Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dawno nie zerkałem. :) Do gumki si enie dobierałem.

Naszła mnei natomiast pewna refleksja:

Nie naprawiłem jeszce maga (kupiłem sobie nowy od KWA za 170zł - jakość wykonania niesamowita (do tego łyka 50 kulek (ładniej się układają) a nie jak w tym Well 30 kulek (nie mam pewności czy to wada ich konstrukcji czy specjalnie zorbili Low-cap ;) )).

Do jakeij konkluzji nas to prowadzi: G11 mamy za 270zł + 170zł magazynek KWA

Ingram od KWA kosztuje na evike.com i poodbnych coś koło 120 dolarów, czyli 360zł. HFC kosztuje 100$.

 

IMHO - (mimo że broń wella jest dla mnei hiper rewelacyjna, pro i czoko i zjabeiscie strzela :) ) lepiej od razu kupić nie wiele droższą wersję markowa i mieć spokój. Może zmienię zdanie jak wymienię oringi na zaworach, ale z tym jest ogólnie bieda, bo te zawory sa mosiężne i przy wkręcaniu te żeberka wpuszczajace gaz bardzo się gną.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Wybaczccie double posty, ale jak wiaodmo nie ma edycji:

Drobny update do posta wyżej: magazynek Wella sam się uszczelnił z czasem. troszkę go nasmarowałem silikonowym sprejem, i w końcu trzyma jak trzeba. także za te pieniądze jednak warto brać :) Aczkolwiek KWA jendak, mimo niewielkie dopłaty, pozostaje nadal bardzo kuszącą opcją, bo mag ma lepszą pojemność a i jakość jest wyższa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 years later...

Natchnęło mnie na tego G-11. Taki po prostu kaprys :). Generalnie zabawka fajna. Jedno nie podoba mi się od początku: zawór do nabijania magazynka jest bardzo głęboko. Żeby nabić magazynek, nie wywalając części gazu do atmosfery, muszę zdjąć stopkę, bo dysza butli po prostu jest za krótka. Z którymi gazami nie ma takiego problemu? Mam obecnie GG z Umarexa. Może dostępne są gdzieś jakieś przedłużki na dyszę?

Link to post
Share on other sites

Na specshopie masz mosiężną przedłużkę dyszy od Abbey'a.

Nie dam 12zł + przesyłka za kawałek mosiężnej rurki, sam sobie coś wykombinuję.

 

Co do samej repliki:

Z plastiku jest korpus, suwadło,mały element na spodzie magazynka i suwak przełącznika safe/fire. Reszta to głównie znal, nawet szczęki magazynka. Upper ma wewnątrz wkładkę z blachy więc suwadło nie trze plastikiem o plastik. Replika strzela z otwartego zamka (jak oryginał). Ma to pewien efekt uboczny: jak kończy się gaz to zamek nie ma siły cofnąć się do pozycji, na której jest zatrzaskiwany. Wtedy nawet gdy jesteśmy w trybie semi, replika robi ładne trrrrrrrr, wywalając w ten sposób resztkę gazu mimo puszczonego spustu.

Mechanizm gazowy zrobiony jest troszkę innaczej niż np w pistoletach gazowych. Tutaj wewnątrz dyszy pracuje dodatkowa rurka, która wystaje z dyszy. Podczas strzału zamek wprowadza kulkę do komory. Kulka zatrzymując się na hopku, naciska na tą rurkę. Wsunięcie jej do wewnątrz cylindra gazowego, otwiera przepływ gazu w kierunku lufy. Kulka po opuszczeniu gumki zwalnia nacisk na tą rurkę i przepływ gazu do lufy zostaje zamknięty. Teraz cały gaz idzie na tłok blowbacku.

Lufa wewnętrzna jest nietypowa. Gumka hopup również. Regulacja hopka jest... dziwna. Dystanser ma formę metalowej kulki. Obracamy pierścień, który obejmuje całą gumkę. Przez takie rozwiązanie, podkręcając mocniej, powoduje się lekkie obrócenie gumki w lewo. Pierwsze co mam zamiar zrobić to przykleję gumę do lufy na butaprenie.

Co jest jeszcze inne, niż jesteśmy przyzwyczajeni? Podawanie kulek z magazynka. Magazynek wystawia nam kulki na wysokości dyszy i ta po linii prostej wprowadza je do komory hopup. Dysza przechodzi przez szczęki. Wadą tego rozwiązania jest to, że górny odstęp pomiędzy szczękami jest minimalnie mniejszy od średnicy kulki i np. puszczenie sprężyny przy nie całkiem załadowanym magazynku może spowodować wyrzucenie części amunicji z maga.

Strzelanie: W sieci spotkałem się z wieloma wypowiedziami, że ten pm jest bardzo głośny. Nieprawda, Kulturalnie sobie terkocze. Moja M9 z KJW jest znacznie głośniejsza. Blow back też nie powala, zamek jest dosyć lekki. Przy strzelaniu zdarza się czasem, że zamek nie dojedzie do końca lub z magazynka wypadnie dodatkowa kulka. Wystarczy wtedy odciągnąć zamek i przechylić replikę oknem wylotowym łusek na dół i możemy strzelać dalej. Odnośnie zasięgu to wypowiem się po weekendzie. Wczoraj strzelałem po ciemku. Ta zabawka sprawia frajdę ale nie jest przeznaczona dla osób atechnicznych. Ja jestem typem dłubacza i bardzo się cieszę z kolejnej repliki, w którą wsadzę swoje łapska.

Link to post
Share on other sites

Nie zrobiłem jeszcze testów gazożerności ale tak na oko myślę, że te 2 magazynki spokojnie wystrzela. Robię bardzo dużo prób na częściowo zaladownym magu. Na razie próbuję doprowadzić do tego, żeby po każdym strzale zamek cofał się całkowicie. Jestem po próbach z kilkoma sprężynami. Słabszą od fabrycznej daje bezbłędną pracę ale w efekcie mamy jakieś 180fps. Chcę doprowadzić do nienagannej pracy przy około 300fps. Zamek zbija zawór magazynka i mocniejsza sprężyna daje więcej FPS ale jest problem z cofnięciem zamka do pozycji wyjściowej.

Druga sprawa to hopup. Konstrukcja jest badziewna i nie da się uzyskać oczekiwanego pod kręcenia na kulkach 0,20. Na razie udało mi się osiągnąć zasięg rzędu 25m. Jest to odległość, na której kulka leci jeszcze bez znaczącego opadu. Nie da się ustawić tak, żeby kulka poszła choć trochę w górę. Nie mam pod ręką kulek lżejszych niż 0,20. Być może na lżejszych byłoby lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mały update.

Replika prosto z pudełka nie długo żyje. Na początku pęka zamek przy śrubach z tyłu. Mimo wszystko da się strzelać. W następnej kolejności dosyć szybko rozsypuje się cylinder gazowy. Pęka po prostu. Spawanie nie na długo pomaga. Potem odłamuje się element, który opiera się o komorę hopka.

Z częściami kiepsko. Dostępne są tylko z Army Force. To jest strzał w 10. Też plastik ale o niebo mocniejszy. Po wymianie zamka i cylindra wystrzeliłem około 50 magazynków i nic nie chce pęknąć. Na fabrycznych częściach pęknięcia zaczynają się już pojawiać w okolicach 3 magazynka.

Gazożerność... miłe zaskoczenie... 4 magazynki w trybie mieszanym (semi/auto). Nie polecam przeróbek mających zwiększyć przepływ gazu. FPS-ów niewiele przybywa a magazynek się tak szybko schładza, że nie da się całego wystrzelić serią.

 

Nie wiem czy poleciłbym zakup tej repliki, bo nie miałem innych Ingramów w ręce. Żeby móc zacząć jej używać trzeba doliczyć stówkę na wymianę części.

 

Ostatnim punktem programu jest system podkręcania kulek. Fabryczny słabo sobie radzi. Próbowałem z gumką Falcona do KSC i trzeba by zrobić lufę inaczej, żeby dało się jej użyć. Tam jest gumka z metalową kulką w roli dystansera. Zastanawim się nad przerobieniem tego na r-hop. Problemem jest lufa, która tak jak w pistoletach ma okno z jednej strony bez krawędzi. Nie wiem czy nie grozi mi np wystrzelenie łatki. Do tego fabryczna gumka jest gruba i sztywna. Problemem może być wywinięcie jej aby usunąć obecnego cycka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...