.pl/image/cache/data/polary/patriot%20Foliage-250x250.jpg

czy: http://www.e-militaria.pl/pi-548/polar-helikon-patriot-foliage?invis=0

czy może bardziej jak ECWCS IIIgen lvl 3?

Olive

jak: http://ofensywa-helikon.pl/image/cache/data/polary/patriot%20oliv%201-250x250.jpg

czy: http://www.e-militaria.pl/pi-319/polar-helikon-patriot-oliwkowy?invis=0

Edited by Un4rm3D
Link to post
Share on other sites

Unarmed, idź najlepiej do sklepu i na żywo zobacz. Bo za przekłamania koloru odpowiedzialny może być również monitor, zatem ja mogę wskazać na inne linki niż koledzy. A na żywca będziesz miał możliwość przymierzyć, pomacać i co tam sobie lubisz. Rzeczy Helikona w Polsce łatwo dostać

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Używam często, choć mało intensywnie w rozmiarze L (na wzrost 180, silna budowa), kolor oliwkowy.

 

Ogólne wrażenia

Długość i wygoda zdecydowanie OK. Jak na mnie jest dość dopasowany, pod spód mogę nosić tylko dość cienkie rzeczy. To dość ważne, ze względu na kwestie właściwości termicznych tego ubrania. Jak na wersję dopasowaną, być może przydalo by się nieco mniej materiału z tylu w okolicach talii. Kieszenie bardzo dobre, zwlaszcza te na rękawach. Kieszenie przednie na tułowiu bardzo dobrze sprawdzaja sie przy noszeniu na polarze pasa i szelek, tudzież plecaka. Nie trzeba rozpinać paska spinającego z przodu by się do nich dostać. Kolor i faktura bardzo przyjemne.

 

Kołnierz po zapięciu układa się fatalnie jeśli nie mamy pod spodem szala albo chusty. Góra kołnierza zawija się do wewnątrz - ani to pożyteczne ani ładne. Za to świetnie wypada kaptur. Dobrze sprawdza się jako osłona karku i jeszcze lepiej jako osłona glowy gdy się go założy. Ceną za bardzo dobry kaptur jest chyba wspomniane kiepskie spasowanie się kołnierza, co dalo by się poprawić dopracowując krój i wszyscie owego kołnierza.

 

Zapięcia ściągacza rękawa - OK.

 

Ochrona cieplna. Polar raczej słabo grzeje, dzięki czemu spokojnie można nim brylować nawet w ciepłe dni, (jest bardzo urokliwy a na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach). Łatwo jest ocieplić zestaw wkładając choćby coś cienkiego pod spód. W moim przypadku, przy niepewnej pogodzie często są to specjalne koszulki z naturalnej wełny dające fantastyczny komfort przy zróżnicowanym, długotrwałym wysiłku przy zmiennych temperaturach.

 

Ochrona przed deszczem - sprawdzana tylko przy lekkich opadach. Nieźle.

 

Materiał i konstrukcja - Materiał chyba jednak stosunkowo łatwo (jak na odzież "terenową") się dziurawi, podbnie łatwo tworzą się dlugotrwałe zagniecenia. Z biegiem czasu nieco się mechaci, ale niewiele i w przyzwoity sposób. Taśmy uchwytów zamków błyskawicznych - podłe (wręcz żenujące) i niedoszyte. Same zamki - średnie, ale sprawdzają się, są dobrze i ładnie wszyte. Gdyby suwaki i uchwyty nie dzwoniły przy bieganiu - byłoby wręcz dobrze.

Szycie konstrukcji - dobre, choć miejscami prują się zakładki, sypią się też obszycia wewnętrznych krawędzi dużych kieszeni. Słabe wykończenie rzepów, które "siepią" nitkami na wszystkie strony. Wykończenia dziur-przepustów na gumy ściągających także mogłoby by być lepiej wykonane. Zabezpieczenie łokci cordurą (?) - dobrze przymocowane, sprawdza się.

 

Wrazenie/"ocena".

Fajny, tanie wdzianko z dużą ilością dobrze rozmieszczonych kieszeni. Wygląda ładnie więc chętnie go zakładam, zwłaszcza gdy w perspektywie jest ryzyko małego deszczu (dobrze znosi takie opady). W celach hobbystycznych przy małym obciążeniu - sprawdza się nieźle, dobrze się nosi z oporządzeniem. Do poważniejszych zastosowań w dłuższym czasie użytkowania jednak wolałbym wziąć ze sobą lepszy polar (inna sprawa, że także z nieco innej kategorii cenowej).

 

Jestem zadowolony z zakupu. To na pewno jedna z tych rzeczy z którą mimo wad można się "dogadać". Warto przy tym odwiedzić sklep stacjonarny i przymierzyć różne rozmiary, dobrać do stylu użytkowania.

 

Gdybym chciał tę rzecz udoskonalić pod kątem swoich zachcianek - przydaly by się:

1. Dodatkowa kieszeń na prawym przedramieniu (taka jak na lewym).

2. Dopracowanie kroju i wszycia kołnierza z przodu.

3. Przyzwoite przyszycie "dodatków" np. rzepów, mniej chińskie obszywanie krawędzi itd.

4. Materiał i dobór siatki być może warte są przemyślenia pod kątem zastosowania tego typu odzieży na rynku szerszym niz hobbystyczny, ale póki co, zwłaszcza jak na tę cenę jest OK.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Miałem okazję porównać oba. Mam GFC bo kupiłem tanio.

Materiał w obu kiepski. Ciężki o przeciętnych właściwościach grzewczych.

+ dla Helikona za zamki pod pachami

+ dla GFC za money pawns (dziurki na kciuki)

+ dla Helikona za ściągacz w kapturze i równocześnie

- dla GFC za jego brak.

- dla GFC za tasiemki w zamkach - trzeba je zaszyć ręcznie bo się rozwiążą

+ dla GFC za lepszy materiał kieszeni - siatka

- dla GFC za dolną kieszonkę na rękawie- za mała

- dla obu za zamek główny i jego niedokładne wszycie w stójkę

 

Ogólnie są porównywalne z lekką przewagą Helikona , co odzwierciedla cena.

Dziś nie kupiłbym żadnego za to szukał czegoś z polaru Polartec lub innego markowego. Poza wyglądem krój nie ma żadnych wartości praktycznych. Tak, wiem, że są znacznie droższe. Nie bez powodu.

Link to post
Share on other sites

Helikon Patriot mam używam na co dzień i sobie chwalę za tą cenę. Minus że nie ma wewnętrznych kieszeni i zbyt niska wartość ocieplenia na chłodniejsze dni.

Zwykły Polartec ECWCS GEN III L3 US Army mi daje więcej ciepła. ;)

Plusy za kieszenie na rękawach i wysoką stójkę. Minus to że pod niego muszę wkładać prawdziwy polar... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

A czy spotkaliście się z jakimś odpowiednikiem patriot-a ale z wyższej pułki. Szukam czegoś w ten deseń, czyli kaptur, rzepy na ramionach w kolorze coyote ale czegoś naprawdę ciepłego. Ogólnie widziałem/przymierzałem patriota spodobał mi się, cena nie jest też jakaś wygórowana ale wstrzymuje mnie opinia iż nie jest za ciepły. Przeglądam strony ale nic takiego nie znalazłem poza TAD-em ale jego cena już mnie przerasta (i to mocno).

Link to post
Share on other sites

Cóż biorąc pod uwagę ofertę wymienionych przez Szaszłyka firm i ceny ich produktów, najmądrzejszym i najbardziej zbliżonym do patriota wyborem będzie chyba ten piekielnie drogi ranger hoodie od TADa (w końcu na nim jest patriot wzorowany/z niego skopiowany). Wykosztuj się raz, a będziesz miał kurtkę o przemyślanym kroju, sporej ilości kieszeni, z naprawdę fajnego materiału, na lata i bardzo uniwersalną (bo w połączeniu z odpowiednio dobranymi warstwami pod i nad będzie się sprawdzała w bardzo szerokim spektrum warunków pogodowych). No nie można zapominać o niebotycznej ilości punktów lansu za znaczek TADa :-)

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...