Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 EBB - CM.049 [CYMA]


Recommended Posts

Blow-Back fajny :mrgreen: . Czego to chińczyki nie wymyślą. Mnie by pasowało żeby jeszcze łuskiw wypadały... hehe może za 20lat.

W jednym newsie było o glocku który "wyrzuca" łuski o ile pamiętam zrobił go mruzen

 

PS http://www.wmasg.pl/aktualnosci/zza_granic...stki_c.d./1450/ końcówka newsa, ostatni filmik

Edited by sharku17
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

witam.właśnie jestem posiadaczem cm049 jestem zadowolony z tej broni. dobry zasięg, duża moc. jednym minusem jest (jak dla mnie) montaż baterii, trochę kable nie chcą się do końca schować (ułożyć) i nie można wpiąć pina, trzeba się trochę pomęczyć ale ogólnie to bardzo dobra broń za rozsądną cene

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

witam.

Niby dopiero zaczynam swoja przygodę z ASG i jako pierwsza replikę kupiłem m4a1 RIS P&J (jestem w trakcie jej modernizacji, wymiana sprężyny, głowicy tłoka, uszczelnienie komory). Ogólnie replika ta nadaje się znakomicie do lasu i inne otwarte tereny. Szukam czegoś do budynków, żeby pobawić się w "szeroko rozumiane" CQB. Nie ukrywał, że jak będzie się dobrze spisywała to i w las z nią się przejdę ;D

Pytanie do wszystkich użytkowników tej Cymki... Czy jest warta swojej ceny ?? Czy dysponując pieniędzmi kupilibyście ją drugi raz (chociażby jako prezent dla naj naj naj kumpla <-- miało dodać realizmu trochę :D) ??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A w zasadzie to jest jeden pies co 041 prócz oczywiście Blow-back-u, i mam pewien problem. Podczas strzelania padła mi replika w ogóle nie strzela. Bezpieczniki już sprawdziłem. I może właśnie przyczyną jest to ze na wtyku (ale w broni) od akumulatora zobaczyłem osmalenie. Może to jest tą przyczyną jak narazie nie sprawdziłem bo nawet tego nie umiem ;D. Proszę o pomoc. Czy trzeba ją oddać do reklamacji?

Edited by Imil
Link to post
Share on other sites

Witam bardzo serdecznie :)

Sprawdz replikę na innej baterii.

 

Dzisiaj kupiłem CM.49 jest to replika godna polecenia. Moim zdaniem tą replikę śmiało można stawiać w jednym rzędzie z replikami MP-5 CA. Szkoda tylko ,że w CM nie ma loga tak jak jest to w CA B&T . Uwielbiam MP-5 miałem dwie sztuki z CA i ICS , ale CM.049 to numer jeden nie widzę sensu kupowania MP-5 z CA , ICS za ok 1000 zł . Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

 

 

Mojego kolegę denerwowało to ,że CM nie ma loga tak jak wspominałem powyżej on poradził sobie i z tym problemem wygrawerował sobie logo B&T .

Edited by wiesiu
Link to post
Share on other sites

Nie napisałem ze zrobilem to przy pomocy mojego starego komputera a mianowicie zasilacza ograniczyłem napiecie to 9,6 lub tam troche mniej okolo 9,585 coś takiego sprawdzałem to sprzecie wujka elektryka ;D

i nie dzialalo w ogólEE! wysle w poniedziałek na gwarancje i przy okazji kupie niskooporowe kable ;D

Dzięki trochę sie wyjaśniło;

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wyłączyć BB ?? - odetnij wystający ala zaczep który zaczepia się o koniec tłoka.

2 opcja naciągnąć rączkę przeładowania i zostawić ją w tylnym położeniu.

 

System BB to wycięta dziura na górze gb i wystający ala zaczep z zamka który zahacza się o tłok. Tłok chodzi a wraz z nim nasz Blow Back 8)

 

Co do repliki

 

+ wykonanie

+ preclufa na stoku

+ mocny silnik - na dobrej 8,4 możliwe że nawet m130 pociągnie

+ łatwy demontaż

+ zasięg jakichś 50m

 

- regulacja HOP UP

- gumka mnie zbytnio nie zadowala, straszne rozbieżności (raz kręci dobrze po chwili inaczej) - możliwe że znowu się zasmarowała.

- do CQB za mocna

 

Moja padła po 1 magu - środkową zębatkę szlak trafił. Poszła na serwis - GF naprawiał to cały miesiąc. Panowie serwisanci nawet nie raczyli powyjmować resztki zębów które zostały w gb (5 sztuk wydobyłem), co po pewnym czasie objawiło się zablokowaniem mechanizmu. A więc jeśli chodzi o sam serwis gwarancyjny GF - stanowczo NIE !

 

Ogólnie replika warta swej ceny jak i polecenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

witam

od niedawna jestem posiadaczem tej repliki i mam kilka pytań.

Kupiłem używkę.

na dzień dobry musiałem oczyścić styki bo były już zawęglone i nie strzelała.

Jak ten problem rozwiązałem pojawił się kolejny:

kulki latają dość "dziwnie" mianowicie 1/10 leci normalnie, 9 spada po kilku metrach na ziemię.

Druga sprawa czasami kule wpadają w tłumik ;/

 

i teraz moje pytania : Gumka zsunęła się? pękła? Jeżeli tak to na jaką wymienić najlepiej?

Kule w tłumiku rozwiążą się jak kule zaczną latać normalnie? czy pozostaje mi kupić dłuższą preckę i zakryć ją tłumikiem? (tego chciałbym uniknąć bo wiem, że lufa w tej cymie jest całkiem ok jak na stock)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

*Staniu-Jak nie zadowala cie precka na stock'u kup coś lepszego poczytaj na forum o gumkach bd wiedział jaką wybrać w przedziale 350-400 fps

*Kozlowicz-MP5 broń nieco krótsza od AK lufa zapewne też więc jakoś musi to wpłynąć na różnicę zasięgu

*Szymeks-Znacząco zapewne nie przecież nie ciągnie wozu z ziemniakami tylko małą blaszkę

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Moja MP5 049SD6 od października była już dwa razy na gwarancji. Środkowe zębatki się wysypały dwa razy. A tak ogólnie to już po jakiś 2k musiałem wymienić gumkę HU.Co do celności i skupienia to jest całkiem dobrze, szybkostrzelność jest w miarę ok. Mam tylko jeden problem z nią. Strasznie mi baterie pożera. Możecie koledzy podpowiedzieć jaką baterię najlepiej do niej zamontować. Posiadam dwie 8,4V cymy i firefox 8,4V 1500. Wystarczają ni te baterie na wystrzelenie jakiś 1500 kulek to maks. A baterie ładuje ładowarką mikroprocesorową.

Edited by flinston20
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...