Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning z 450Fps do 550FPS


Recommended Posts

Cześć mechanicy.

Nurtuje mnie od jakiegoś czasu myśl, czy nie powrócić do starych dobrych czasów i z 450fps nie zrobić znów blisko 600. Jednak, zauważyłem że zasięg wcale nie powala przy 600 fps, jest tam jakaś różnica ale znikoma, kulka szybciej leci i mocniej kaleczy.

Czy jest jakaś większa różnica między 450 a 550fps? Czy warto rezygnować z możliwości ciągnięcia full auto?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg mnie nie warto. 450-470fps to optymalna wartość do lasu (na sprężynie M120-M130), mając więcej tracisz opcję auto, ewentualnie sporo spada rof, żywotność części jest jaka jest i często są sytuacje, że po prostu boisz się strzelić (przynajmniej ja). Przyrost zasięgu to może z 5-10m, porównywałem 520 i 600fps i różnica była ledwo widoczna (520fps kulka spadała zaraz przed drzewem, przy 600 kawałek za nim, nie wiem ile metrów było do drzewa).

Link to post
Share on other sites

Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że zasięg wzrasta do 470 fps. Czym dalej jest to mało opłacalne. Wykręcając 470 na m130 masz cały czas godny rof i możesz używać full auto. Mając 550 fps, nie strzelisz już do osoby z 40m bo ją po prostu zamordujesz (np. trafienie w twarz... ) Inna sprawa ze snajperkami. Tam każdy metr się liczy, nie masz auto i przy baaardzo dużej ilości fps możesz używać cięższych kulek, co za tym idzie razić celniej na długich dystansach.

Link to post
Share on other sites

ponad 450 dobre jest w zime ... w lato pojawia sei problem - w co delikwenta trafic zeby najmniej bolalo - bo nagle wyskoczyl ci zza krzaka i jest na 15 metrach a nie ma czasu siegnac po boczna.

Nie jest latwo za kazdym razem trafic w replike ... za to jest szansa trafic w palce co jest jednym z gorszych postrzelen. Osobiscie wole dostac w policzki niz palce - policzki szybciej sei goja. Mialem jednego palca rozwalonego do kosci z aega... ale to z 400 fps z odleglosci 5 cm.

Problem z 500 fps jest taki ze na daleka odlegosc i tak celnosc nie powala (nie wazne jaka precka) wiatr ma duze znaczenie i poprawki trzeba brac i na odleglosc i wysokosc i wiatr. Auto przy 450 jest duzo skuteczniejsze. Ale to jest zupelnie inna forma zabawy/rozgrywki.

Zdjac kogos jedna i tylko jedna kulka ma swoj smaczek.

Przy 500 minimalna odleglosc to jakies 25-30 m ... o ile nie trafi sie prosto w twarz.

Link to post
Share on other sites

Z 500 fps minimalna odległość to 30 metrów, to jaka w takim razie z 400 fps? 20? Przesadzacie.

Moje ostatnie konstatacje są takie, że up powyżej m120 ma sens dla replik wyborowych i wsparcia (o ile ich używa się zgodnie z przeznaczeniem i mamy jeden km na na te 10 osób). W tych pierwszych pozwala na używanie cięższych kulek, co przekłada się chyba najmocniej na powtarzalność, w drugim przypadku zapewnia rzeczywiste wsparcie drużynie...

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Oj ;) a niedawno sprzedałem M249 540fps :F chłopak młody może zakuma czaczę ;)

Co do trafienie z 40 metrów 500fps to nic strasznego, jednego terminatora przechrzciłem z 600fps z 2 metrów po licu, zrozumiał przesłanie ;) nawet nie miał pretensji.

Strzelam obecnie z 450fps na 0,28g. powiem że jak na przerzucenie się z 600 na 450fps nie widzę wielkiej różnicy, mam lekki komfort że nikogo nie uszkodzę poważnie. Na 600 strzelałem na full auto, ale za każdym wystrzałem, przałem gdzie kulka leci i czy nikogo właśnie nie przebija na wylot ;)

Wydaje mi się że chyba poprzestanę na M130, ewentualnie M140 bo z tego co widzę, te parę fps mogło by dać zasięg ciut lepszy i kulka szybciej dotrze do celu.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Minimi ma tę zaletę, że sprężynę wymieniasz w ekspresowym tempie. A że niestety realność wsparcia zależy między innymi od fps'ów replik z drugiej strony... no cóż. O rozsądku nie będę pisał, bo to każdego obowiązuje. A istotną kwestią jest dla mnie funkcjonowanie replik w miarę zgodnie z przeznaczenie odpowiednika - takie osobiste zboczenie ;)

 

BTW orientujecie się co się stanie, jeżeli do gb z STU, mocną baterią 11,1 v i silnikiem ~m120 włoży się sprężynę m120? Jak będzie z rofem?

Link to post
Share on other sites

Oj ;) a niedawno sprzedałem M249 540fps :F chłopak młody może zakuma czaczę ;)

Co do trafienie z 40 metrów 500fps to nic strasznego, jednego terminatora przechrzciłem z 600fps z 2 metrów po licu, zrozumiał przesłanie ;) nawet nie miał pretensji.

Strzelam obecnie z 450fps na 0,28g. powiem że jak na przerzucenie się z 600 na 450fps nie widzę wielkiej różnicy, mam lekki komfort że nikogo nie uszkodzę poważnie. Na 600 strzelałem na full auto, ale za każdym wystrzałem, przałem gdzie kulka leci i czy nikogo właśnie nie przebija na wylot ;)

Wydaje mi się że chyba poprzestanę na M130, ewentualnie M140 bo z tego co widzę, te parę fps mogło by dać zasięg ciut lepszy i kulka szybciej dotrze do celu.

Ty się żalisz czy się chwalisz? to co piszesz jest trochę chore, wolę te czasy kiedy wszyscy mieli ~340fps i była zabawa a teraz strach się bać czy właśnie taki pseudo snajper nie przekosi Ci po twarzy z 600fps....

Link to post
Share on other sites

Michall a powiedz mi może jaki silnik? zależy też jaką wydajność ma pakiet Li-Po. Powinieneś mieć około 14-17k/s.

 

 

 

 

Dragunov taki mój OT z tym minimi ;) nie o Tobie przyjacielu.

Miachlll, 540FPS w broni wsparcia, nie jest taki zły pomysł patrząc na to że sadzisz z większych odległości, w budynku z tym nie poszalejesz a i zdrowy rozsądek się przyda.

 

OT

Rozumiem że to iż przekosiłem kogoś z niewielkiej odległości nie jest chwalebne, hełm + wielkie gogle odebrały część kulek, parę drasnęło twarz, z tego co wiem, chłopak się uspokoił bo na zlocie naprawdę nie tylko ja celowałem w jego buzię. Przestańcie ociekać powagą sytuacji i wzornictwem bo za każdym razem kiedy wiedzę spokój na forum, na strzelance się odbija innym charakterem, piszę jak lubię stosując się do "regulaminu"

Koniec OT

 

Marek Kijanka - weź się w garść chłopie. Jak Ci smutno że już nikt nie ma 300fps to łzy wylewaj gdzie indziej. BTW. O jakim ty snajperze mówisz co?

Link to post
Share on other sites

Silnik stock PJ (minimi). Pakiet pewnie w okolicach 2000 mAh 25C.

 

"Poprawianie" terminatorów to ogólnie przyjęta zasada i nie widzę w tym nic nieprawidłowego. Tym bardziej że bardzo rzadko się zdarza aby poszkodowany "pyszczył". Ot, edukacja.

Link to post
Share on other sites

Macie problem... Kupcie sobie jakieś prawdziwe m4/16 w cenie do 1500 $ się zmieścicie. Zasięg będzie 200 - 400 m. Terminatorstwo zniknie. :D

 

Co to za sens rozgrywki gdzie bron wsparcia ma wiecej fps niz snajperka ?

 

Nie lepiej zachować takie wartości FPS... ?

 

Boczna do 300

Wsparcia do 420 - 450

Szturmowa do 420 - 450

Snajperka do 550 Auto Off

 

Po co Ci w szturmówce 5xx FPS ? Skoro i tak masz przewagę w ilości kulek w magu / boxie ? Stosunek 1 : 10 wystarcza... 30 : 300

Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj zwierza :D Ostatnio tak mu kosiło że silnik spalił :F

P.S.

W tej same konfiguracji mini tylko z aku. li-po 11,1 15C nie było różnicy, zwierzu, pamiętasz jak razem żeśmy z mini naparzali żeby na słuch złapać która daje szybciej? No nie było różnicy, a R.O.F. wynosił 18k/s mierzyłem na chronografie.

Na broń wsparcia minimi te 500fps to raczej nie jest jakiś wyczyn kaskaderski, wg. mnie to taka normalna moc dla M249.

 

Marek - pisałem Tobie WEŹ SIĘ W GARŚĆ CHŁOPIE i nie pisz nam takich farmazonów, nie podoba się? Nie czytaj nie pisz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...