Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A czy hi-capa 5.1 ma jakąś szynę montażową fabrycznie pod lufą czy może trzeba cudować i kupować oddzielnie? W hi-capie 4.3

(http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=TM-PS-HC43DS&search=special&rs=hi-capa%204.3&catid=&cat=) wyraźnie widać szynę i martwię się czy 5.1 też ma ;) Generalnie jakie są różnice między 4.3 a 5.1 i dlaczego polecacie 5.1? Martwię się pozatym czy zwykły GG poradzi sobie z cięższym zamkiem metalowym - wystrzeli cały mag czy trzeba zaworek wymienić?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi capa ma szynę montażową w zestawie ale nie jest ona integralna ale odkręcana (i bardzo dobrze).

 

Różnice są kosmetyczne (szczerbina, kurek, ogon bobra, spust), szkielet w 4.3 ma szynę zintegrowaną, "full dust cover" czyli szkielet sięgający do końca zamka, krószy zamek a w związku z tym i lufa, sprężyna powrotna itp. Stockowy zawór obsługuje metalowy zamek bez problemu. Cały mag? Jak masz dobrze obsługiwaną replikę to dwa bez bólu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

pozwalam sobie podpiąć się pod temat ponieważ jestem fanem Hi-Capy, a od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem wersji Hi-Capy 4.3 TM, którą udało mi się wyhaczyć po dobrej cenie.

Mam zatem kilka pytań do Szanownych Panów, jako że widzę przepaść między wiedzą swoją a Waćpanów ;-)

 

Tak jak piszecie, 5.1 ma kilka przewag nad 4.3 i stad moje podstawowe pytanie - czy da się jakoś bezproblemowo przerobić Hi-Cape TM 4.3 na 5.1 i ewentualnie co by do tego było potrzebne. Czy wystarczy zmienić zamek z bebechami, czy coś w dolnej części też by trzeba było przerobić?

 

Z tego co widziałem na

to jest to banalnie proste, tylko trzeba mieć górę z 5.1.

 

Przeróbkę robię głownie po to, żeby zwiększyć celność repliki. Nie zależy mi za bardzo na BB, ale chce żeby był ;-)

Mam Hi-Capę 7.1 Dragon od WE i tam się bawię BB. Klamka TM ma być praktyczna, czyli taka na strzelanki.

Chciałbym także kupić TAKI zamek.

Czy może lepiej od razu coś TAKIEGObrać? Tylko czy da sięto skrócić do wersji 5.1

Będziemy niedługo z kumplami robić zamówienie z tego sklepu to chętnie coś sobie wezmę do guna.

 

Szukam też kabury kaydexowej do 4.3 i nie mogę znaleźć, a podobno do 5.1 pasują te z Colcika 1911.

 

Jak jeszcze nie nadwyrężę waszej cierpliwości to chciałbym zapytać się co można w pierwszej kolejności upgradować.

Chciałbym ją sobię trochę przerobić, podobnie jak dexter.

Jak byście mogli mi podrzucić jakąś taką listę, co należy przerobić i w jakiej kolejności oraz ewentualnie linki do tych elementów, bo jak zaczniecie mi walić gwarą to potem będę 2 tygodnie szukać tych elementów :)

 

Pozdrawiam szanownych Kolegów i z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz przerobić 4.3 na 5.1 to potrzebujesz zamka, lufy zewnętrznej i wewnętrznej, żerdzi sprężyny powrotnej wraqz ze sprężyną... I chyba tyle, całą resztę dai się przełozyć z 4.3. A, jeszcze przyrządy celownicze chyba mogą być konieczne, nie wiem czy są wymienne między 5.1 a 4.3 (bo identyczne nie są).

Link to post
Share on other sites

Dzięki dex :) Trzeba będzie zacząć zbierać.

A wiesz może gdzie najlepiej kupować cześci? Bo szukałem już wstępnie i nie mogę ich nigdzie znaleźć.

 

Chciałbym też, za Twoją radą zmienić zawór i głowicę tłoka - możesz mi podrzucić jakiegoś linka?

Pozdro i dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam mały problem z magami od hi-capa 5.1 tm otóż jakiś miesiąc temu nabyłem tę oto klamkę z dwoma magami , jako iż poprosiłem sprzedającego o nabicie magów gazem , to tak zrobił , i ja ,,wystrzelałem,, ten gaz i do dziś dzień magi leżały bez gazu... (bo dopiero je nabiłem gazem bo w piątek do mnie przyszedł) i gaz ucieka przez dolny zawór w obu magach.. tzn gdy go nabiję choć trochę to od razu się ulotni... któryś z nich nabiłem i wytrzymał tylko na 2.5 strzału , ale słabego, i nie wiem co jest grane, sprężynki w tym zaworze są dość twarde, i gdy rozkręcę ten zawór to jak sprężynka jest na swoim miejscu to wystaje 1-2mm próbowałem uszczelnić teflonem ten gwint co się go wkręca do maga ale bez skutecznie, tzn na chwilkę gaz zostanie w magu a potem się ulotni..... , czy ktoś już próbował uszczelniać w ten sposób, i wie ile zwój należy nawinąć? bo mi się ni udaje, a może to wina czego innego... PS czy mogę te oringi smarować smarem przekładniowym , czy tylko silikonowym olejkiem???

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chciałbym wykonać podstawowy tuning w hi-capie, czyli wymienić głowice tłoka.I tu jest pytanie czy kupować zimową, czy letnią?Czy ma to duże znaczenie w niższych temp. jak użyje letniej?Oczywiście chodzi o PDI.Ogólnie czy trzeba używać dwóch rodzai do określonej temp i pory roku?

Link to post
Share on other sites

Poprawa osiągów nie jest znaczna. gazówki są niestety tak uzależnione od temperatury, jakości gazu itp, ze pomiary fps nie mają większego sensu (zwłaszcza, że rozrzut fps jest zawsze dość spory) ale tak średnio, z tego czasu uzytkowania to moze z 10fps (to wcale ine tak mało znowu...). Ale blow back się zwiększył a "plusie gazem" do tyłu- zanikło. Poprawiła się w związku z tym ekonomiczność.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hi-capy 5.1 TM, kupiłem ją z racji sentymentu do konstrukcji opartych na Colcie 1911 oraz przyzwyczajenia do jakości klamek TM (wcześniej Hi-capa 4.3). Kupiłem zestaw powystawowy i tutaj pojawił się problem mianowicie:

1. Replika przyszła z ułamaną częścią HI 51-52 (ten element wchodzący w wycięcia na magazynku od strony zaworu)

2. Podczas oddawania strzałów - po jednym strzale wypada magazynek tzn. jakby powrotny ruch zamka powodował tak silne drgania, że magazynek się sam wyczepia. Zdjąłem zamek i zatrzask magazynka siedzi dobrze i nie jest wyrobiony.

Czy ktoś z forumowiczów dysponuje może wymienioną częścią?

Ewentualnie jakieś pomysły co może być nie tak? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Tak, tak właśnie złożyłem reklamację, mam nadzieje że uda im się wymienić albo wyeliminować usterkę, bo plany co do Hi-Capy miałem bardzo poważne...

Dzięki za podpowiedzi i jak tylko coś mi się uda zmodyfikować to podzielę się z wami na forum :icon_neutral:

Na moje nieszczęście nie wyobrażam sobie innej repliki do tuningu...

No ale dobra koniec

off-top end

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...