Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A&K MK43 MOD0

 

 

Hop-Up: Regulowany

Długość: 940 mm

Waga: 6050 g

Pojemność magazynka: 3500 BB

Prędkość początkowa: około 450 fps

Cechy dodatkowe: indywidualny numer seryjny

Producent: A&K

Tryb Ognia: Ciągły

 

 

 

 

Już na początku widać że tym razem Chińczycy przeszli samych siebie. Po pierwszym rzucie oka można by sobie dać rękę uciąć że replika nie pochodzi z ChRL. Powala swoim wyglądem i masywnością jak na replikę karabinu strzelającego kalibrem 7,62mm przystało. Podobne odczucia wizualne co do wykonania miałem tylko przy M16A1 G&P.

 

m601.jpg

 

M60 firmy A&K posiada oryginalne oznaczenia SACO DEFENSE umiejscowione na lufie i z lewej strony body, bez literówki jak to miało miejsce w produkcie firmy Inokatsu. Żółci ludzie tworząc to cudo wzorowali się na modelu MK43 MOD0 czyli nieorisowanego M60E4 używanego przez jednostki NAVY SEALS od 1995 roku

 

m606.jpg

 

Teraz przejdziemy do największych innowacji, które zaprezentowano w tej replice.

 

PRIMO:

 

W atrapie rury gazowej znajduje się potencjometr którym możemy regulować ROF'a od prędkości traktora aż po motorówkę. Przy przekręcaniu słychać wyraźne kliknięcia wiec nie będzie problemu ze znalezieniem naszego ulubionego ustawienia.

 

SECUNDO:

 

Gearbox jest wzorowany na tym, który znamy z minimi. Jest on jednak lekko przedłużony i zwężony. W środku znajduje się się praktycznie wnętrze GB v2 poza przedłużoną dyszą i dosyłaczem co wymuszone jest jego wymiarami. Wymiana sprężyny odbywa się tak samo jak w minimi. Ogólnie sprawia on wrażenie niezniszczalnej cegłówki(ale czego to człowiek w życiu nie zniszczył).

 

TERCIO:

 

Magazynek znajduje się w pokrowcu z cordury, jest wykonany z plastiku. Mieści około 3500 kuleczek. Posiada 2 tryby pracy. Stałe podkręcanie, które jest w sumie bezsensu, oraz zintegrowany ze spustem. Zaczyna on pokręcanie na chwilę przed tym jak zaczyna pracować silnik. Można też podłączyć kabel z piroprzełącznikiem aby podkręcać wedle własnej woli. Magazynek przypinamy do body za pokrowiec co zmniejsza szanse na uszkodzenie go przy upadku. W pokrowcu znajduje się również miejsce na baterię (wchodzi nawet na dużych ogniwach).

 

 

Kaem kaemowi nie równy. Studium porównawcze.

 

m605.jpg

 

Co do poręczności w użytkowaniu to M60 bije na głowe M249 PARA. Mniejszy mag i dwa chwyty pozwalają nam swoodnie operować repliką co było utrudnione przy Minimi nawet zasilnego z magazynków od M16. Wagowo M60 wydaje sie być trochę lżejsze co potrafią doceniać plecy, a i dwójnóg (trójpozycyjny) wykonano wyśmienicie (jak wiadomo jest to pięta achillesowa w przypadku Minimi). Trudniej jest też przypadkowo zwolnić lufę, a zarazem łątwiej ją założyć. Nie trzeba zapierać repliki o ziemie tak jak M249. Komory w obu replikach działają na takiej samej zasadzie jednakże ta w Mk43 jest dłuższa i przykręcana śrubą do lufy zewnętrzenej, co uniemożliwa jej przesuwanie sie. Zastosowano w niej gumkę Hop-Up bez kołnierza. O ile komora stockowa w Minimi była tragiczna to w tej replice ładnie kręci. Dodatkowo o wiele łatwiej jest też złożyć sie do przyrządów celowniczych.

 

Z dodatkowych smaczków można wymienić prowadnice zamka na wewnętrznej stronie pokryw i pięknie wykonany tłumik płomienia

 

m604.jpgm603.jpg

 

Przemyślenia po 18 godzinach ciągłego użytkowania.

Replika o dziwo jest bardzo poręczna jak na swoje gabaryty i prawie nie obciąża rąk, za to uda i kręgosłup przeżywają katusze. Z magazynkiem trzeba się umiejętnie obchodzić. Najlepszym pomysłem jest danie dystansów z pianki po jego umiejscowieniu w pokrowcu. Jeżeli tego nie zrobimy należy liczyć się z tym ze przewód doprowadzający kulki( który jest taki sam jak w boxie od minimi) zostanie zablokowany albo uszkodzony a co najgorsze przestanie podawać kulki.

 

 

 

Więcej informacji wkrótce po tym adresem w dziale technika/tiunning.

 

 

 

Wereszcz

Edited by edhunter
Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kret : Jest minimalnie lżejsze i o wiele poręczniejsze, a jej wagę znalazłem w instrukcji wiec zakładam że producent wie ile waży produkt który wypuścił na rynek/

 

hary934 : replika wytrzymała w moich destruktywnych rękach całe Światło Ksiezyca III a logo PJ nigdzie na nim nie znalazłem

 

zdzisiu : zazdrość niszczy ludzi

Edited by edhunter
Link to post
Share on other sites

Widziałem to cacko na ŚK III i powiem szczerze, że w pierwszym momencie (przechodząc przy bażantarni przez waszą barykadę ;P ) myślałem, że to VFC. Bo w końcu nie miałem pojęcia, że A&K wypuści MK.

 

Gratuluję ślicznej repliki i mam nadzieje jeszcze kiedyś ją zobaczyć.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...