Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning z 450Fps do 550FPS


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Heh :) Poddaje się, wg. moich uszu nie było różnicy a wydajność prądowa li-po kładzie żelówkę tych rozmiarów.

Zwierzu, w swoim M249 wstawiłem 4 kondensatory 4x4000piko Farad 16V. Rożnica była i to bardzo zauważalna, w połączeniu z mosfetem masz czysty wygar no i świadomość ze nic się nie zepsuje jeśli chodzi o elektrykę itd.

 

Wracając do tematu: gdyby broń wsparcia miała 450fps, wydaje mi się że to i tak jest bardzo dobry wynik biorąc dłuższą lufę można było by trochę celniej strzelać z zasypywacza, jednak kto używa 0,28g. w M249? Mało kto, częściej 0,25g. i tutaj może być problem bo te kulki lubią zboczyć pod presją wiatru, 550fps załatwiło by sprawę.

Link to post
Share on other sites

Heh :) Poddaje się, wg. moich uszu nie było różnicy a wydajność prądowa li-po kładzie żelówkę tych rozmiarów.

Zwierzu, w swoim M249 wstawiłem 4 kondensatory 4x4000piko Farad 16V. Rożnica była i to bardzo zauważalna, w połączeniu z mosfetem masz czysty wygar no i świadomość ze nic się nie zepsuje jeśli chodzi o elektrykę itd.

 

Wracając do tematu: gdyby broń wsparcia miała 450fps, wydaje mi się że to i tak jest bardzo dobry wynik biorąc dłuższą lufę można było by trochę celniej strzelać z zasypywacza, jednak kto używa 0,28g. w M249? Mało kto, częściej 0,25g. i tutaj może być problem bo te kulki lubią zboczyć pod presją wiatru, 550fps załatwiło by sprawę.

 

To se wyobraź jak wbija w Ciebie i twój team Szturm albo ty szturmujesz na 550 fps... gdzie taka osoba wypruje na Ciebie 300 kulek +. W takiej sytuacji mało kto patrzy na odleglosc...

Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie drogi Marku, że niektórzy grają w różnych środowiskach i na różnych imprezach. Raz jest ograniczenie totalne do 350, raz nie ma żadnych ograniczeń i wyeliminowana jest zasada nie strzelania z bliska. I to tylko w jednym środowisku.

Na każde warunki przydaje się inna replika - raz mogę mieć boxa załadowanego na 200 kulek i m120, raz na 2500 i m150.

Minimi zresztą to nie jest replika na każde warunki, bo nie zawsze może spełniać swoją funkcję.

Jako replikę uniwersalną mam m4 z 330 fps. Bo tym się najfajniej gra.

I wytłumacz mi, po co Ci m120 w mp5j? To jest moim zdaniem bez sensu.

 

Zresztą, każdy w airsoftowym dzieciństwie przeżywa okres fascynacji limitami i ograniczeniami - potem się z tego wyrasta.

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie na elektryka powinno być max.500fps tylko na single. Dla karabinku wyborowego do 600fps. I kategoryczny zakaz używania RAMów bo z tego co wiem, zabawa jest przednia ale tylko wtedy gdy stoisz po dobrej stronie lufy.

Mam FN FAL KA 380fps i powiem Ci Michał że w lesie ostatnio dostałem oo kolegi z Chinolem a moc ta sama, z tym że moje kulki nie dolatywały, jego owszem.

Link to post
Share on other sites

To dlaczego miałeś 540fps w m249?

Uważam, że 500fps to już jest dużo. A co do ramów to wg. mnie 750fps z ram'a boli tak samo jak 750fps z elektryka, ale to takie moje zdanie... Tudzież nie wyobrażam sobie dostać z rama z 10-20m i nie mieć pretensji do osoby strzelającej...

 

Jaki można wyciągnąć na ok 500fps'ach zasięg? 70m? Ile potrzebuje fps (i długości lufy) karabinek, żeby strzelać celnie (przynajmniej 7/10 w A4) na 80m?

 

I jak wygląda sprawa z lufami 650mm? wiele ludzi mówi, że jak się założy do zwykłego cylindra znacznie spada moc, ale rośnie zasięg - jak wygląda ta sprawa przy BU? ktoś pisał, że ma lufę 650mm i BU i różnica w fps'ach wynosi ok 10...

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Link to post
Share on other sites

Oj na bornym w tym roku kilka było , i ten efekt psychologiczny jak takie M4 zaczyna 'grać' :twisted: .

 

 

I jak wygląda sprawa z lufami 650mm? wiele ludzi mówi, że jak się założy do zwykłego cylindra znacznie spada moc

 

W przypadku znajomego repliki było to 70 FPS

 

ale rośnie zasięg - jak wygląda ta sprawa przy BU? ktoś pisał, że ma lufę 650mm i BU i różnica w fps'ach wynosi ok 10...

 

Jak 10 mniej w stosunku do 590 to się zgodzę , a naprzykład przy 705 będzie to już 40-50 FPS .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

No mi też by się podobało zobaczyć na zlocie 'kilku' snajperów, nie 40 osób z ~600fps'ami + fullauto i 5 osób z RAM'ami... wtedy budowałby się klimat :)

 

@przemek10 - co do luf 650mm + BU to taka dywagacja czy z autopsji? ;-) Bardzo zadziwiło mnie to, bo uważam, że zamiast 30fps'ów można mieć 5m więcej zasięgu - to czemu nie:)

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

 

edit: @Dragunow - M150 (albo sp150) by wystarczyło ;-) ?

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

@przemek10 - co do luf 650mm + BU to taka dywagacja czy z autopsji? ;-) Bardzo zadziwiło mnie to, bo uważam, że zamiast 30fps'ów można mieć 5m więcej zasięgu - to czemu nie:)

 

Osobiście mierzyłem w pokoju na moim chrono , nie sprawdzałem zasięgu , tylko wyniki FPS .

Link to post
Share on other sites

Moc - jest to jakaś metoda radzenia sobie z terminatorami, ale wole pogadać z takim delikwentem, i albo nie przestanie być nieśmiertelny albo przestanie strzelać, i tyle... nikt nie lubi terminatorów, ale seria 20kulek z ponad 500fps z odległości 20-25m to wg. mnie sadyzm.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

@ co do luf sprawdzę u siebie na lufie Km-head'a jak już założę sobie BU :D

Link to post
Share on other sites

Airsoft powinien być tylko do 400fps i to jeszcze maksymalnie. Po własnym doświadczeniu wiem że powyżej tej granicy zabawa niema sensu, zwykłe chowanie się i poprawianie gogli, arafatki na twarzy żeby przypadkiem nie dostać. Ale po co to pisać skoro i tak początkujący kupi sobie takiego AKM-a z mocą 460-sięciu Fps i strzela seriami bez opamiętania a co gorsza miewają tacy tzn. "czyściciele budynków". Sam byłem taki mądry na początku ale jak dostałem z 2m w budynku od takiego i to jeszcze ze słabszej mocowo repliki to się skończyło pięknymi dwiema dziurkami w twarzy i ładną blizną. Sam mam teraz 380-90 i więcej nie potrzeba.

 

PzDr.

Ps. Airsoft schodzi na psy z każdym rokiem niestety. ;|

Edited by AlamoHT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...