Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Otóż mam taką sprawę : Chcę założyć grupę AS. Już od roku gramy z kolegami ( każdy ma po 15 lat ), ale trochę rzadko. W tym roku zacząłem, jako inicjator każdego przedsięwzięcia dot. Airsoftu myśleć o poważnym założeniu grupy AS. Celem mojego pomysłu jest :

- łatwiejsze zorganizowanie strzelanki ( w grupie będziemy mieli ustalone dni na strzelankę )

- zbieranie funduszy na dalszy rozwój grupy ( kulki, mundury, itp. )

- rozpowszechnianie Airsoftu oraz pozyskiwanie nowych członków

- zgranie grupy i stworzenie jednego "organizmu"

- możliwość uczestnictwa w AS osób niepełnoletnich

 

Ale utworzenie grupy niesie za sobą problemy, m.in :

- Czy osoba niepełnoletnia może założyć na portalu WMASG grupę ?

- Czy muszę gdzieś zarejestrować moją grupę ?

- Czy oficjalnie założona grupa ma jakieś udogodnienia/uprawnienia ?

- Czy dobrym pomysłem byłoby porozwieszanie w szkole kilka plakatów promujących AS i moją grupę ?

Link to post
Share on other sites

Odpowiem na przykładzie mojego teamu ( PPA ).

 

Ad. 1. Nie ma problemu jeśli chodzi o założenie grupy przez osoby niepełnoletnie, tylko musicie brać pod uwagę że na wiele imprez możecie nie zostać wpuszczeni aż do ukończenia wymaganego wieku

 

Ad. 2. Strona prawna : Jeśli na strzelanki będzie przychodzić więcej ludzi i będą się one odbywać w miejscach gdzie można spotkać postronnych ludzi przydaje się zgłosić to policji/straży miejskiej

Strona organizacyjna : przydałoby się zarejestrować na WMASG i najlepiej założyć forum twojej drużyny

 

Ad. 3. Wiele sklepów przyznaje zniżki dla teamów.

 

Ad. 4. Plakaty są dobrym pomysłem tylko trzeba by starannie obmyślić schemat plakatów (jednooki mściciel z kałaszkiem w każdej ręce i napisem "Rewolucja" odpada :-F )

Co do ewentualnych ludzi złowionych w ten sposób trzeba wprowadzić ostre kryteria selekcji (nigdy nie wiadomo czy plakatu nie zobaczy mistrz osiedla w CS-a :-F )

Link to post
Share on other sites

No wiesz, nie chodzi mi o to, aby było jak najwięcej osób, nawet takich, które nawet nie interesują się Airsoftem. Będzie wymagane ukończenie szkoły podstawowej, ew. zgoda rodziców ( żeby potem nie było, że dziecko skaleczyliśmy i na nas zwalą całą winę ).

 

A co do plakatu to stawiałbym nie na lans, szpan itp. tylko realne fotki z naszych strzelanek, ew. jakieś inne fotki, które po prostu uatrakcyjniają airsoft ( za zgodą właściciela of course ).

 

Najbardziej się obawiam strasznej stójki w rozwoju grupy, która najprawdopodobniej nastąpi - tylko sprężyny, bo na AEG'i zbyt dużo kasy i nie chce się zbierać.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że wystarczy odrobina samozaparcia i oszczędności i po roku mamy te 400pln na Kałaszka CYMY lub G36 JG ( właśnie w lipcu będę kupował G36K ).

 

Z tego co znam kolegów ( a dobrze ich znam ) to mają dużo chęci, ale mniej wykonania w praktyce. Na, ale cóż : Springi, też bronie...

Edited by Miszczo
Link to post
Share on other sites

Za dużo myślisz. Baw się airsoftem, nie naciskaj. Samo się rozwinie.

 

Nie do końca mogę poprzeć te zdanie. Chłopak jest amibitny, chce dążyć do celu a przede wszystkim rozwijać się.

 

...i oszczędności i po roku mamy te 400pln na...

 

Uwierz mi, jak stworzysz dobrą grupę, to w rok uzbierasz 2 tysiące zł nie 400 :wink: Wiem z własnego doświadczenia, mieliśmy grupkę, żaden oficjalny team tylko po prostu strzelaniny podwórkowe. I w rok uzbieraliśmy właśnie 2 tys, uzbieraliśmy taką kasę m.in poprzez sprzedawanie nie potrzebnych rzeczy, czy to zabawek z dzieciństwa czy starego telefonu, nawet poprzez prace harcerskie :D

 

 

Jednym słowem, tak trzymaj, bądź Ambitny 4ever a dużo osiągniesz.

Edited by Mad3j
Link to post
Share on other sites
- Czy osoba niepełnoletnia może założyć na portalu WMASG grupę ?

 

Wyciąg z regulaminu WMASG

Członkowie ekip i formacji zarejestrowanych na WMASG.pl muszą mieć ukończone 16 lat i pośród nich musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Ekipa lub formacja musi liczyć minimum 3 osoby (zarejestrowane lub nie na łamach portalu).

 

- Czy muszę gdzieś zarejestrować moją grupę ?

 

Jeśli nie chcesz być anonimowy.

 

- Czy oficjalnie założona grupa ma jakieś udogodnienia/uprawnienia ?

 

Może pomóc podczas starania się o wjazd na imprezę. W niektórych sklepach bywają promocje i rabaty dla zarejestrowanych na WMASG ekip.

 

- Czy dobrym pomysłem byłoby porozwieszanie w szkole kilka plakatów promujących AS i moją grupę ?

 

Tylko jeśli będziesz przekonany, że robicie dobrą robotę, a nie dobrą minę do złej gry. Wyjście do ludzi niesie ze sobą odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za opinię o szerszym środowisku airsoftowym.

Link to post
Share on other sites
Wyciąg z regulaminu WMASG

 

Członkowie ekip i formacji zarejestrowanych na WMASG.pl muszą mieć ukończone 16 lat i pośród nich musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Ekipa lub formacja musi liczyć minimum 3 osoby (zarejestrowane lub nie na łamach portalu).

 

Też to czytałem, dlatego się pytam. Koło Białegostoku istnieje trochę grup AS, ale większość przyjmuje od 16lat z pozwoleniem rodziców.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba dużej wytrwałości żeby doczekać do tego wieku ( jeszcze rok przede mną ). Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy w moim otoczeniu ( Juchnowiec, Białystok ) są młodzi ludzie, którym podoba się Airsoft, ale nie mogą się rozwijać przez ograniczenia wiekowe.

 

Owszem, zgadzam się, że młodzież ( do 16 lat ) nie powinna brać udziału w zlotach, itp, ale to tak, jakby ptakowi obciąć skrzydła.

 

A kolejnym powodem założenia tej grupy jest pewna resocjalizacja młodzieży. Środowisko, w którym żyję jest przepełnione ludźmi, którzy piją, palą, ćpają. A to wszystko przez nudę. Koledzy w szkole pytają się mnie : Po co ty się w to bawisz ? Nie żal ci wydawać tyle kasy na jakieś zabawki ?

A najczęściej zadają je koledzy, którzy po przyjściu ze szkoły siadają do komputera i grają w Tibię i różne inne gierki ( nie obrażając fanów Tibii ). I gdyby tak przynajmniej 5 osób z mojej szkoły dało się odciągnąć od tego nudnego i niezdrowego życia to będzie wielki sukces.

 

Myślę, że potrzebna jest dla Podlaskiego ( i nie tylko ) środowiska ASG taka szkółka, która wprowadza młodych ludzi w "poważny świat rozgrywek Airsoft'owych"

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba dużej wytrwałości żeby doczekać do tego wieku ( jeszcze rok przede mną ). Na dzień dzisiejszy nie wiem, czy w moim otoczeniu ( Juchnowiec, Białystok ) są młodzi ludzie, którym podoba się Airsoft, ale nie mogą się rozwijać przez ograniczenia wiekowe.

(...)

A kolejnym powodem założenia tej grupy jest pewna resocjalizacja młodzieży. Środowisko, w którym żyję jest przepełnione ludźmi, którzy piją, palą, ćpają. A to wszystko przez nudę. Koledzy w szkole pytają się mnie : Po co ty się w to bawisz ? Nie żal ci wydawać tyle kasy na jakieś zabawki ?

A najczęściej zadają je koledzy, którzy po przyjściu ze szkoły siadają do komputera i grają w Tibię i różne inne gierki ( nie obrażając fanów Tibii ). I gdyby tak przynajmniej 5 osób z mojej szkoły dało się odciągnąć od tego nudnego i niezdrowego życia to będzie wielki sukces.

 

Hmm, w tym co mówisz jest wiele racji ;P W mojej grupie są osoby które nie ukończyły jeszcze 16-go roku życia i nie mogą brać udziału w oficjalnych strzelankach itd, ale spotykamy się prywatnie. Załatwiliśmy teren gdzie możemy bez problemu się spotykać, "bawić w żołnierzy", ćwiczyć, oraz po prostu pogadać o Airsofcie. Wg mnie taka grupa to nie jest zły pomysł. Jak już osiągną tą airsoftową pełnoletność, to będą mogli pojawić się na strzelance będąc już w temacie i wiedząc o czym się mówi. Na niemal każdym naszym spotkaniu apeluję do zebranych, żeby nie stawiali na FPSy tylko na klimat i zabawę. A co do tematu nudy.. Jak to mniej więcej ujął jeden z członków mojej drużyny: "w końcu będę mógł robić coś ciekawego na świeżym powietrzu, a nie w domu przed komputerem" ;)

Poza tym twoja grupa nie musi przecież od razu nastawiać się na sam airsoft. Póki co można się skupić na rekonstrukcji, stylizacji, itp. My np. jeździmy na różne pikniki militarne i zloty ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem, zgadzam się, że młodzież ( do 16 lat ) nie powinna brać udziału w zlotach, itp, ale to tak, jakby ptakowi obciąć skrzydła.

 

Z autopsji mogę Ci powiedzieć, że będąc w Twoim wieku to też myślałem, że ograniczenia wiekowe są trochę niesprawiedliwe itp, ale podczas strzelanek i to dość licznych przez te lata w lokalnym gronie, to stwierdzam, że są jak najbardziej słuszne.

Jeśli Cię interesuje AS to wytrwasz do tej 16 czy nawet 18. Ja poczekałem trochę (w tym czasie zarobiłem fundusze na sprzęt) i trochę inaczej teraz na to patrze niż kiedyś. Czy lepiej? nie wiem, ale wiem, że wielu błędów nie popełniam.

Link to post
Share on other sites

A kolejnym powodem założenia tej grupy jest pewna resocjalizacja młodzieży. Środowisko, w którym żyję jest przepełnione ludźmi, którzy piją, palą, ćpają. A to wszystko przez nudę. Koledzy w szkole pytają się mnie : Po co ty się w to bawisz ? Nie żal ci wydawać tyle kasy na jakieś zabawki ?

A najczęściej zadają je koledzy, którzy po przyjściu ze szkoły siadają do komputera i grają w Tibię i różne inne gierki ( nie obrażając fanów Tibii ). I gdyby tak przynajmniej 5 osób z mojej szkoły dało się odciągnąć od tego nudnego i niezdrowego życia to będzie wielki sukces.

 

Myślę, że potrzebna jest dla Podlaskiego ( i nie tylko ) środowiska ASG taka szkółka, która wprowadza młodych ludzi w "poważny świat rozgrywek Airsoft'owych"

Bardzo do wszystko słuszne, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz, choćbyś nie wiem jak zacne miał założenia. Jeżeli ktoś się nie chce strzelać z dziećmi, nie będzie i już.

A młodzieżowe ekipy mogą jak najbardziej funkcjonować i funkcjonują.

Bardzo by było rozsądnie - zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i za przeproszeniem "merytorycznym", gdybyś znalazł opiekuna dla takiej grupy w postaci jakiejś starszej osoby bądź ekipy która dłużej w tym siedzi. Airosftowcy są z natury chętni do organizowania i pouczania, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem takich osobników.

Link to post
Share on other sites

W naszej grupie też zamierzamy wprowadzić ograniczenia wiekowe ( od 13 lat ) i zgodę rodziców ( of course ), żeby nie było sytuacji, gdzie dziecko dostało kulkę, a potem rodzice do nas, że mu dziecko kaleczymy. Tak samo działa zasada w tych "prawdziwych" grupach. I też się z tym zgadzam.

 

W Juchnowcu ( i okolicach ) nikt jeszcze o AS nie słyszał ( albo o tym nie wiem, jak już wcześniej pisałem ). Może po założeniu grupy okaże się, że w najbliższym otoczeniu jest kilka osób, które się tym zajmują.

 

Mój pomysł idee podobną do idei harcerstwa : Żeby dziecko/młodzież nie siedziała bezczynnie w domu przed komputerem.

 

 

Do sir_chester : W twoich słowach jest dużo racji. Sam już od 3 lat czekam, aż w końcu będę mógł pójść do prawdziwej grupy, niedługo za zarobione pieniądze kupuję sobie AEG'a.

 

A jeszcze co do kasy : To dla chcącego nic trudnego. Ja szukałem jakiejś fuchy, aby dozbierać na G36K JG i co się okazało ? Najciemniej po latarnią. Otóż sąsiad potrzebuje pomocnika na wakacje do swojego warsztatu i do koszenia trawy. Już od wiosny zarobiłem u niego na połowę AEG'a, więc z tym zbieraniem kasy to tylko kwestia czy się chce nazbierać czy nie.

Link to post
Share on other sites
- Czy muszę gdzieś zarejestrować moją grupę ?

Rejestracja czegokolwiek gdziekolwiek (oprócz internetu), to już wyższa szkoła jazdy... Tak samo czerpanie z tego korzyści.

 

Możesz sobie spokojnie odpuścić, a nawet, jako małoletni, powinieneś.

Link to post
Share on other sites

Mi chodziło bardziej o rejestrację na WMASG.

 

Ja wszystko czerpię z własnego doświadczenia. Sam przez 2 lata, tylko przeglądałem WMASG.pl i czasem zaglądałem czy nie ma nowych grup w Białymstoku. Teraz gdy już zbliża się 16 lat, mam zamiar kupić broń, plany o założeniu grupy mogą wypalić coraz częściej wchodzę, szukam informacji, itp.

 

Tak samo mogą postąpić Ci, którzy są jeszcze za młodzi na uczestnictwo w grupie, a siedzą w domu, z repliką, która kurzy się na ścianie. Zobaczą, że jest taka grupa, przystąpią i nie będą się nudzić przez te 1-2 lata.

 

Ps. Kto na WMASG jest moderatorem działu z grupami AS ? Chciałbym dogadać się z nimi, żeby nie usuwali mojej grupy/nie banowali mi konta, ponieważ mój pomysł na rację bytu ( moim zdaniem ) w środowisku Airsoft'owym

Link to post
Share on other sites

Temat ograniczeń wiekowych był omawiany wielokrotnie i nie widzę powodu aby do niego wracać. Nic w tym temacie się nie zmieniło, a jedyne zmiany jakie mogą kiedykolwiek być to podniesienie granicy wiekowej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...