Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak ważne jest pudełko?


Estetyka i funkcjonalność pudełek do replik  

330 members have voted

  1. 1. Czy pude?ko mo?e mie? decyduj?ce znaczenie?

    • Mo?e
      112
    • Nie ma znaczenia
      218
  2. 2. Czy warto dop?aci? za ?adniejsze pude?ko?

    • Tak
      58
    • Nie
      272


Recommended Posts

Jak już ktoś powiedział, pudełko wyłącznie do transportu. Moja replika przeważnie leży w szafie albo w piwnicy kiedy coś grzebię. Ładne pudełko może i cieszy oczy, ale to tylko chwilowa uciecha, bo i tak replika zaraz trafia do specjalnego dla niej miejsca ;-)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to może być owinięta w papier toaletowy ;-), byle dotarła całą i była taka jak powinna być ;-).

 

95% tutaj obecnych i tak kupowało coś trzymają najpierw w łapie replikę (na strzelance/u kumpla/ściągniętą z wystawy), a później oglądało karton. Natomiast pozostałe 5% ściągnęło patrząc na zdjęcie w necie i mając w bardzo głebokim poszanowaniu w co toto jest zawinięte.

 

Dziękuję.

 

P.s. Foka, jak Cię szanuję, tak ten temat IMHO bez sensu z powodów które podałem. Jak by ludzie wiedzieli w co są opakowane auta/motocykle/quady kosztujące często grubo ponad 50 czy 100k złotych to by woleli sobie resoraki w kioskach kupować. Bo sądząc z ceny to one powinny być w platynową wstążkę owinięte, nie? ;-).

Link to post
Share on other sites
Foka, jak Cię szanuję, tak ten temat IMHO bez sensu
Nie do końca... Poczytaj kilka ostatnich recenzji replik na WMASG... Ładne kolorowe pudełka, często wykładane wewnątrz delikatnym materiałem...

I się zastanawiam - po co?

Myślałem, że ja jestem jakiś dziwny i jednak rynek "wymaga" takich zabiegów. Jak widać polski rynek nie wymaga. Dalej pozostaje pytanie - po co? bez materiału, bez kolorowych pudełek replika mogłaby być o kilkanaście, kilkadziesiąt zł tańsza, więc po co klientowi się wciska coś, za co ten nie chce płacić?

Link to post
Share on other sites

Ano właśnie o tym samym pisałem, tylko może "myślotok" miałem inny. Dlatego te pseudo-motoryzacyjne porównania.

Bo tak na dobrą sprawę, jaka jest różnica w co to jest zapakowane? Większość osób i tak targa replikę na strzelanie w pokrowcach/walizach/workach na śmieci.

A przy ocenie, fajnie jak jest jakiś pokrowiec twardy (patrz waliza) to fakt, należy się plus. A patrząc w przypadku kartonu, to co za różnica czy to jest kolorowe z fotografią/bez fotografii/ z gołą babą/bez takowej? Strzela ktoś z pudełka? Nosi w tym? Wątpię.

 

Zdanie podtrzymuję, jak dla mnie mogą owinąć w papier toaletowy, czy tam gazetę, byle replika dotarła do mnie nienaruszona i kompletna, oraz taka za jaką zapłaciłem.

 

EDYTA: A jeżeli brak jakiegoś "wysublimowanego" opakowania spowoduje spadek ceny, to tylko się cieszyć.

 

EDYTA2: Szkoda tylko, że nie licząc GFC (co i tak już ma pudełka hmmm... niskobudżetowe) i P&J, to ew. spadek cen replik z powodu spadku cen opakowań nam nie grozi ;-). Bo tak szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby na całkiem poważnie jakiś producent/importer zainteresował się Naszym tematem.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

1. Może. Jakbym miał do wyboru 2 takie same repliki ale od 2 dystrybutorów brał bym tą z ładniejszym pudłem. (of course dystrybutor nie rożni się poziomem między sobą)

 

2. Nie. Pudło widzimy tylko w sklepie do prezentacji albo na necie w formie zdjęć. Nawet na czas wysyłki pudło jest owijane. Inna sprawa to walizka/pokrowiec itp.

Link to post
Share on other sites

Ja zagłosowałem dwa razy na nie .

 

1. Pudełko mnie nie obchodzi , jeżeli kupuję coś to zwracał uwagę na to co jest w środku a nie jak jest to opakowane .

 

2. Nie warto dopłacać no bo i po co ? Chyba każdy z nas przyzna , że po wyciągnięciu repliki i innych części z pudełka staje się ono jedynie gratem ew. cieszy oko przez pierwsze parę dni ale bardziej jesteśmy zawsze zainteresowani sprzętem :]

Link to post
Share on other sites

Jak napisał wcześniej OlO powinny byc pudełka biodegradowalne a najlepiej jeszcze o różnych smakach i pożywne wtedy można by je sobie po odpakowaniu z herbatką albo kawką schrupac :D Za np takie pudło od M14 o smaku schabowego z frytkami dopłaciłbym te 50 PLNów ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Dla mnie jest bardzo wazne, bo jak kiedys zechce cos sprzedac, to mam niemal zapewniony wygodna i bezpieczna przesylke.

 

Nie musi byc ladne, ale chcialbym, zeby bylo, bo moze sie przydac.

Link to post
Share on other sites

Co do pudełek jeszcze chciałem powiedzieć że jak dotąd najlepsze pudło zrobiło TM do M14 ;) Jest recka gdzieś w zbrojowni... yyyyy "szukanie"

Karabin zapakowany jest w naprawdę spore (jedno z największych jakie widziałem) pudło, stylizowane w konwencji opakowań wojskowych, napisy "Springfield Armory" i "US Rifle 7,62 mm " dodają tylko smaczku, subtelnie zacierając wrażenie że mamy do czynienia z repliką. Po otwarciu, naszym oczom ukazuje się karabin w pięknym, wyściełanym materiałem pudle, oraz magazynek, i dwa pomniejsze pudełka.
Link to post
Share on other sites

2 razy nie

 

Pudełko nie ma żadnego znaczenia, osobiście wolałbym dostać replikę w zwykłym szarym pudełku zapakowaną w nie wiem jak to nazwać - taki wojskowy papier do pakowania magazynków i innych części broni ze specyficznym zapachem :-P

 

Nie chciałbym aby pudełka były biodegradalne, ponieważ używam ich do wysyłania replik do sklepów na serwis i nie muszę się zastanawiać w co zapakować replikę.

 

Ostatnio w newsach był filmik prezentujący trzy repliki, który oczywiście zaczynał się od omówienia pudełek i ku mojemu zaskoczeniu na starcie ładne, kolorowe pudełko z odpustu dostało fory, bez znaczenia jaka replika siedzi w środku, oczywiście mi się najbardziej podobało zwykłe pudełko, w którym replika jest bardziej podniecająca :-P

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

2 razy nie.

 

Maniak tak czy owak w większości przypadków pudełko widzi dopiero gdy odpakuje przesyłkę. Moje pudło (swoją drogą dość estetyczne^^) z G36c [JG] lezy na szafie, kiedyś trzymałem w nim replike bo była coś tam popsuta a nie grałem w tym czasie, a tak poza tym to służy do przestrzelania repliki w domu przy ew. zacince ^^,

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Moje pudełko po GR16-nastce ładnie spoczywa na szczycie szafki i "zdobi" pokój swoim rózowym kolorem:P Normalnie wsadziłbym to pudło pod łóżko tak jak inne, ale tam już miejsca nie ma xD

 

Edit:

Tak BTW: Marcinek83, podpisuję się. Pudła G&G są świetne:) Różowe z zewnątrz i różowe wewnątrz -styropian (przynajmniej dla serii GR16, bo mój kumpel przy GR25 ma już jakieś "brzydsze")

 

 

 

P.S.: 2 razy nie :P

Edited by PiterTKD
Link to post
Share on other sites

1) Nie ma znaczenia

2) Nie

 

Pudło czasami do transportu, ale i tak chyba większość używa pokrowców. Ale fakt, jeśli chodzi o sprzedanie repliki, dobrze by było mieć ją w coś zapakować - i tu pasuje zwykły karton z styropianem. :)

Nie oszukujmy się, bo chyba każdy zamawia replikę przez internet, niż kupuje na bazarze, gdzie liczy się tylko to, aby opchnąć komuś jakiś szmelc. A gdy już zdecydujemy się pojechać do konkretnego sklepu, to już wiemy po co przyjechaliśmy... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pudełko jest bardzo ważne :P

 

Do VFC np. dostajemy walizeczkę do transportu samej broni, magow, szpeju na RIS itp :P Do jakiegoś kałaszka dawali taką śmieszną skrzyneczkę jak do oryginału. Ja bym dopłacił te dwie stówki, żeby dostać broń w pięknej walizeczce, która ma walory użytkowe (ponton, oparcie głowy podczas drzemki na jakimś milsimie, powalanie przeciwnika posiadającego GAZYLION efpeesów w swojej snajperce - bo taka walizka ma zawsze większy power niż kolba ;-) ), ale też dodaje smaczku. Przychodzi upragniona replika w takim ładnym opakowaniu. Zanim otworzymy mamy już dobre wrażenie.

 

Przykładowa ładna walizeczka

 

Pozdrawiam,

Painball.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ja myślę, że pudło decydującego znaczenia nie ma. Ale jeśli mówić o różnicy kartonowe pudło w plastikową wytłoczką bez żadnych oznaczeń a estetyczna walizeczka to wolałbym dopłacić te kilka złotych i mieć coś porządnego w czym nie wstydziłbym się i i mógłbym przenosić replikę

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...