Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polar a może coś innego


Recommended Posts

Poszukuje czegoś ciepłego wygodnego i praktycznego. Z racji wielu pasji wystawiających mnie na dość duży wysiłek i chłód poszukuje jakiejś buzy. Myślałem o soft-shellu ale sprzedawca w sklepie typu campus powiedział że mają one raczej słabe właściwości termiczne. Obecnie skłaniam się ku polarowi. Już miałem na oku polar alviki bądź milo w systemie termal pro jednak jeden poważny szkopuł były one robione w rażących kolorach. Interesują mnie wszelkie odmiany ciemnej oliwki, zieleni,czarnego no i coyota. Pomóżcie bo nie wiem czego tak właściwie chce. Dość fajny się wydaje ten polarek http://www.e-militaria.pl/p-298/polar-heli...t-czarny-nowosc jednak jest z helikona i nawet nie wiem czy stał przy polarze.

Link to post
Share on other sites

w systemie termal pro

To nie jest system tylko dzianina firmy Polartec.

Sprawa jest prosta - za ok 200 zł dostaniesz kurtkę z "polarów" Polarteca lub Malden Mills - te są najlepsze. Taniej można kupić polary typu Helikon i inne chińskie - też grzeją a mniej szkoda ciorać w warunkach paramilitarnych.

Link to post
Share on other sites

tak tylko że tam widzę kurtki o gramaturze 150 i 200 jak one mogą być ciepłe czy wystarczą na powiedzmy noce gdzie dochodzi do około 0 stopni??

 

No i jaka może być wytrzymałość Helikona??

Edited by kelo
Link to post
Share on other sites

Miałem 200, teraz mam vege 150 i nigdy nie potrzebowałem grubszego. Polar 300 zajmuje kupe miejsca. To jest odzież warstwowa - nie siedzisz przecież w samej kurtce polarowej. Tak czy inaczej od wiosny do jesieni chodzę w bluzie i koszulce termoaktywnej a zabieram do plecaka tą vegę i jest ok. Jak jest chłodniejsza noc mam też bluzę polarową albo power-stretch.

 

Co do wytrzymałości - polar jak polar, normalnie...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Aktualnie posiadam pulower usmc z polartecu classic o gramaturze 100. Znalazłem niedawno na allegro jego nowszą wersję z nieznanego mi bliżej materiału - http://www.allegro.pl/item838865287_polart...e_bluza_lr.html - link, do aukcji gunsmoke'a. Swojego czasu za samą bluzę dałem 200 zł, a tutaj cena jest wyraźnie niższa. Miał ktoś może do czynienia z odzieżą z takiego materiału (to się nazywa grid-fleece?)?

Link to post
Share on other sites

Pytam bo ogólnie nie wyobrażam sobie airsoftu w polartecu 300 pod gore-texem. O wiele za gorąco dla mnie. Może bardzo mroźną zimą, ale u mnie nie ma chętnych do strzelania w takich warunkach.

 

Setka jest dla mnie idealna jako ocieplenie podczas wysiłku fizycznego. Do tego można ją bez problemu założyć pod bluzę bdu i taki zestaw jest bardzo wygodny do noszenia.

 

Trzeci powód to rozmiary - kupiłem softshella prawie na styk (nie do airsoftu) i dużo więcej mi tam nie wejdzie, dlatego szukam czegoś co będzie dawało większy komfort termiczny przy takich samych rozmiarach. Jeśli ktoś by mógł coś cywilnego w stylu pulowerka usmc polecić to bardzo proszę o wskazówki.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Chyba najlepszy zestaw pod softshella to dwa pierwsze levele z PCU/ECWCS gen.II/CMCWCS lub czegoś podobnego. Czyli coś z polarteca power dry jako base layer, a na to power dry R1/Grid jako warstwa izolacyjna, ewentualnie można też spróbować z samym lvl.2.

 

W Polsce póki co nie widziałem cywilnych rzeczy uszytych z polarteca power dry z wykończeniem R1/Grid, ewentualnie możesz szukać czegoś z power stretcha (Kanfor ma w swojej ofercie odzież z tego materiału), który też będzie miał podobne właściwości jeżeli chodzi o termikę.

Link to post
Share on other sites

Czyli power dry z wykończeniem R1/Grid i powerstretch mają lepszą termikę od classica 100-tki? Właśnie doszły do mnie rękawiczki z kanfora właśnie z powerstretchu i po wyjściu na miasto zauważyłem że pieruńsko grzeją mi dłonie.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

To chyba dobrze że grzeją? :-)

A co do termiki, to gdy zakładam polarteca 100 lub power stretcha na coolmaxowy podkoszulek to nie odczuwam różnicy jakby jeden z wariantów grzał bardziej a drugi mniej. Jak się założy 100/power stretcha bezpośrednio na cało to już czuć różnicę. Power stretch o wiele sprawniej odprowadza wilgoć z ciała w porównaniu do 100.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...