Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

mój towarzysz Czary zrobił tłumik do ak-47 na wzór pbs-1 [osoby zainteresowane walic na priv przesle foto :) - moze jutro da sie je wkleic tutaj ]

tłumik jest wykonany z aluminium i oto problem ktory moze dacie rade pomoc rozwiazac

- jak pokryc to dziadostwo czernią - nie mozemy za cholere znalezc zakladu który anoduje aluminium [rzecz jasna w rozsądnej cenie]

macie jakie pomysly, rady, doswiadczenia ????

Link to post
Share on other sites

Przecież wyraźnie napisał, że to aluminium. Aluminium nie zaczernisz po zanurzeniu w oleju, a jeśli nawet, to nie będzie to pokrycie trwałe i przy każdym dotknięciu będzie zostawało czarne na dłoniach, a będzie po dotknięciu wyglądało jak opakowanie mleka "łaciate".

 

Jest specjalny specyfik w sklepach z bronią/myśliwskich. Służy do zaczerniania otartych lub naprawianych części broni. Taka swoista "oksyda" w płynie. Nanosi się to watką. Jeśli efekt jest słaby można kilkukrotnie powtórzyć. Niektóre z tych specyfików mają opis, że można używać i będzie efekt nawet na aluminium. Co prawda jeszcze tego nie próbowałem (preferuję stal - tę można czernić w oleju) ale myślę, że to jedyny rozsądny wybór.

 

I jeszcze jedno zazwyczaj te które specyfiki które są w stanie poczernić aluminium są droższe od tych które czernią jedynie stal. I tanie to one nie są ...

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Pewnie już o tym wiesz ale przypomnę. Zgodnie z tym co znalazłem w sieci oksyda nakładana na zimno może być dużo delikatniejsza niż farba. Ja miałem doczynienia z 2 rodzajami farb w spruje: „auto renolak” – farba do renowacji lakieru(taka z samochodem na puszcze, oraz tańszą emalią uniwersalną firmy champion. Polecam właśnie tą drugą ponieważ naprawdę szybko schnie i nie pozostawia zacieków tylko ładny gładki mat(a może to ja po prostu nauczyłem się malować :wink: ). Mam nadzieje że pomogłem.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Miałem ten podkład Games Workshopa. Na plastiku trzyma się nieźle,ale z metalowych figurek ścierał się BARDZO łatwo...czasami wystarczyło palcem przejechać po kancie i już. Pozatym podkład ten jest dość drogi...

spróbuj farbę "Montana Hardcore". Służy do malowaniapo murach ;) ale jest to najlepsza farba na rynku (najlepsze ciśnienie, krycie i co ważne nie robi zacieków). No i cena- kosztuje tylko 15zł, myślę że warto spróbować...

Aha- kiedy będą fotki tego tłumika?? Sam chętnie obejrze :)

Link to post
Share on other sites

Do malowania aluminium dobra jest farba akrylowa (takimi farbami maluje sie alufelgi).

Z tego co sie dowiedziałem w sklepie z farbami trzeba tylko zmatowić przedmiot i pokryć taką farbą. Można tez kupić specjalne podkłady aby lepiej sie farba trzymała.

Wystarczy zapytać sie sprzedawcy w sklepie ze spreyami i po problemie.

Link to post
Share on other sites
(...)spróbuj farbę "Montana Hardcore". Służy do malowaniapo murach [wycięty emot] ale jest to najlepsza farba na rynku (najlepsze ciśnienie, krycie i co ważne nie robi zacieków). No i cena- kosztuje tylko 15zł, myślę że warto spróbować...(...)

na Hardocrówki trzeba uważać, bo mi trafiła sie taka która wietrzała - po miesiącu na murze śladu z niej nie było tylko takie lekko coś widać było ( NIE - dozorca nie zmył :] bo w kilku różnych miejscach było tak samo, nawet w domu kolegi 8))

Link to post
Share on other sites

To nie temat do dyskutowania o graffiti, ale widze ze mam do czynienia z zajawkowiczem, wiec zripostuje :)

wiec. Z ponad roku malowania po murach wyniosłem doświadczenie, że wietrzeją farby metaliczne (złoto, srebro, miedź) po około pół roku i to tylko po zimie, ponieważ podczas zimy mury wilgotnieją, a na lato wilgoć zchodzi razem z farbą. Na tłumiku to nie grozi, a pozatym farba czarna nie wietrzeje (no dobra, wietrzeje po jakichs paru latach i to nieznacznie). Pozatym jak już wcześniej wspominałem na tłumiku wietrzenie nie grozi.

pozdrawiam, Nemo

Link to post
Share on other sites

Facet z firmy produkujacej detale na obrabiarkach-frezarkach wspominal mi cos o mozliwosci czernienia anodowego - chcialem u niego wlasnie zamowic tlumik. Podobno sa firmy co sie tym zajmuja (generalnie barwieniem aluminium).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
×
×
  • Create New...