Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z kolimatorem Aimpoint G&P


Recommended Posts

Mój model to:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...PMK2_cat_Reddot Scopes

 

Problem natomiast:

Kropka czasem znika. Problem nie występuje jeśli dociskam palcem pokrętło od regulacji jasności. Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale odstaje ono odrobinę- jakiś 1 mm. Czy w normalnie funkcjonujących kolimatorach taka szpara nie występuje? Czy wie ktoś jak sobie z takim problemem poradzić, nie szpecąc i nie ograniczając funkcjonalności aimpointa?

Link to post
Share on other sites

Najpewniej doszło do poluzowania nakrętek, które znajduję się na śrubie wewnątrz samego pokrętła od regulacji jasności. Przy pomocy nożyka do tapet możesz delikatnie podważyć zaślepkę na pokrętle. Po jej zdjęciu powinieneś zobaczyć ww. śrubę + nakrętki. Dokręć je delikatnie kombinerkami i po problemie ;-)

Link to post
Share on other sites

Myślisz, że byłbyś w stanie poratować mnie jakimś zdjęciem już ściągniętej zaślepki? Nie jestem pewien czy odpowiednio zrozumiałem Twoją terminologię- próby podważenia nic nie dały, a boję się zrobić coś z przesadną mocą żeby na amen się z kolimatorem nie pożegnać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Co do tego pina to nie jestem taki hop siup optymistyczny - po nawierceniu i nawet rozwierceniu tego rzekomego pina nie było żadnej zmiany. Tak jakby tam żadnego sworznia nie było tylko otwór nawiercony jako atrapa ;). Za to ja podważyłem dość szerokim płaskim śrubokrętem z obu stron (potrzebna pomoc drugiej osoby) bardzo ostrożnie i w końcu puściło. Wygląda na to że chińczyki poprostu nakleiły pokrętło na tuleję.

 

Zdjęcie słabej jakości ale daje pogląd sytuacji

9b9231c393b6774bm.jpg

 

Miło będzie jak ktoś napisze sposób dalszego demontażu, na razie mam problem z odkręceniem pierścienia wewnętrznego (brak klucza w kształcie widełek ;P) który trzyma płytkę ze stykami.

Edited by Stalovy
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam ten sam problem z kolimatorem G&P typu Aimpoint. Również mi gasła kropka, ale po lekkim dociśnięciu pokrętła palcem działała prawidłowo.

 

Zdjąłem więc to pokrętło do regulacji, które było przyklejone do tulei. Wewnętrzna nakrętka dociska się poprzez pierścień gumowy do płytki ze stykami lecz całe pokrętło razem z płytką się rusza.

 

1. Jak usunąć luzy między płytką a stykami?

2. W jaki sposób wyjmuje się tą tuleję z obudowy kolimatora?

 

Mój problem jest w 95% taki sam jak Stalovego, lecz nikt się nie interesuje tym tematem już więc ponawiam prośbę :]

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

No to jak juz usunales te dziadowska nakretke z tulei to widzisz okragla zielona plytke ze stykami. Jest ona ustalona pierscieniem z gwintem zewnetrznym i trza to odkrecic (specjalnym kluczem do optyki albo szczypcami do pierścieni osadczych). Następnie plytke wyciagasz podwazajac ja jakims cienkim drucikiem (po drodze jest jeszcze uszczelka, o ktorej lepiej nie zapomniec przy montazu ;P) . Twoim oczom ukaza sie 3 styki, ktore sa dociskane do obudowy tulei 4 wkretami - wkrety trzeba mocno dociagnac. U mnie te wkrety byly skrzywione i przez to powstal luz.

Link to post
Share on other sites

dokładnie tak jak napisałeś... trzeba się namęczyć z tą wewnętrzną tuleją.. potem wyjąć płytkę i taką blaszkę miedzianą (ja ją miałem całą powyginaną ) kombinerkami ładnie wyprostować i dobrze skręcić 4-rema śrubkami, złożyć i śmiga aż miło..

 

dzięki Ci bardzo Stalovy :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Odświeżam. Mam M2 G&P GP121 i o ile sprawę włącznika rozgryzłem (będzie tutek z fotami na wumazgu, bo nigdzie w internecie o tym nie ma), to teraz potrzebuję porady, jak wyjąć ze środka koli tuleję ze zwierciadłem. Z tyłu soczewki nie da się wyjąć i tylko zabepieczona jest gumką. Z przodu po odkręceniu przedniej soczewki i pierścienia za nią jest jeszcze za nim jakiś luźno włożony pierścień. Soczewka razem z tuleją siedzą twardo. Mam to drzeć na chama, czy co?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...