Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.050 [CYMA]


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Siemka. Chciałbym lekko odkopać ten temat. Tylko mam inne pytanie, ale dalej o Cymie 050A. czy mógłbym z tego cacka zrobić bron w stylu Rpk - 74 / PKP PECHENEG itp? Ponieważ kupiłem tą broń ze świadomością, że jest to CKM. Lecz się myliłem. Mogę wydać max 500 zł. Podkreślam NIE MUSZĘ ZWIĘKSZAĆ MOCY BRONI.

Z górki dziękuje, oraz pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jedziesz na jakąkolwiek poważniejszą imprezę i zazwyczaj w regulaminie masz punkt mówiący o tym, że z hicapów/drumów mogą strzelać tylko repliki broni, która w "realu" wali z magazynków bębnowych/pudełkowych. Często też takie repliki mają liberalniejsze limity fps do walenia na auto. Chcesz być żołnierzem wsparcia-dźwigaj.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Pewnie się kolega Rejovski pomylił, bo cyma cm050 to replika AIMS, a RPK-74 to CM.051 :icon_smile:

 

Przeróbka AIMSa na PKP czy nawet PKM była by na tyle skomplikowana i droga, że nie powinieneś nawet jej brać pod uwagę.

Natomiast doprowadzenie do wyglądu mniej więcej RPK nie będzie aż tak trudne. Na Twoim miejscu zastanowił bym się nad rumuńską odmianą RPKS:RomanianRPKs.jpg

 

Jeżeli interesuje Cię tylko luźna stylizacja, to w takim przypadku mógłbyś załatwić sobie jedynie dłuższą lufę z dwójnogiem i uzyskałbyś bardzo oryginalny rkm, a zmiany byłby by w pełni odwracalne. No chyba, że koniecznie musisz mieć rosyjska/radziecką odmianę...

 

Co sensowności zakupu rkm.

W tej chwili, to najbardziej opłaca Ci się zrobić tego rumuńskiego RPKS i zakup elektrycznego magazynka bębnowego. Gearbox V3 pozwala uzyskać duże fps przy wysokiej niezawodności. Po za tym RPK jest lekkie i w miarę ergonomiczne(jak na rkm), a lżejsza replika, to większy sens w jej użytkowaniu (gdy strzela tak samo jak cięższe M249, M60 czy PKM)

Jeżeli chodzi o ogólny sens użytkowania rkmów w airsofcie to moje zdanie jest takie; najmocniejszy argument przeciwników rkm brzmi następująco: "po co Ci RPK/M60/M249/PKM jak w mp5k możesz mieć takie same fps, taki sam rof i magazynek bębnowy". Niby twierdzenie to na ręce i nogi, ale w praktyce kończy się na gadaniu - ile widziałeś zwykłych replik (Ak, M4 MP5), które waliły po 500-550 fps na automacie z elektrycznego boxa? To są jednostkowe przypadki, a często nikogo takiego nie uświadczysz. Choćby dlatego, że wsparcie ze zwykłego hi-capa jest bezsensowne, bo dłużej podkręcasz, niż strzelasz. Elektryczny bęben jest ciężki(załadowany prawie 1,5kg, czasami jest to połowa masy karabinka), hałasuje(w połowie opróżniony gra jak werbel) i jest niewygodny(zmienia wyważenie broni, gdy karabinek jest na zawieszeniu to box wbija się w nery) i za jego cenę można dostać kilka low- lub mid-capów, dlatego większość go sobie odpuszcza. A jak chcą robić za "wsparcie" to nie powinni.

Jak weźmiesz pod uwagę to, co Nath napisał, to rola rkm jest jeszcze bardziej sensowna.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

witam

mam pytanie do posiadaczy CM.050a - a mianowicie jaką polecacie gumkę Hop-up oraz jaką lufę precyzyjną do stockowej cymy ?

przy okazji jaką je wymienić akurat w tej replice bo niestety na yt brak instrukcji do tego modelu .

Edited by robur21
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 11 months later...

Cześć.

Poradźcie proszę jakie midcapy/lowcapy macie sprawdzone, podające bez zacinek kulki powyżej 0,25g?

Stokowy Hicap radzi sobie z wszystkim ale nienawidzę hicapów.

Midcapy cymy, odpowiednio "sformatowane" i wystrzelane po x magazynków na 0,25 (bez problemów)

tną się losowo już na 0,28g G&G, nawet jak załaduje po 50bb.

Mam 6 takich midcapów i z wszystkimi jest problem na kulkach cięższych niż 0,25g,

więc szukam magazynków innych firm (lowcapy / midcapy).

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

R

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...