Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA33e Classic Army


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Oj ma!!! :twisted:

 

standard ... hop up ten sam co w m15a4.....czyli totalnie do wy miany gumka :] a jak masz pecha to i nawet to nie pomoże :? mi wypluło już dróga stock'ową gumke :] a poszło ledwie 7tyś. kulek... w najblizszym czasie wymieniam na sylicon .... zobaczymy co sie stanie

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

a ja chcialbym zadac pytanie tego typu :

 

Co z dwojnogiem do tego karabinu ? czy jest jakis pasujacy i dostepny w polsce ? podobno pasuje taki jaki jest w G3 z TM...

 

i druga sprawa, czy ca33e ma takie same wnetrznosci jak M15 z CA ? pytam sie bo jesli tak to chyba moga tam wystepowac podobne problemy z zebatkami co sie za szybko zuzyly ?

Link to post
Share on other sites

1st.

Tak własnie ... z tego co sie orientuje to pasuje tu bipod taki jak w G3... choć słyszałem o jakimś specjale od CA ale to tylko ploty... żaden Bipod od M'ek nie pasuje(choć dziurka jest i taki kozacki bipod od TM mozna by było ale w łapach go nigdy nie miałem)... możan kombinowac z "nożyczkami" polskimi ale ...

 

 

Widziałem takze taki najprostrzy Bipod wygladający jak ten od Famasa F1 ale nie powiem dokłanie bo tylko na fotach było widać jak ładnie wskakiwał w te wyciecia w fore gripie...tylko że chyba było to KSC H&K33 ale mocowanie te same... powodzenia...jak coś ciekawego znajdzecie to wrzućcie na forum ...sam sie do bipod'a przymierzam...

2nd

czy dokładnie takie same to nie dam se nic uciąc ale na pewno zerżniete od poczatku do końca... choć chwyt pistoletowy i selektor jest inny... HOP UP jest identyczny jak m15... wiecej mi nic nie wiadomo...

Link to post
Share on other sites

No rzeczywiście, zwracam honor i przepraszam za pomyłkę :P . Coś mi się pokręciło, że CA wsadza do wszystkich swoich nowych zabawek 7 mm.

To może powiem kilka słów od siebie apropos CA 33, z którym miałem styczność. Dla mne zdaje się być mniejszy niż na zdjęciach, poręczniejszy i wogóle. W łapkach fajnie leży, tylko razi ten plastik choćiażby na selektorze. Egzemplarz Fila strzela rzeczywiście daleko i dobrze. Niestety by się złamał specjalnie trudzić się nie trzeba. Jedna przewrotka, gun na ziemi, a body w dwóch częściach...

Link to post
Share on other sites

heheheh percent bo mój egzemplaż to delikatna kobieta... rzuciłem nią i sie z(a)łamała...

 

a da real hustlers kochaja tylko sztuczne piersi :twisted: mnie ten plastik nie razi ... po doswiadczeniach z famasem i L85A2(spr.) mogło być gorzej ...a selektor NIE JEST PLASTIKOWY !!!!! jest pokryty farba jak reszta guna, tylko bardziej sie świeci :P

Link to post
Share on other sites

Zachar... hop up jest taki sam jak w m15A4 CA ... odsyłam do topicu o tym gunie...jest masa postów na temat "wspaniałego" wynalazku jakim jest hop up CA ... :evil: robi jak chce ... troche gorsze kulki i po gumie... ale i tak naprawde celna machina...nic tego nie zmieni :twisted: :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ech.... filo.. powiem nawet ( ale w najglebszej tajemnicy :wink: ), że strzelam sie z "kolesiem", ktory ma to ca33 i jeszcze z innym "kolesiem " ktory ma m15 (ale akurat A2 a nie A4) i nawet tych gnatow nie widzialem z odleglosci mniejszej niz 0.5 m :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Tu masz Filo dobre zdjecie z MG, widac wyraznie gdzie toto ma przod - wchodzi w ten sam zaczep co plastikowy foregrip.

http://www.machinegun.pl/sklep/popup_image.php?pID=637

Czemu cholerstwo takie drogie... A wygladalo by fajnie, ehh.

 

pozdr

 

EDIT

Własnie sprawilem sobie guarderowski silikonowy hop-up rubber. Bo problemy byly 'jak zawsze' z tą serią CA. Na teście 'z balkonu' strzela ładniej, zobaczy sie na strzelance.

Link to post
Share on other sites

Trzyma sie z przodu na pinie a z tylu wchodzi pomiedzy wyżłobienia w body broni. Tak trzyma sie plastikowy foregrip, wiec ten RIS pewnie zamocowany jest analogicznie. Choc nie mam go, ale taki sposób montażu wynika z obserwacji zdjęć.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Witam!!

Miałem ostatnio (ograniczony) kontakt z "33", co jednak wystarczyło, żeby obudzić moj apetyt. Mam w zawiązku z tym parę pytań:

- czy body jest faktycznie delikatne? Hasło "wystarczy jedna wywrotka" to raczej marna zachęta, a zakup nowego body może być trudny.

- czy "33" jest preupgradeowana (profesora Miodka błagam o litość) jak M-4? Z opisow wynika, że stockowa "33" wcale nie ustępuje pola "4", ale...

- jak "33" spisuje się w CQB? Czy kolba bardzo przeszkadza?

- czytałem utyskiwania na selektor w MP5. Czy "33" jest również dotknięte tą przypadłością?

 

Waham się między M-15A4 a HK-33. Liczę na Waszą pomoc.

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Odpowiem na pierwsze dwa pytania, bo użytkownikiem sam nie jestem, ale miałem z tym trochę do czynienia.

 

Body jest jakie jest. Myśłę, że przypadek Filo to zwykły pech. Raczej wytrzymałe jak każde inne, a raczej tak samo mało wytrzymałe, czyli jak będziesz miał szczęście to nie pęknie, jak pecha to wrócisz z gunem w dwóch częściach.

 

Osiagi są jak na stocka bardzo dobre, kuleczki lecą daleko i prosto. Jednak CA33 jest wprost pożeraczem hop-upów. We w jednym egemplarzu trza było już 2 razy gumkę wymieniać. Ale może to też tylko pech.

 

Tyle

Percent

Link to post
Share on other sites

Na manewrach Kuby i Camo rozmawiałem z posiadaczmi CA33. Wszyscy byli zadowoleni, nie mieli problemów. Łamanie się body czy Hop-Up - wszyscy z którymi rozmawiałem, twierdzili, że nic takiego nie następuje. Wydaje mi się, że ten konkretny egzemplarz/e były felerne. Choć ułamanie się body można wytłumaczyć pechem, objawiąjącym się odpowiednim "wektorem siły" i kątem uderzenia - co spowodowało pęknięcie. Jeden z uczestników opowiadał, że wpadł w rów i zawisł na pasach a CA wytrzymało. :D

Ja osobiście przymierzam się do CA33 - planuję przerobić go na RKM :D podciągnąć go do 450 - 500 FPS + bipod i bębnowy magazynek lub Hi-Capy. Mając P90TR o "mocy" 310 FPS na bliski dystans RKM CA33 :D będzie świetnym uzupełnieniem.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem na pare kwestii wcześniej poruszonych:

 

Mój egzemplarz był z pierwszej serii jaka trafiła polski. A co moge o nim powiedzieć to że ma (miał) on problemy z nieszczelną głowicą cylindra. Niestety zjawisko to wystąpiło w paru innych egzemparzach maniaków z którymi rozmawiałem, dlatego można przypuszczać że to były jakieś niedopracowania pierwszych serii produkcyjnych.

 

Ponad to mój egzemplarz miał kłopoty z HU. Machinegun się postarał na szczęście i dystanser za friko podłożył. Z tego co wiem zresztą to już chyba MG w każdym nowym CA33 jaki dostają podkleja ten dystanser.

 

Z tym łamaniem body to się z lekka zdziwiłem bo swoim tyle razy przyp***** w każdą jego część i nic sie nie stało oprócz odprysków lakieru.

 

No i jeszcze mały update odn. pojemności hi-cap'a. Jak skrupulatnie wymierzyłem i wchodzi do niego wg. mnie 340 kulek + 30 w przewodzikach 8O doprowadzających.

 

Odnośnie pożerania gumek to nie potwierdzam w swoim przypadku.

 

Całe dolne łoże jest identyczne jak w MP5 dlatego selektor ognia jest identyczny. Ale wystarczy delikatnie nawiercić łoże i mamy już wyczuwalne dołki przy zmienianiu trybu ognia.

 

Sama giwera nadzwyczaj poręczna jak na taką długość ale niemniej jednak na 93cm trzeba uważać 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...