Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Coś słaba ta luneta :F

 

Blog 3.5-10x40 :killer:

 

Kulki tak zasuwają i są ciemnego koloru, a strzelałem w opuszczonej świniarni, więc trochę ciemnawo było. Zastanawiam się na ile "zero" ustawić-60m? Donośność ma jakieś 100 (+/- 2m). Max skuteczny nie wiem, lunety nie mam dobrze jeszcze z karabinem zgranej, ale myślę, że 80m da rade wyciągnąć :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eee, chłyt marketingowy.

 

 

"Niestety nie jestem wstanie określić czy dany docisk wyraźnie poprawia celność.

Według producenta tak. Niestety nie mieliśmy okazji przetestować."

 

poczekamy ...

 

 

Wydaje mi się że w emkowych komorach docisk nie dociska cały czas ze stałą siłą ....

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi w tajemnicy - jak montujecie dystanser typu H w komorze PDI - przecież jest zbyt krótki i ustawienie go na środku graniczy z cudem (bynajmniej moim zdaniem - oczywiście jeżeli rozmawiamy o tych dystanserach od gumek madbula).

Edited by pyskacz
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

takie pytanie z innej beczki odnośnie HU...

tzn, jak go ustawiacie?

już mówie o co mi chodzi, o ile w zwykłych karabinkach szturmowych większość ludzi (z mojego środowiska) ustawia je w ten sposób, żeby pod koniec drogi kulka robiła lekki podrzut do góry co daje dodatkowy zasięg, ale osłabia nieco celność na około 2 ostatnich metrach, właśnie przez to że kulka poleci lekko do góry...

czy coś takiego może mieć jaki kol wiek sens w snajperce? tzn, lepiej mieć większy zasięg, czy lepszą celność?

(sam obstawiam że celność, ale jestem ciekaw co powiedzą bardziej doświadczeni)

Link to post
Share on other sites

Skoro im tak pasuje to niech ustawiają nawet maks, obracają replikę o 90 stopni i trafiają ludzi zza winkla - nie wychylając się zza niego ;-). Co komu pasuje - ja wolę prosty lot kulasów, szczególnie jak zapakuje do maga 0,28, jedwabiście latają (430 fps, silikon Systemy, dystanser H czarny, 509mm KMH), nie ma problemów z celowaniem, choć jak ma się optykę to można ustawić, żeby strzelało w punkt nawet na takim podkręceniu.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam Panów :wink: Mam pytanie do doświadczonych snajperów którzy ostro grzebali w swoich karabinkach. Przymierzam się do wymiany w M24CA lufy, komory i gumki... Lufa PDI 6,01 komora PDI i gumka... i tu rodzi się moje pytanie. Zauważyłem że do różnej mocy stosuje się odpowiednie gumki, oraz to że nie koniecznie najdroższa gumka musi być najlepsza. Już wyczytałem że czarna systema ma pozytywne wasze opinie. Jednak chciałbym się upewnić żeby nie kupować badziewia. Jaką najlepiej kupić gumkę do mojej repliki którą będę kręcił do około 600fps? Oraz jaki zastosować lub zrobić dystanser? Z góry dzięki za wyrozumiałość ;-)

Link to post
Share on other sites

przy 600 odrobinę lepiej jest zastosować czerwonego promyka, ale jeżeli chcesz coś bardziej uniwersalnego (co i przy 500 da radę) to bierz systemę, ma ona tylko jedną wadę, jest bardzo podatna na wszelkie smary, i wtedy musisz ją jakby rozgrzewać, czyli lufa i gumka muszą być czyszczone po każdej strzelance.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...