Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czterorzędowy magazynek do AK-74


Recommended Posts

Cóż, być może niektórzy lubią ponownie odkrywać Amerykę...

 

Bo widzisz Remov, nie każdy siedzi tak głęboko w tym temacie jak Ty, i nie musi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami w zakresie broni (bo ma np. inny zawód i musi śledzić nowinki z całkiem innej dziedziny), a co za tym idzie, nie zawsze ma czas przeglądać cały net i wszystkie fora tematyczne.

 

Tak więc niektórzy nie tyle "lubią ponownie odkrywać Amerykę" co odkrywają ją w swoim tempie, często przypadkowo.. jak autor powyższego tematu. Być może nie tylko dla mnie było to "nowinką", którą postanowiłem się podzielić z innymi "nieuświadomionymi" w tym zakresie :)

 

Jednak rozumiem Twoje podejście.. W końcu jak ktoś się profesjonalnie zajmuje daną tematyką, to zaskakuje go, że niektóre rzeczy, będące dla niego "oczywistą oczywistością" mogą być dla laika zaskoczeniem i "objawieniem" :)

 

Tak więc Panie Remov - proszę spojrzeć czasem na nas bardziej przychylnym okiem, coś a'la ojciec na dzieci ;-)

 

A jaki pożytek z tego tematu? Ot choćby to ładne zdjęcie AKS-74U ze wspomnianym magazynkiem.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe rozwiązanie , ja np. pierwszy raz słyszę o tym patencie ;-)

A jak jest z niezawodnością takiego magazynka ? Czy zdarza się że nabój się zatnie w magazynku i nie wejdzie do komory ?

 

ps. Wybaczcie mi OT ale czy mógłby ktoś podać schemat działania magazynka bębnowego (np. takiego jaki był często stosowany w PPsz'y ) .

Link to post
Share on other sites
A jak jest z niezawodnością takiego magazynka ? Czy zdarza się że nabój się zatnie w magazynku i nie wejdzie do komory ?
Wiesz, nie jest on powszechnie wprowadzany do uzbrojenia wojsk rosyjskich, co może dać Ci odpowiedź na pytanie.
czy mógłby ktoś podać schemat działania magazynka bębnowego
Google Twoim przyjacielem.
Link to post
Share on other sites

Dobra, już dobra, rozumiem o co chodzi, ale nadal dla mnie znajdowanie nowości sprzed 2006 wydaje się nieco dziwaczne ;)

 

:mrgreen:

 

Tyle, że ja jej nie szukałem, ot tak sama na mnie wpadła, w dodatku w miejscu nietypowym, bo na forum poświęconym lotnictwu i symulatorom.. a z wysokiego nieba trudniej dojrzeć, co tam na ziemi od paru lat wymyślają :wink:

Link to post
Share on other sites

Jest to jakieś rozwiązanie, jeżeli jednak ktoś odczuwa potrzebę podpięcia takiej ilości amunicji jednorazowo, to jego brocha. Osobiście wolę łączniki do magazynków i takowych też używam na codzień. Ale to jest oczywiście moje subiektywne zdanie.

Link to post
Share on other sites

Jest to jakieś rozwiązanie, jeżeli jednak ktoś odczuwa potrzebę podpięcia takiej ilości amunicji jednorazowo, to jego brocha. Osobiście wolę łączniki do magazynków i takowych też używam na codzień. Ale to jest oczywiście moje subiektywne zdanie.

 

Dundee - ale czy to nie kwestia po prostu braku alternatywy? Przecież jeśli piszesz, że używasz łączników, to także masz "podpięte" 60, tyle że 30 "pośrednio".

 

Bo w sumie, gdyby założyć, że ten 4-rzędowiec byłby niezawodny, to nie dostrzegam z mojego laickiego punktu widzenia, przewagi 2 połączonych 30-ek od 1x 60-tki:

 

-/+ wymiary podobne (a nawet 2x30 podejrzewam, że większe)

-/+ masa pewnie porównywalna

- konieczność zmiany maga po wystrzelaniu 30 naboi

Link to post
Share on other sites

No i jeszcze można spiąć klipsem/taśmą dwa i wtedy mamy 120 sztuk ;-)

W sumie to powiększone magazynki takie jak te mogą zrodzic poważny problem logistyczny w zapopatrywaniu wojska w amunicję - im więcej amunicji mamy tym więcej wystrzelamy, im więcej wystrzelmy tym więcej trzeba dostarczyć/zamówić

Link to post
Share on other sites
W sumie to powiększone magazynki takie jak te mogą zrodzic poważny problem logistyczny w zapopatrywaniu wojska w amunicję - im więcej amunicji mamy tym więcej wystrzelamy, im więcej wystrzelmy tym więcej trzeba dostarczyć/zamówić
Wiesz, że to jest typowy argument wojskowych z czasów mniej więcej... I wojny światowej, których nie chcieli się zgodzić na wprowadzenie do armii broni samopowtarzalnej czy pistoletów maszynowych? ;)
Link to post
Share on other sites

Wiesz, że to jest typowy argument wojskowych z czasów mniej więcej... I wojny światowej, których nie chcieli się zgodzić na wprowadzenie do armii broni samopowtarzalnej czy pistoletów maszynowych? ;)

Nie szedłbym aż tak daleko. Dopiero "brzydka Ela" dawała wojakom Jej królewskiej mości mozliwość prowadzenia ognia automatycznego, a to trochę po I WŚ ;-) .

Cóż nie mam na codzeń kontaktu z bronią ostrą jak Ty, ale myślę sobie że to może być jednym z powodów dlaczego obecnie wojacy nie biegają z drumami albo takimi wynalazkami (zakładając że działają poprawnie). W końcu kazdy konflikt zbrojny to kasa.

Czytałem gdzieś że w US Army znajduje się specjalny zespół zajmujący się wyszukiwaniem pomysłów z filmów i adaptowania ich do realnego świata i koncepcja takiego magazynka (podobnie jak OCIWa) została zaczerpnieta z filmu "Aliens". No ale nie róbmy OT

Link to post
Share on other sites
Nie szedłbym aż tak daleko. Dopiero "brzydka Ela" dawała wojakom Jej Królewskiej Mości mozliwość prowadzenia ognia automatycznego, a to trochę po I WŚ
Nie mam pojęcia, co to jest ta "brzydka Ela".
myślę sobie że to może być jednym z powodów dlaczego obecnie wojacy nie biegają z drumami albo takimi wynalazkami
Powodem jest fakt, że zwiększa się - i to znacząco - masa broni, pomijając fakt, że nie ma do tej pory satysfakcjonującego magazynka o dużej pojemności.
Czytałem gdzieś że w US Army znajduje się specjalny zespół zajmujący się wyszukiwaniem pomysłów z filmów i adaptowania ich do realnego świata i koncepcja takiego magazynka (podobnie jak OCIWa) została zaczerpnieta z filmu "Aliens".
O ile zespoły takowe faktycznie są, łącznie z zapraszaniem pisarzy fantastycznych na konferencję wojskowe, o tyle bajką jest, że magazynek o dużej pojemności pojawił się w jakichś filmach, zaś koncepcja karabinka-granatnika pochodzi z Aliens. Ktoś Ci kompletne bzdury naopowiadał. Aliens jest z 1986, zaś taka broń powstawała już w latach... 1950. To tak, abyś na przyszłość nie wierzył w bajki.
Link to post
Share on other sites
bajką jest, że magazynek o dużej pojemności pojawił się w jakichś filmach
I tu się mylisz. Widziałeś w amerykańskich firmach, żeby kiedyś zmieniali magazynki? Tam NAPRAWDĘ mają magazynki DUUUŻEJ pojemności...

 

Choć dla odmiany, w niektórych filmach magazynki zmieniają np po oddaniu 5 strzałów ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...