Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikroprocesorowa ładowarka/rozładowywarka ASC110TT Ansmann


Recommended Posts

Zakupiłem tą ładowarkę http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=149

i mam pytanie dotyczące funkcji rozładowywania. Czy po zakończeniu trybu rozładowywania ładowarka automatycznie przestaje rozładowywać baterię/sygnalizuje diodą "READY" zakończenie operacji po czym trzeba odłączyć batkę "ręcznie"/rozpoczyna tryb ładowania (i czy to wszystko jest i jak jest oznaczone diodami). Z instrukcji według mnie wynika, że przechodzi w tryb ładowania, ale dla pewności spytam bo po 1. mój angielski nie jest perfekcyjny. 2. szkoda baterii 3. wiem, że na tym forum znajdę właściwą odpowiedź. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wzór na ładowanie to: mAh aku / mA ładowarki * 1,4 = ilość czasu w godzinach ładowania

Do rozładowywania również ten wzór możesz użyć, znając prąd rozładowywania.

No nie tak do końca. To 1.4 bierze się z tego, że sprawność procesu ładowania wynosi ok 60%. Akumulator już raczej oddaje energię bez strat ;)

Link to post
Share on other sites

No nie tak do końca. To 1.4 bierze się z tego, że sprawność procesu ładowania wynosi ok 60%. Akumulator już raczej oddaje energię bez strat ;)

 

A wiesz - nie wiem, pewnie masz rację bo z elektryką nie jestem za pan brat. Zawsze mi się wydawało, że ta stała 1,4 idzie na opór całego układu (kable,wtyczki itd.), dzięki za oświecenie ;).

Link to post
Share on other sites

AUTOMATYCZNIE po rozładowaniu baterii, ładowarka zaczyna ją ładować. Bez żadnego klikania, odpinania itd. Po zakończeniu ładowania, zapala się zielona dioda i bateria jest naładowana. (Bateria jest na prądzie podtrzymania)

 

 

Potwierdzam. Mam ten kombajn i działa świetnie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dziękuje :)

 

Jeszcze jedno pytanie: Jak długo może trwać rozładowanie pakietu Akumulator NiCd 8.4V 1900mAh Sanyo ?

Miałem naładowany pakiet i włączyłem funkcję rozładowania, pali się dioda żółta ale trwa to już około 10 godzin :/

 

To normalne przy w pełni naładowanym pakiecie. Prąd rozładowania jest bardzo maly w tej ładowarce i dlatego to tyle trwa.

Link to post
Share on other sites

okej,

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie: w instrukcji jest napisane, że przy rozładowaniu prze 1 minutę miga zielona dioda LED (test), mi miga ona cały czas :/ to znaczy podczas pierwszego rozładowania nie migała a przy drugim miga :/

?

 

Powinna migać za każdym razem jak podłączysz baterię do ładowania lub rozładowania, to miganie oznacza "rozpoznawanie baterii".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...